piątek, 2 września 2011

WGPO - podsumowanie akcjiNasza akcja czyszczenia miasta z Wiszących Gdzie Popadnie Ogłoszeń zakończyła się. Przypomnijmy, sprzątaliśmy w Warszawie i Poznaniu w dwóch etapach:


1. Od 5 do 9 sierpnia
2. Od 25 do 26 sierpnia


W pierwszym etapie oczyściliśmy 164 miejsca. W każdym z nich nalepiliśmy naszą naklejkę i dbaliśmy o utrzymanie czystości przez 4 kolejne dni. Po tym czasie usuwaliśmy naklejkę.


W drugim etapie sprzątaliśmy miejsca zgłoszone przez Was oraz dodatkowe lokalizacje. Tym razem sprzątnęliśmy 152 miejsca.


Akcja sprzątania spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem przechodniów. Często dało się słyszeć głosy „No! Wreszcie!” czy „Dobry pomysł!".


Nasi czyściciele byli często brani za służby oczyszczania miasta :) Mimo chęci nie jesteśmy w stanie zastąpić służb, miejsc z ogłoszeniami jest bardzo wiele a poza tym są inne miasta w których nie sprzątaliśmy. Poprzez akcję chcieliśmy zwrócić uwagę na problem i zachęcić służby do działania.


Wszystkie posprzątane miejsca możecie obejrzeć na stronie akcji.


1 komentarz:

  1. Świetna kampania, przydałaby się też w innych miastach (Szczecin i w pobliskich miastach).

    Generalnie takie ogłoszenia powinny być zawsze zrywane, bo w końcu są na to miejsca wyznaczone oraz takie strony jak właśnie ta.

    OdpowiedzUsuń