wtorek, 18 października 2011

Nowe zasady opisów ogłoszeń


Od dnia dzisiejszego zmieniamy zasady tworzenia opisów ogłoszeń. Zarówno numery telefonów jak i adresy mailowe ogłoszeniodawców nie mogą już dłużej być widoczne w treści oferty.

Wszystkie dane kontaktowe powinny być wpisywane w specjalne pola formularza podczas dodawania ogłoszenia. Dzięki temu będą one widoczne w polu „Kontakt” pod treścią ogłoszenia. Wpisywane w polu opisu ogłoszenia numery telefonów i adresy mailowe będą blokowane.

Czemu służyć mają nowe zasady? Tylko i wyłącznie bezpieczeństwu użytkowników, które jest dla nas priorytetem. Dzięki nowym zasadom wszystkie dane kontaktowe będą niedostępne dla robotów internetowych. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, masz pytania czy wątpliwości, napisz do naszego zespołu przez formularz kontaktowy.

Dziękujemy za zrozumienie i mamy nadzieję, że nowe zasady nie będą utrudnieniem w korzystaniu z naszego serwisu.

113 komentarzy:

 1. Przecież jeżeli umieszczam swoje dane w treści ogłoszenia jestem w pełni świadom jak mogą zostać wykorzystane, nie możenie ingerować w nasze dane i pisac nam jak mamy się nimi posługiwać

  OdpowiedzUsuń
 2. Dane możesz umieszczać cały czas, tylko w odpowiedniej, przeznaczonej do tego rubryce. Dzięki temu będą one chronione przed złośliwym wykorzystaniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. przeciez i tak kazdy kto chce te dane czy to zeby sie skontaktowac w sprawie sprzetu czy w celu wykorzystania do innych potrzeb i tak ma do nich dostep

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, z tą różnicą że jeśli są w rubryce "Kontakt", to nie będą widoczne dla robotów. Stąd nasza zmiana :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie piszecie jak zmienić sposób publikowania danych w istniejących ogłoszeniach. Czy to znaczy, że mam wszystko wprowadzać od nowa?

  OdpowiedzUsuń
 6. Następnym krokiem będzie wprowadzenie opłaty za "odkrycie pola" kontaktu. Jest to bardziej niż oczywiste.

  OdpowiedzUsuń
 7. No ale wytłumaczcie nam to co Was to obchodzi gdzie my swoje dane umieszczamy, to nasza sprawa i nasze dane i dobrze o tym wiemy jak mogą zostać wykorzystane. Powinniście to inaczej skonstruować, a nie z góry nam narzucać jak mamy się posługiwać własnymi danymi, coś mi sie wydaje że nie jest to do końca zgodne z polskim prawem, moje dane i mam prawo sobie z nimi robić co mi się żywnie podoba.

  OdpowiedzUsuń
 8. Almetyna, zmiana takich reguł nie działa wstecz, stare ogłoszenia zostają po staremu, lub niech sami sobie zmieniją.

  W takim razie proszę do użytkowników przesłąć aneks do regulaminu, bo w tym przypadku nie wszyscy się na to zgadzają na takie zmiany i nie wszyscy go akceptują

  OdpowiedzUsuń
 9. Istniejące ogłoszenia będą sukcesywnie moderowane, czyli poprawiane - ALE NIE USUWANE.

  OdpowiedzUsuń
 10. Skoro ktoś nie potrafi podporządkować się pod obowiązujący Regulamin to już jego problem, moim zdaniem jeśli w ogłoszeniu nadal będzie nr telefonu lub e-mail czego zakazuje nowy zapis to taki anons powinniście usunąć i tyle. Ludzie dostają darmową (na tę chwilę) platformę ogłoszeniową, moim zdaniem najlepszą w Polsce i jeszcze marudzą, po prostu niektórym to się w d... poprzewracało co to nie oni są i narzekają, że to niedobrze, tamto... Tablica działajcie jak do tej pory bo dajecie radę! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Podawanie przez Was danych jest całkowicie dobrowolne i możecie je usunąć w każdym momencie. My zmieniamy tylko MIEJSCE przeznaczone na dane. Zamiast treści ogłoszenia jest to rubryka Kontakt.

  OdpowiedzUsuń
 12. PROSZĘ O ODPOWIEDŹ Tablicę.pl:
  1. Do kiedy jest czas samemu poprawić opis?
  2. Jakim cudem np. Anonse nie wymagają usuwania telefonu i e-mail? Lepiej zabezpieczyli się przed robotami?

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie podobają mi się wszelkie ograniczenia , które tak jak tutaj nie wynikają z dyskrecji tylko ograniczania mojego prawa do informowania o swych danych adresowych i innych nośników informacji o mnie. Jak nie będę chciał podawać danych to jesteście od tego aby mi to umożliwić , ale nie zmuszać mnie do nie podawania ich . Pozdrawiam i myślę , że jednak powrócicie do poprzedniej konwencji

  OdpowiedzUsuń
 14. Następnym krokiem będzie wprowadzenie opłaty za "odkrycie pola" kontaktu.Co do tej kwestii uważam,że to chore,bardzo często korzystam z ogłoszeń zamieszczonych na Tablica.pl,a teraz dodatkowo za odkrycie np.numeru telefonu mam płacić?pewnie jeszcze sms?ja osobiście rezygnuję

  OdpowiedzUsuń
 15. Odpowiedzi:

  1. Do kiedy jest czas samemu poprawić opis?

  Nie dajemy jakiegoś określonego czasu na poprawienie opisu. Przy edytowaniu system sam zablokuje treść, prosząc o poprawę. Sami będziemy też poprawiać istniejące ogłoszenia do końca roku.


  2. Jakim cudem np. Anonse nie wymagają usuwania telefonu i e-mail? Lepiej zabezpieczyli się przed robotami?

  Po prostu nie dbają o bezpieczeństwo użytkowników tak jak Tablica.pl :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ktoś widział te ROBOTY ?
   Totalna BZDURA
   Chyba jakąś ciemnotę nam wciskacie !
   Nigdy w Anonsach nie mieliśmy jakichkolwiek przykrości ale w Allegro i OtoMoto już niestety TAK...
   To .. jak to jest z tymi robotami..
   Czy nie mataczycie za bardzo..
   karol

   Usuń
 16. PROSZĘ O ODPOWIEDŹ Tablicę.pl:
  3. A co ze starymi - usuniętymi ogłoszeniami? Mając stary do nich link wciąż można je oglądać (prawie to samo mają Anonse)? Ich też treść też poprawicie?
  4. Czy to oznacza, że inaczej jak przez wasz portal TYLKO, nie będzie można kontaktować się z odpowiadającymi?
  5. Jak zapewni to bezpieczeństwo korespondencji i obrót nią? Pamiętam iż w zeszłym roku odpisywanie "przez was" nie działało najsprawniej (stąd moja rezygnacja z tej formy).
  6. Przy cenach starterów i łatwości zakładania kont - ta zmiana naprawdę coś ochroni (jakiś przykład, poza nasuwającym mi się brakiem dodatkowej konfiguracji filtra antyspamowego)?
  7. A np.: http://niebezpiecznik.pl/post/powazny-blad-w-tablica-pl/ już nie grozi użytkownikom?

  OdpowiedzUsuń
 17. Ludzie wy jesteście jacyś niepoważni?

  Jak dla mnie bardzo dobra zmiana, bo w końcu po co by była ta opcja do wpisania kontaktu?

  Z reguły jak widzę taką możliwość to wpisuję tam nr. tel. ponieważ dość, że jestem zabezpieczony przed robotami, które wyłapują mój numer i rozsyłają sms'y z własną reklamą bądź naciągają mnie telefonicznie dzwoniąc to jeszcze w moim koncie mam możliwość sprawdzenia ile osób mogło odkryć tym samym zapisać mój numer w celach zainteresowania moim ogłoszeniem.

  OdpowiedzUsuń
 18. co za problem za darmoche handlujecie swoim szmelcem i narzekacie ( wyznawcy sekty wodza Jarka K.) ciągle narzekają nie podoba się ta nowa zasada to wynocha ogłaszać się gdzie indziej.
  Pytanie do admina:

  Od kiedy tablica będzie płatna bo to nastąpi napewno tylko kiedy???

  OdpowiedzUsuń
 19. Michał - ceny starterów to raz, dwa tyle samo wiesz po odpowiedziach bezpośrednich (bo liczyć uczą w szkole) to dwa. Reszta ludzi to nie Ty - nie muszą więc popierać Twojego punktu widzenia.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja również rezygnuję z tablicy!
  Pisali, że wszystkie ogłoszenia w całym dziale dom i ogród będą wyświetlane w allegro. W rzeczywistości dotyczy to nie wszystkich podkategorii. Zorientowani wiedzą o co chodzi. Niech sobie ustalają zasady jakie chcą, bo to w końcu prywatna firma , z prywatnym kapitałem, tylko po co ściemniać? Nie lepiej zamiast podać rzeczywiste, przejrzyste, zgodne z prawda i rzeczywistością zasady?

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo fajna poprawka! Dziękuję. Tylko mam nadzieję, że nie planujecie Państwo wprowadzenia opłat za udostępnienie ogłoszeniobiorcom danych kontaktowych ogłoszeniodawców (niektóre serwisy tak mają!)?

  OdpowiedzUsuń
 22. W żadnym miejscu nie pisaliśmy, że wszystkie ogłoszenia z kategorii "Dom i ogród" będą wyświetlane w Allegro - proszę o podanie źródła.

  OdpowiedzUsuń
 23. Do Anonimowy
  ty to chyba przyjaciela potrzebujesz, bo nie masz sobie z kim popisać i czepiasz się tablicy.pl. Przecież możesz już dziś usunąć swoje ogłoszenia i więcej na tą stronę nie zaglądać jak ci nie odpowiada, nie ma przymusu korzystania z tego serwisu, jak nie akceptujesz zmian regulaminu to nie korzystaj i już. Bo tylko marnujesz czas ludzi którzy tam pracują, bo są zmuszeni odpisywać na twoje bzdury. Albo mam jeszcze lepszy pomysł: stwórz własny serwis ogłoszeniowy gdzie będzie panować całkowita anarchia i każdy będzie mógł robić co tylko chce, ciekawe ile ludzi korzystałoby z takiego syfu bez zasad.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. odpowiedzi mailowe supportu sa tak nieadekwatne do pytan, ze mozna by tam postawic bota, ktory by odpisywal
   -nie bylo by zadnej roznicy.

   Usuń
 24. ''Skoro ktoś nie potrafi podporządkować się pod obowiązujący Regulamin to już jego problem, moim zdaniem jeśli w ogłoszeniu nadal będzie nr telefonu lub e-mail czego zakazuje nowy zapis to taki anons powinniście usunąć i tyle. Ludzie dostają darmową (na tę chwilę) platformę ogłoszeniową, moim zdaniem najlepszą w Polsce i jeszcze marudzą, po prostu niektórym to się w d... poprzewracało co to nie oni są i narzekają, że to niedobrze, tamto... Tablica działajcie jak do tej pory bo dajecie radę! Pozdrawiam ''

  Człowieku zejdź na ziemie, jest tysiąc innych serwisów i tysiące nowych powstających i wcale nie trzeba korzystać z tablicy. A jeżeli ktoś ingeruje w prawo do moich danych mam prawo być z bulwersowany, ty nie dbasz o swoje dane twoja sprawa, ja o nie dbam i moja sprawa gdzie sa umieszczane i nikt tego mi nie zabroni, a jak jest tu tak a nie inaczej to po prostu nic się tu nie będzie umieszzczać

  OdpowiedzUsuń
 25. @Anonimowy zgryźliwiec
  Powiem tylko jedno zawijaj, jak będą opłaty dopiero popłaczemy teraz nie ma do tego powodów.

  OdpowiedzUsuń
 26. jak w ogloszeniu napiszę, że kontakt pod nr...... to przynajmniej nie zalewają mnie mailami. A wy oczywiście wszystko utrudniacie

  OdpowiedzUsuń
 27. Obiektywnie rzecz biorąc,właściciel portalu ma prawo wprowadzać taki regulamin,jaki uważa za stosowny-inna sprawa,czy mnie się to podoba,jeśli nie-nikt mnie nie zmusza do dalszego korzystania z jego usługi.Pytanie,czy za tym nie idzie wprowadzenie opłat dla czytających ogłoszenia-w takim przypadku lepiej by było od razu o tym powiadomić zainteresowanych-bez mydlenia.Na koniec uwaga dla jednego z "anonimów"-niepotrzebnie mieszasz politykę do handlu i przy okazji obrażasz ludzi-jesteś nawiedzony?!,to tyle.

  OdpowiedzUsuń
 28. ''co za problem za darmoche handlujecie swoim szmelcem i narzekacie ( wyznawcy sekty wodza Jarka K.) ciągle narzekają nie podoba się ta nowa zasada to wynocha ogłaszać się gdzie indziej.''

  a ty ten szmelc kupujesz . Łuahahaha

  OdpowiedzUsuń
 29. Bez sensu ... Jak ktoś zechce wykorzystać nr telefonu lub adres , to i tak to zrobi, bo to, że trochę będzie ukryte, to jemu to nie przeszkadza. Ja nie będę się bawił w nowe wprowadzanie danych, żeby za jakiś czas ktoś znowu coś innego wymyślił .... to tyle ...

  OdpowiedzUsuń
 30. @Anonimowy zgryźliwiec

  Jaki ty masz problem z kliknięciem w kontakt?

  Poza tym nie widzę lepszej opcji wprowadzenia danych niż tej aktualnej.

  OdpowiedzUsuń
 31. To jest tylko po to,abyś niemógł się po czasie dowiedzieć danych np. numeru telefonu sprzedawcy tylko zapłacił smsem i otrzymasz od administratora tablicy owy numer.To też stosuje allegro, jak chcesz ogłoszenie z archiwum.NACIĄGANIE LUDZI !!!

  OdpowiedzUsuń
 32. Jak zawsze jesteśmy bardzo otwarci i chętni do dyskusji, ale trudno jest rozmawiać z osobami anonimowymi więc pozwolę sobie skomentować tylko niektóre komentarze.

  Kategorycznie zaprzeczamy, że zmiana ma na celu wprowadzenie jakichkolwiek opłat. Tablica.pl jest serwisem darmowym i takim pozostanie.

  Zmiany podyktowane są troską o bezpieczeństwo naszych użytkowników. Chcemy jeszcze bardziej zabezpieczyć ich przed robotami czy innymi podmiotami zbierającymi ich dane.

  Nasi użytkownicy mogą nadal zamieszczać wszelkie dane kontaktowe (email, telefon, gg, skype) w odpowiednich polach kontaktowych, tak jak to robili do tej pory. Jedyne o co prosimy to NIE POWTARZANIE tych samych danych kontaktowych w treści ogłoszenia.

  Z pozdrowieniami
  Marcin - Zespół Tablica.pl

  OdpowiedzUsuń
 33. Ktoś napisał, że jest tyle innych serwisów. Owszem, jest, ale mało ludzi z nich korzysta...Zawsze zamieszczam dane kontaktowe w polu kontakt i jestem zadowolona zarówno z tempa sprzedaży swoich rzeczy jak i z formy kontaktu ze sprzedającym.
  Narzekalscy, weźcie się opamiętajcie. Idźcie, zajmijcie się dziećmi, pracą, hobby, a nie robieniem tu boruty!

  OdpowiedzUsuń
 34. Do "Kocha pisze" ty chyba właśnie jesteś tym pracownikiem i nie che Ci się odpisywać,...co to za bzdura z wycofaniem kontaktu, nawet w allegro jak się kupuje lub sprzedaje przedmiot to są udostępnione dane kontrahenta, a Tablica jest odnogą allegro, allegro jest wciąż mało i pozazdrościło gratka.pl i chce przejąć zyski, w tej chwili jest to darmowy serwis, po to darmowy żeby przyciągną ludzi, a jak będzie dużo to zacznie zbierać opłaty jak allegro. Ta bzdura z bezpieczeństwem to śmiech, stopniowo już wprowadzają swoją wizję zysku, bo żeby zdobyć kontak ktoś chętny musi się zarejestrować. Po co głupio tłumaczyć, że to dla naszego dobra??? Dla naszego dobra gdzie chcemy komuś coś sprzedać dane są ukrywane?? bzdura!!!

  OdpowiedzUsuń
 35. mało to korzysta jeszcze z tablicy hehe

  OdpowiedzUsuń
 36. w tablicy chodziło o to, że ktoś na szybko wchodzi szuka znajduje i dzwoni bo ma w ogłoszeniu kontakt do osoby, gdy ten kotakt jest nie widoczny, (dopiero jakieś formularze kontaktowe:(( ) wielu osobom nie chce się rejestrować w waszym serwisie, nie zmuszajcie ich do tego, chodziło o szybką lokalną wymianę a teraz o liczbę użytkwoników?? o zyski? reklamę sobie zamieście banków skaczącą po wszystkich ogłoszeniach...

  OdpowiedzUsuń
 37. roboty hahaha co to za bzdury wmawiacie, tablica liczy na to, że największą głupotę da się wytłumaczyć, że jutro słońce będzie niebieskie,
  Może na własnych stronach internetowych też mamy nie udostępniać danych konataktowych bo przecież roboty chodzą i z tylko i wyłącznie względów bezpieczeństwa, padaka się komercyjna zrobiła z tablicy i tyle

  OdpowiedzUsuń
 38. już sie zaczyna zmienianie niedługo bendzie płatne na bank

  OdpowiedzUsuń
 39. To właśnie strzelacie sobie w kolano.
  Co komu po moim numerze telefonu???nawet jak jest w treści ogłoszenia.

  OdpowiedzUsuń
 40. Uważam, że zmiana jest fajna i była konieczna. To, że ktoś podaje swoje dane w sieci nie oznacza, że nie muszą one zostać zabezpieczone przez portal, na którym są widoczne.
  Jeśli się komuś zmiana nie podoba to nie musi korzystać z tablicy - są również inne portale.

  OdpowiedzUsuń
 41. Witam

  Popieram punkt widzenia wiekszości urzytkowników
  jak dla mnie to kompletny bezsens:

  1- jak piszecie bez względu na to gdzie te dane będą wpisane to i tak mogą zostać wykorzystane w niewłaściwy sposub
  2- każdy udostępniający te dane ma świadomość tego drobiazgu ale jak dla mnie większym problemem jest wprowadzenie tego zakazu gdyż wten sposub poważnie utrudniacie nam kontakt.
  Rozumiem to dla naszego dobra ale to chyba nie tędy droga.
  A co do wprowadzenia opłat to jeśli takowe wejdą to poprostu przestane korzystać z tej strony
  gdyż to już będzie przesada

  OdpowiedzUsuń
 42. Co za koleś??
  "Anonimowy" spuść powietrze bo serducho ci siądzie!!

  OdpowiedzUsuń
 43. Boże, to jest wiadomość o nowych zasadach opisów ogłoszeń, a nie o wprowadzeniu opłat w przyszłości!

  Na cholerę tutaj takie brednie wypisujecie, jak serwis zacznie pobierać opłaty to wtedy zaczniecie płakać, a nie już teraz.

  Co do zakończenia ogłoszenia i widoku kontaktu, to na co komu dzwonić jeśli ogłoszenie jest już nieaktualne?

  @Tablica.pl
  Według mnie mogliście nie umieszczać żadnej wiadomości na temat tej zmiany i po prostu aktualizować pod regulamin tą stronę: http://tablica.pl/nowe-ogloszenie/

  Czyli w dymku opisu dodać, że nie można umieszczać informacji kontaktowych, a w polu "Numer telefonu" dodać czerwoną gwiazdkę i zmusisz użytkownika do wpisania numeru telefonu albo zaznaczyć obok ptaszkiem jego brak.

  Dodatkowo powinno być też zabezpieczone pole "E-mail", dzięki któremu możemy kliknąć w nie i wyświetlać dany mail w celach kontaktu, nie musielibyśmy korzystać tylko z waszego systemu kontaktu.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 44. Ja korzystam od lat z www.warszawacity.pl - bez opłat i rejestracji i powiem że najlepsze ogłoszenia jakie znam

  OdpowiedzUsuń
 45. @Janek

  Akurat ten serwis ma podobną formę do tablicy, ale głównie jest skierowany dla Warszawy, a ja potrzebuję np. ogólnokrajowego.

  OdpowiedzUsuń
 46. mam nadzieje że będzie choć trochę mniej reklam na e-maila chociaż jakiś okres---szefostwo ma rację-------------POZDRAWIAM.

  OdpowiedzUsuń
 47. Ja tylko dałam ogłoszenie "pomoc w pisaniu pism urzędowych" a zostałam posądzona o reklamowanie agencji towarzyskiej.......
  Pewna pani wypinała się na zdjęciach niby pokazując sukienkę...i było ok....Także Tablicy dziękujemy.:-P

  OdpowiedzUsuń
 48. Allegro też było fajne na początku a teraz już się zesrałooooo.I kasy za wystawianie chcą jak za zboże.Tablica też pujdzie w ślady "Alledrogo"-już lezie ,bym powiedział.Bede rezygnoawł z T.pl,tak jak z Allegro:))))))))))))))))))))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 49. TAK ZGADZAM SIE ZE ZA JAKIS CZAS BĘDĄ CHCIELI OPŁATY LUB SMS ROBIA SOBIE POLE DO DZIAŁANIA NA 1000%

  OdpowiedzUsuń
 50. Tak miło tu wszyscy się wypowiadacie a mnie jakoś naszło pytanie: na allegro też można wpisać nr tel. w treść aukcji i jakoś nie ma tego problemu - a przecież owy portyal ładne pieniądze od nas bierze. Czyli rozumiem że darmo - lepiej, (bezpieczniej) drogo - żadnych zabezpieczeń. kończę bo szkoda mojego czasu na pierdoły

  OdpowiedzUsuń
 51. ja też rezygnuję dużo kombinacji w tym wszystkim

  OdpowiedzUsuń
 52. Ale co Wy z tymi oplatami ? Nie bylo nawet slowa o tym ? Drobna zmiana nic nie znaczaca a takie podniecenie :-) :-) Tablica jest ok sprzedalam wszytkie stare komorki :-P

  OdpowiedzUsuń
 53. może czegoś tu nie rozumiem...zwykle w ogłoszeniach podaje się dane potrzebne do kontaktu:) .Bezpieczeństwo. mówicie czy w imię bezpieczeństwa mam się okopać i przykryć ziemią?? ja czy właściciel .tablica.pl.??

  OdpowiedzUsuń
 54. Czytajac te wpisy niestety nasuwa mi sie smutna refleksja. Niby komuna sie skonczyla wiele lat temu, ale jej pozostalosci nadal funkcjonuja. Mam na mysli tzw."polskie piekielko" lub postawe "psa ogrodnika". Tyle zawisci, ze ktos moze na czyms zarabiac. To typowo polskie. Bylem kilkanascie lat w USA i korzystalem tam z podobnych serwisow (m.in. Craig's list, Navigator itp.)- bezplatnych i platnych. Gdybym przetlumaczyl powyzsze wpisy i zamiescil na tamtych portalach, to Jankesi mieli by niezly ubaw. Taka egzotyka! Tam nikt sie nie obraza, ze ktos cos robi za darmo, a potem robi wycene swojej pracy i wystawia jakas stawke. Normalna promocja uslugi. Tam ludzie cenia swoja i czyjas prace. Podziwiam Tablice, bo tak dlugo trzyma sie bez zasmiecania strony reklamami i linkami partnerskimi. Docenmy to. Ci, ktorzy nie chca wydac na reklame ani grosza moga postawic wlasny slupek na rogu ulicy-to takie proste i tanie.
  Osobiscie serdecznie dziekuje Tablicy, choc jeszcze nic nie sprzedalem. Gratulacje i good luck w dalszym biznesie.
  misiecw@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 55. rozumiem zmiany , może i przyświeca Wam szczytny cel , ale - DO CHOLERY - niechże można wpisać co kto chce w treści - chce ktoś wpisać maila - niech sobie wpisze , wszak był informowany że potem te dane mogą gdzieś przeniknąć, tak ? nie róbcie tego w drodze przymusu i warunku , skoro twierdzicie że tylko bezpieczeństwo jest powodem zmian...

  OdpowiedzUsuń
 56. chcesz pobrac dane kontaktowe? zarejestruj sie! tak bedzie! a komu bedzie sie chcialo rejestrowac? zenada!!! zreszta jest cala masa darmowych portali, olal tablice.pl

  OdpowiedzUsuń
 57. Nie narzekajcie i nie powołujcie się na swoje prawa, bo to nie urząd państwowy tylko prywatna strona. Jak wam się nie podoba to wyjazd na inny serwis.
  Co do wprowadzenia płatności. Czemu nie???
  Czy ktoś ma prowadzić stronę za darmo?
  Czy TY skosiłbyś komuś za darmo trawnik, zaorał pole, albo wyremontował mieszkanie?

  OdpowiedzUsuń
 58. Cześć wszystkim.
  Zdecydowanie jestem za tym aby osoby, którym nie odpowiada nowy sposób nie korzystały z serwisu. Nie ma zapisanego w Konstytucji RP obowiązku korzystania z Tablicy więc nie musicie - i tyle:-)
  Co do mnie - nie widzę przeszkód żeby dane wpisywać w formularzu tam gdzie ich miejsce. Mam tylko nadzieję, że serwis nie stanie się płatny bo korzystam dopiero od tygodnia a jeszcze parę rzeczy mi do sprzedania zostało :-))

  OdpowiedzUsuń
 59. Zostało zadane pytanie parokrotnie,kiedy ogłoszenia na tablicy będą płatne ?jakoś nie widać odpowiedzi.Bardzo proszę Tablicę o odpowiedź.Czy wielka troska o nas nie skończy się płatnym ogłoszeniem jednak.Jeżeli tak to po co nas oszukujecie?

  OdpowiedzUsuń
 60. Dajcie spokój Tablica.pl-OK-SUPER-aby tak dalej-

  OdpowiedzUsuń
 61. J: prosze nie karmic niektorych trolli internetowych. przepychanka z niektorymi powyzej to strata czasu. nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem wykonczy doswiadczeniem ;)
  zmiana ok

  OdpowiedzUsuń
 62. Witam, zmiany mogą być ale... co z adresem www ? W moim ogłoszeniu taki adres w treści zawsze umieszczam. Teraz gdy tego nie można zrobić, to nie ma odpowiedniego pola w kontaktach aby taki adres wpisać. Czy można poprosić Tablicę o dodanie takiego pola ? Adres www nie musi być aktywny ale żeby był.

  OdpowiedzUsuń
 63. Według aktualnych zasad adres WWW może być umieszczany w opisie ogłoszenia. Prosimy go tylko nie umieszczać w TYTULE ogłoszenia.

  OdpowiedzUsuń
 64. Ludzie, obudźcie się, wszystko, czym jesteśmy atakowani zewsząd, to tylko po to, żeby ktoś na nas zarobił. Nieważne w jaki robi to sposób, często bardzo skryty. Liczą na naiwność ludzi.
  Po co są te telefony z różnych banków, czy telfonii komórkowych z przygotowanych
  SPECJALNIE DLA CIEBIE OFERT.... Ściema, na którą coraz mniej ludzi się nabiera ( na szczęście ).
  To tylko kwestia czasu, kiedy na TABLICY zażadają pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 65. Jestem osobą dorosłą i sam potrafię zadbać o swoje bezpieczeństwo.Nie wiem ,czym sobie zasłużyłem na to ,że robicie ze mnie idiotę ,który tego nie potrafi.
  Socjalizm robicie???
  Żegnam-to koniec jakiejkolwiek współpracy z wami.
  Opiekunowie nawiedzeni.....

  OdpowiedzUsuń
 66. W ogóle nie rozumiem oburzenia poprzednika,
  przecież serwis stara się zadbać o NASZE bezpieczeństwo, chyba powinnismy się cieszyć z tego.
  Wystarczy wypełnić odpowiednio formularzi to wszystko, nie rozumiem o co tyle krzyku.

  OdpowiedzUsuń
 67. "To tylko kwestia czasu, kiedy na TABLICY zażadają pieniędzy"

  Nic nie wiesz więc nie pisz bzdur.

  OdpowiedzUsuń
 68. "bijecie pianę"-są rubryczki to wpisujmy
  w nie to co trzeba. tyle.
  co do opłat-nie wierzę że ich wkrótce nie będzie
  ale jeszcze NIE MA więc luzik.
  a ci którzy"walczą" by ich tel.i adresy były
  WIDOCZNE-czemu wasz ekshibicjonizm nie rozciąga się na adresy DOMOWE, na NUMERY PIN KART KREDYTOWYCH, na ROZMIARY BIUSTÓW I PENISÓW?

  OdpowiedzUsuń
 69. a jeśli już wam minie"święte"oburzenie pomyślcie-
  to NIE WY JESTEŚCIE WŁAŚCICIELAMI "TABLICY",ona
  NIE JEST WASZA. tylko z niej korzystamy.tyle.
  i czy WŁAŚCICIELE zażyczą sobie tego czy siamtego-nic wasz sprzeciw nie wniesie.
  nie lepij ten czas spędzić inaczej NIŻ PLUĆ ŻÓŁCIĄ?

  OdpowiedzUsuń
 70. Oj ,oj co nie którzy zajmują się pierdołami przymusu nie ma żadnego jeśli nie odpowiadają warunki nie ma problemu wycofać ogłoszenie i zapisać się na inny portal,ponoć jest ich bez liku.Wiele osób zabierających głos w dyskusji dot.opłat nie potrzebnie roztrząsa temat,moim zdaniem należy czekać cierpliwie i jeśli wprowadzone zostaną jakieś opłaty to wtedy podjąć należy krótką decyzję: korzystam z portalu lub nie.Jeśli chodzi o kasę to stwierdziłem w kilku przypadkach że to prawdopodobnie co nie którzy ogłoszeniodawcy robią sobie kasę nie ze sprzedaży jakiś przedmiotów tylko na połączeniach telefonicznych np. w ogłoszeniu podana jest cena za rzecz 1zł,a po wykonanym telefonie okazuje się że cena za dany przedmiot nagle wzrasta dajmy na to do 200zł,ale o tym fakcie zainteresowany dowiaduje się dopiero po 2-3 minutach rozmowy.Tłumaczenie chyba jest zbędne.Tym bardziej że w treści ogłoszenia umieszcza się informację że na mejle i s.m.s nie odpowiada ,czyli pozostaje rozmowa za którą zainteresowany zapłaci a ogłoszeniodawca zarobi np. dodatkowe darmowe minuty na połączenia.I wiele innych nieprawidłowości można wyłapać ,i tym należało by się zająć,co z tym zrobić,jak wyeliminować nieprawidłowości w śród Nas osób korzystających z darmowego portalu.
  Pozdrawiam wszystkich korzystających z darmowej tablicy ,i jej właścicieli TAK TRZYMAJCIE!!!

  OdpowiedzUsuń
 71. 1*
  "Ale co Wy z tymi oplatami ? Nie było nawet słowa o tym ? Drobna zmiana nic nie znacząca a takie podniecenie :-) :-) Tablica jest ok sprzedałam wszystkie stare komorki :-P"
  2*
  "Anonimowy pisze...
  "To tylko kwestia czasu, kiedy na TABLICY zażądają pieniędzy"
  Nic nie wiesz więc nie pisz bzdur."

  Na tego typu jak podane przykłady Tablica.pl nie udziela wyjaśnień jak na niektóre pozostałe. To chyba daje do myślenia. Pewnie za jakiś czas skończy się to jakimiś opłatami, ale na razie korzystajmy za free.

  OdpowiedzUsuń
 72. Przeczytałem kilka postów które pojawiły się od mojego ostatniego i jeden z internautów zauważa drobny szczegół: allegro zarabiając na użytkownikach duże pieniądze nie wymaga takich zasad jak tablica. czy to oznacza, że właścicielom allegro nie zależy na bezpieczeństwie klijentów ???
  Prosiłbym o odpowiedź "Tablicy" w tym konkretnym przykładzie.

  OdpowiedzUsuń
 73. niech Tablica się wypowie odnośnie opłat za odkrycie rubryki kontakt internauci poruszyli ten temat ale nikt nie raczy odpowiedzieć . dla mnie jest to jasne że z czasem te opłaty będą

  OdpowiedzUsuń
 74. Przecież to jest chore :(
  przez te wasze obostrzenia co do treści - zakaz numeru telefonu nawet nie można wpisać cyfrowych parametrów przedmiotu (np nr katalogowy)

  OdpowiedzUsuń
 75. W tej sprawie wypowiedział się już przedstawiciel naszego serwisu ale jeszcze raz podkreślamy, że zmiana NIE MA NA CELU WPROWADZANIA OPŁAT w przyszłości. To że takie opłaty istnieją na innych serwisach nie oznacza, że pojawią się na Tablicy.

  OdpowiedzUsuń
 76. ale w reklamach innych serwisów mówią ze będziecie płatni. poza tym jak napisze nr tel. trzydzieści dwa, dwieście trzydzieści jeden.... to te roboty nie zrozumieją. maila tak samo można napisać słowami kropka i małpa...

  OdpowiedzUsuń
 77. A może wpisywanie danych w odpowiednich rubrykach ułatwi gromadzenie tych danych przez tablice bez kłopotliwego przeszukiwania ogłoszeń i wykorzystanie do czegoś?Tak tylko sobie pomyślałem bo pewnie nie mam racji.

  OdpowiedzUsuń
 78. W dzisiejszych czasach najlepszym towarem jest informacja - a jeszcze lepszy to inforacja o danych osobowych i teleadresowych. Jestem pewny że opłat nie będzie na tablica:) zadarmo dajemy towar :) CZYSY BIZNES

  OdpowiedzUsuń
 79. Będa opłaty to wszyscy uciekną do bardziej renomowanych serwisów i nie zarobicie na reklamach ani tych opłatach i dobrze o tym wiecie.Takie buty.

  OdpowiedzUsuń
 80. tylko co madrzejszy stworzy sobie tymczasowego maila, aby sprzedac towar i potem olewa tega maila... a niech inni spamuja i robia co chca...
  nie korzystam z allegro tylko dlatego, ze tam sa oplaty i glupie procedury. a jak ktos ma ma za np: tani towar za 10 zl wysylac sms czy inne badziewie to pujdzie do sklepu i kupi sobie pewny i nowy towar. i tak sznureczkiem - jak nic nie sprzedam to pujde gdzie indziej! i kolo sie zamyka.
  nie zmieniajcie regulaminu!!! pozwolcie wpisywac dane, bo wam ludzie pouciekaja...

  OdpowiedzUsuń
 81. Możecie wprowadzić możliwość umieszczania aktywnych linków na waszym serwisie czyli przekierowanie do mojej strony np jeśli chcę żeby internauta bardziej szczegółowo zapoznał się z moją ofertą to link np www.google.pl był aktywnym linkiem a nie wyswietlał się jako zwykły text.
  Ponadto dajcie możliwość generowania kodu html jak jest to na hhtp://www.olx.pl

  OdpowiedzUsuń
 82. jak wycofac ogloszenie

  OdpowiedzUsuń
 83. Ogłoszenie możesz usunąć w prosty sposób, tutaj znajdziesz wszystkie informacje: http://tablica.pl/pomoc/oferty/czy-moge-usunac-swoje-ogloszenie/

  OdpowiedzUsuń
 84. To jest krok w dobrym kierunku współlokatorki popierają to. Teraz jest bezpieczniej.

  OdpowiedzUsuń
 85. A to bardzo ciekawe, mam tylko jedno pytanie.

  Czy to nie jest czasem tak, że wkrótce dostęp do danych będzie miał tylko zarejestrowany użytkownik tablicy, a owe roboty wyszukiwarek (bardzo pomocne właśnie w wyszukiwaniu ogłoszeń!) staną się bezużytecznego, a użytkownik będzie tracił czas na rejestrację tylko po to aby dowiedzieć się o kontakt? Po bo głębszej analizie dochodzę do właśnie takich wniosków. I to nie jest żadna troska o bezpieczeństwo ponieważ roboty właśnie ułatwiają życie a nie je utrudniają ponadto czy użytkownik sam nie może wybrać co dla niego dobre?

  Czy wasza rola nie mogła by się ograniczyć do informacji i uprzedzania ludzi o konsekwencjach takich decyzji?

  Bo moim zdaniem chodzi raczej o dobro waszego serwisu, nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem danych osobowych użytkowników.

  Owi "użytkownicy" to przecież w pewnej części(przypuszczam że w większości) osoby dorosłe posiadające swój rozum i zdolne do podejmowania własnych decyzji.

  Radzę to przemyśleć...

  Zabawne, że ktoś wie lepiej co jest dla mnie dobre, rozumiem przestrogi, akcję informacyjną i ostrzeżenia, ale nie dajcie mi wybór, czy tak nie byłoby prościej?

  Powiedzcie po co to wszystko utrudniać?

  Jaki jest tego cel?

  OdpowiedzUsuń
 86. Jezu, ale oni sie martwia o moje dane, bardziej niz ja sama.
  Ale jak chce zmienic tresc ogloszenia to wyludzaja odemnie nr. telefonu_>"pole obowiazkowe"!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W niektórych kategoriach serwisu podanie numeru telefonu jest obowiązkowe. Chcemy w ten sposób zapewnić większe bezpieczeństwo transakcji dokonywanych poprzez kontakt na naszym serwisie. Prosimy o zrozumienie i mamy nadzieję, że nie jest to dużym utrudnieniem :)

   Usuń
 87. jest utrudnieniem, gdy ktos kto niema telefonu, chce sprzedac kolo rowerowe za 15 zl.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Numer telefonu nie jest obowiązkowy w kategorii Rowery

   Usuń
 88. "serwis nie oferuje zadnych zabezpieczen"
  ...
  "Chcemy w ten sposób zapewnić większe bezpieczeństwo"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie oferujemy zabezpieczeń transakcji, natomiast staramy się podnieść poziom bezpieczeństwa osób korzystających z naszego serwisu. Ma to miejsce na różne sposoby o których nie możemy tutaj pisać. Cały czas aktualna jest jednak zasada, że najbardziej bezpieczna transakcja to odbiór osobisty.

   Usuń
 89. to w jakiej kategorii moge umiescic anons o checi sprzedazy kola rowerowego, by nie bylo obowiazku podawania nr. telefonu ?

  Jak, w rzeczywistosci, ten nr. telefonu, poprawic ma bezpieczenstwo ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak pisaliśmy wyżej, w kategorii Rowery numer telefonu nie jest obowiązkowy.

   Usuń
 90. widze, ze nie wiemy co by tu odpowiedziec, ... tak jak w mailach - jak brakuje argumentow to odsylacie do "pomocy".

  Jestescie niepowazni, jesli myslicie, ze ktos kto chce sprzedac kolo rowerowe za 15, kupi w tym celu telefon - by zadbac o "bezpieczenstwo".

  OdpowiedzUsuń
 91. teraz to juz idiotke ze mnie chcecie zrobic. Moich postow by tu nie bylo gdyby nie to, ze chcecie nr telefonu do tego anonsu !!

  "Ma to miejsce na różne sposoby o których nie możemy tutaj pisać."

  a kto wam nie pozwala ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy na pewno jest to ogłoszenie dodawane w kategorii Sport i Hobby > Rowery?

   Usuń
  2. Przed chwilą dodałem ogłoszenie w tej kategorii i numer nie jest obowiązkowy.

   Usuń
 92. Ja np. zajmuję sie sprzedażą części samochodowych. Każda taka część ma swój numer seryjny. W tej chwili nie mogę w ogłoszeniu dodać takiego numeru ponieważ system rozpoznaje taki numer jako numer telefonu co znacznie utrudnia a nawet wyklucza odnalezienie danego przedmiotu przez poszukujących. Serwis OLX traci przez to użytkowników

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszamy za utrudnienia w korzystaniu z serwisu. Spróbuj dodać kropki, powinno zadziałać. Jeśli nie, prosimy o kontakt.

   Usuń
 93. Mam mały problem. Na ogłoszeniu, które dodałam pojawiły się 2 telefony i nie wiem jak mam zobaczyć kto do mnie dzwonił proszę OLX.pl pomóż mi.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co oznacza że pojawiły się? Możesz wyedytować ogłoszenie - przejdź do Mój OLX i w danych kontaktowych usuń numer telefonu, który nie jest potrzebny :)

   Usuń
 94. nr kontaktowy powinien być obowiązkowy , bez podania kontaktu ogłoszenie nie powinno być publikowane , bo tak jak teraz to jest bezsensu - znalazłem towar interesujący mnie - nie ma podanego nr kontaktowego , w jaki sposób mam się skontaktować z oferentem skoro wypełniam formularz wiadomości email na olx i nie mam pewności czy ona dotarła do oferenta , przecież emaila do oferenta też nie ma podanego , przesyłaniem tej wiadomości zajmuje się robot na olx , nawet nie mam informacji zwrotnej do siebie czy ją wysłał czy może nie a może trafia do oferenta jako spam i jest blokowana , bez nr kontaktowych to te oferty na olx są totalnie bezsensu , służą chyba tylko do nabijania statystyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie wiadomości są dostępne po zalogowaniu na Mój OLX. Wiadomość email jest tylko powiadomieniem o wysłaniu wiadomości. Takie powiadomienie jest również wysyłane na aplikację mobilną i przez SMS (jeśli ogłoszenie jest wyróżnione).

   Usuń
 95. Po jakim czasie usuwane są maile (pytania/odpowiedzi) do sprzedawców na olx. Widzę, że jest archiwum, ale mam wrażenie że i tak część starych korespondencji znika. Proszę o info, bo nigdzie nie znalazłem takich informacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomości są usuwane po 4 miesiącach.

   Usuń
 96. Witam,
  KTOŚ, w odpowiedzi na moje ogłoszenie, wysyła nieprzyjemne wiadomości. Ze względu na fakt, iż wysyła je z telefonu i nie jest zarejestrowany na olx, nie jestem w stanie sprawdzić numeru. Czy jest możliwość by nr jakoś uzyskać czy po prostu sprawę zgłosić na policję?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosimy o zgłoszenie sprawy na formularz kontaktowy https://www.olx.pl/kontakt/

   Usuń
 97. Witam
  Dlaczego wasz system każdy ciąg cyfr rozpoznaje jako numer telefonu i przez to w tytule nie mogę wpisać np. numeru modelu, a w opisie ukrywa go przez co jest niewidoczny dla wyszukiwarek internetowych np. google (na czym mi bardzo zależy). Czy jest jakiś sposób żeby ciąg cyfr, ale nie numer telefonu był traktowany jako zwykły tekst?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosimy o podanie przykładu wraz z ID ogłoszenia, sprawdzimy.

   Usuń
 98. Dlaczego po zmianie w formularzu telefonu kontaktowego nie zmienia się numer kontaktowy w każdym ogłoszeniu ?
  Przecież wiele osób ma kilka telefonów i chce aby kontakt był na inny numer, ale z wszystkich ogłoszen.
  A to nie działa i stare ogłoszenia maja inny numer kontaktowy a dopiero nowe ogłoszenia mają nowy numer kontaktowy, czyli bałagan.

  Na eBayu jest jeden numer kontaktowy i można go zmieniac na inny i to jest numer kontaktowy sprzedającego a nie numer kontaktowy ogłoszenia.

  Czy można usunąć te wadę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za sugestię. To niekoniecznie musi być wada :) Są sprzedający, którzy używają różnych numerów telefonów z różnych względów, np. ktoś ogłasza swoje usługi w jednym ogłoszeniu a sprzedaje swoje prywatne rzeczy w innym ogłoszeniu. Dlatego nie chcemy zmieniać numeru we wszystkich ogłoszeniach "z automatu".

   Usuń