wtorek, 6 grudnia 2011

Nakarm psa z Tablicą


Pamiętacie akcję „Nakarm psa z Szerlokiem”? Powtarzamy słynną akcję, w tej edycji pomgamy psom ze schronisk w Bydgoszczy i Gdyni.

Pomaganie jest proste i może się do niego przyłączyć każdy. Wystarczy wybrać psa, którego chcemy karmić i codziennie odwiedzać jego stronę – aż do zapełnienia wirtualnej kości. Liczy się jedno kliknięcie dziennie, dlatego warto zaprosić znajomych. Za każdego w pełni „nakarmionego” psa wyślemy do schroniska worek z suchą karmą – 20 kg. W akcji bierze udział łącznie 80 psów, więc schroniska mogą liczyć na co najmniej 1,5 tony karmy! Strona akcji dostępna jest pod adresem: http://tablica.pl/nakarm-psa

To już trzecia edycja akcji, organizowanej poprzednio przez serwis Szerlok. Zmieniliśmy nazwę, ale idea pomocy zwierzętom pozostała. W trakcie pierwszej akcji w czerwcu 2010 Szerlok pomógł psiakom ze schronisk w Głownie, Krakowie, Warszawie, Łowiczu, Poznaniu i Wrześni. Dzięki klikom internautów 55 piesków zdobyło karmę dla swoich schronisk. W drugiej edycji wzięło udział ostatecznie 120 psów, choć planowaliśmy nakarmienie 50. W tamtej edycji wsparcie otrzymały schroniska w Gaju i w Kaliszu.

Oprócz wirtualnego karmienia można pomóc psom również w inny sposób. Na stronie akcji dostępne są dane każdego ze schronisk biorących udział oraz opisy samych piesków, które czekają na adopcję. Karma jest oczywiście dużym wsparciem ale najważniejszy dla każdego porzuconego psa jest nowy, kochający dom. Dlatego zachęcamy do zaproszenia psa do siebie i zapewnienia mu opieki na którą tak liczy.

Akcja potrwa do 19 grudnia, tak żeby pieski mogły dostać karmę jeszcze przed Świętami.

3 komentarze:

 1. Dziwne, bo myślałam, że nakarmiłam psa Carbo ze schroniska w Bydgoszczy , i mimo, że jednego dnia pokazało się na tablicy, że dostał ode mnie 52 % karmy, to na drugi dzień gdy chciałam go dokarmić do 100 % to okazało się, że pies Carbo ma znów zer nakarmienia!!!! To co to jest??????

  OdpowiedzUsuń
 2. Carbo jest w tej chwili nakarmiony w 79%. Link do ogłoszenia:

  http://tablica.pl/oferta/carbo-ze-schroniska-w-bydgoszczy-IDxDCT.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Prosimy o więcej takich akcji!! :):) To wspaniałe że można pomóc w tak prosty sposób. Z chęcią przygarnęłabym je wszystkie:)ale mam już swojego wielkiego pupila w małym mieszkanku :)

  OdpowiedzUsuń