piątek, 16 marca 2012

PomocNa Tablica

Życie pisze różne scenariusze i bywa, że w ciągu jednego dnia można stracić cały dorobek życia. Tak było w przypadku Państwa Marciniaków z Tupadeł pod Inowrocławiem. 

Rano wyjechali do miasta, jak zwykle: na zakupy i do szkoły. Kiedy wrócili, zastali dom w płomieniach. Pożar strawił wszystko, dom nie nadawał się do mieszkania a wyposażenie zostało całkowicie zniszczone.

To działo się w styczniu. Teraz trwa odkopywanie się ze zgliszczy. Nowy dom rośnie, pomagają przyjaciele i sąsiedzi. Dom powstanie, ale nadal brakuje wyposażenia. Dlatego powstała inicjatywa PomocNa Tablica.

Nasz serwis, wspólnie z Caritas zorganizował zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Na stronie akcji możecie znaleźć listę rzeczy, jakich potrzebują Państwo Marciniak. Przekazanie rzeczy odbywa się poprzez dodanie ogłoszenia - oferty pomocy. 

Rzecz można dostarczyć osobiście do magazynu Caritas lub skorzystać z transportu Tablicy (tylko na terenie Gniezna oraz Inowrocławia). Magazyny Caritas mieszczą się w:

  • Gnieźnie: Magazyn Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej , ul. Wrzesińska 43 (dawne koszary)
  • Inowrocławiu:  Parafia pw. św. Jadwigi Królowej, Al. Wojska Polskiego 20

Zachęcamy do udziału w akcji i pomocy Państwu Marciniak. Każdy z nas na pewno znajdzie rzeczy, których potrzebują. Prosimy tylko, żeby rzeczy były w dobrym stanie - takim, w jakim sami chcielibyśmy je otrzymać.

1 komentarz:

  1. Z całym szacunkiem ,ale stara wersja była o wiele prostrza do wejscia dla przeciętnego człowieka, a widzę to po ilości wejść do szukanych kategorji, pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń