piątek, 13 kwietnia 2012

"Świetne zarobki i darmowe zakwaterowanie, ostatnie miejsca!"

O czym będziemy dziś pisać? Tematem będą nieuczciwe oferty pracy i jak się przed nimi bronić.  W internecie spotykamy mnóstwo pozornie atrakcyjnych ofert pracy. Sformułowania takie jak w tytule mają za zadanie przyciągnąć jak najwięcej zainteresowanych, w zamian oferując nie pracę, a... wpłatę zaliczki. Jak się bronić przed takimi ofertami? 

1. Uważać na super oferty i lakoniczne opisy  

Nasze podejrzenia muszą wzbudzać oferty, które nie zawierają żadnych konkretów. Na takie oferty nigdy nie odpowiadajmy, a zwłaszcza nie przesyłajmy żadnych danych osobowych w formie CV lub innej. 

Oto przykłady takich ofert:

Praca dla osób ambitnych, kreatywnych, samodzielnych, które nie bałyby się nowych wyzwań. Jeśli jesteś zainteresowany pracą i zarabianiem proszę o kontakt.

Chcesz zarobić dodatkowe pieniądze??a może szukasz nowej stałej pracy??chcesz być niezależny i być sam sobie szefem??Jeśli tak,to wystarczy,że masz komputer i internet,a ja pomogę osiągnąć Ci sukces w nowej rozwijającej się firmie!!

Poszukujemy osób, które zainteresowane są stałym lub dodatkowym źródłem dochodów. Oferujemy ciekawą pracę w sektorze finansowym (inwestycje). Brak doświadczenia w tej branży, nie jest przeszkodą, gdyż zapewniamy udział w bezpłatnych szkoleniach, które pozwolą na poszerzenie posiadanej wiedzy, podniesienie kwalifikacji i zdobycie nowego, cennego doświadczenia. Mile widziane doświadczenie w pracy z Klientem. Prosimy o przesyłanie CV. Z wybranymi osobami skontaktujemy się telefonicznie.

2. Nigdy nie przesyłać pieniędzy

Prośba o przesłanie pieniędzy powinna od razu wzbudzić nasze podejrzenia. W żadnym pośrednictwie pracy nie pobierają zaliczek. Jeśli ktoś chce od nas pieniądze za załatwienie pracy, nawet jak będą to drobne kwoty, to jest to najczęściej próba oszustwa. Po zapłacie kontakt się urywa.

Oszuści próbują się też podeprzeć autorytetem agencji, twierdzą że są przedstawicielami OTTO albo Adecco. Po krótkim wstępie przechodzą do sprawy zaliczki i sposobu jej przekazania.

3. Przed wybraniem się za granicę sprawdzić warunki zatrudnienia

Każda oferta pracy za granicą powinna zawierać dokładny opis warunków zatrudnienia, dane pracodawcy, ubezpieczenia itp. Jeśli decydujemy się na skorzystanie z niesprawdzonej oferty to bierzemy na siebie wielkie ryzyko, np. to, że na miejscu nic nie będzie wyglądało tak, jak obiecywał pośrednik.

Mając na uwadze wszystkie te zalecenia możemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, w tym straty pieniędzy.


8 komentarzy:

 1. Taa.. juz dwa razy się naciąłem ;/. Trzeba bardzo uważać na ludzi - bo gówniarze którzy maja pozawieszane konta na allegro i świstaku naciągają ludzi na Tablicy ;/.

  Swoją drogą.. - mogłoby powstać jakieś forum dla użytkowników na którym mogliby się ostrzegać przed naciągaczami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, prosimy do nas zgłaszać nieuczciwych pracodawców lub samemu wziąć inicjatywę w swoje ręce i stworzyć grupe na społeczności ciif na stronie www.ciif.pl lub www.ciif.nl

   Usuń
  2. Witam.
   A co powiesz o przesyłkach nie odebranych , które wróciły do nadawcy a koszty NIE!! i to podwójne!!

   Usuń
 2. Ja osobiście nie, ale mój znajomy nacią się na coś takiego. Nie życzę tego nikomu... Dużo nerwów go to kosztowało.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zanim w ogóle potraktujemy poważnie tego typu ofertę powinniśmy się zastanowić nie dwa razy ale cztery. Przeważnie są to albo oszustwa, lub zwykłe ubarwianie rzeczywistości. Prawda jest taka, że za darmo to można dostać tylko w przysłowiowy ryj.

  OdpowiedzUsuń
 4. rcorp.eu <--- naciągacze!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Praca dla kobiet i Mężczyzn w biurze nieruchomości. Praca dla mężczyzn polega na przeprowadzkach oraz drobnych pracach renowacyjnych w domach i mieszkaniach. Kobiety beda sprzatac w tych nieruchomosciach. czas pracy to 8-10h dziennie 5 dni w tygodniu. wynagrodzenie 8,7 euro /h netto. zakwaterowanie 80 euro miesiecznie w mieszkaniach. pokoje 3 osobowe. pelen pakiet socjalny i ubezpieczenie. umowa z Niemieckim pracodawca na okres pol roku z mozliwoscia przedluzenia. wyzywienie we wlasnym
  zakresie. Na miejsce pracy beda panstwo jezdzic sluzbowymi samochodami. transport do NIEMIEC z Poznania,Warszawy i Krakowa organizuje i opłaca pracodawca. telefonicznie kontaktuje sie tylko z osobami zdecydowanymi. wyjazd 20.01

  UWAGA!!!!! TO OGŁOSZENIE OSZUSTA!!!! UWAGA!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten wygląd OLX jest do kitu lepsza jest tablica

  OdpowiedzUsuń