wtorek, 29 maja 2012

Euro biznes

Mistrzostwa Europy już za niecałe 10 dni. To wielkie święto piłkarskie ale także okazja na dodatkowy zarobek. Według badań firmy Impact przeprowadzonych na zlecenie PL.2012, spółki koordynującej przygotowania do turnieju, wynika, że w czerwcu 2012 r. zagraniczni turyści wydadzą w Polsce 844 mln zł.  Do tej kwoty trzeba doliczyć pieniądze wydane przez Polaków. Jest więc o co powalczyć.

Co można sprzedać w związku z Euro? Okazuje się że bardzo różne, nawet w ogóle nie związane z mistrzostwami ani z piłką przedmioty.

Oczywiście najwięcej jest ofert wynajmu: mieszkań i pokoi. Wśród niemal 3 tys. ofert oznaczonych na Tablicy jako "Euro", te dotyczące nieruchomości stanowią ponad połowę. Stawki są mocno zróżnicowane, już od 180 zł za dobę za wynajęcie kawalerki w Gdańsku, do 600 zł za dobę za wynajęcie mieszkania w niewielkiej odległości od Stadionu Narodowego.

Na Euro sprzedaje się jednak nie tylko zakwaterowanie. Najbardziej popularnymi przedmiotami są piłkarskie gadżety: koszulki piłkarskie, szaliki w narodowych barwach i kufle z wizerunkami piłkarzy. Na Tablicy dużym zainteresowaniem cieszą się autoflagi, tzw. niezbędnik kibica (szalik, kapelusz, trąbka, zawieszka do auta), zestawy do grillowania i odkrycie sezonu – biało-czerwone pokrowce na samochodowe lusterka. Do samochodu proponowane są także zawieszki koko koko :)

Są też rzeczy związane z Euro tylko... nazwą. Bo jak uznać za gadżet piłkarski donicę. Lub co ma do Euro pożyczka gotówkowa. Za to telewizor na Euro niewątpliwie się przyda ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz