poniedziałek, 14 maja 2012

PomocNa Tablica pomaga w Kielcach

Potrzebujący są wśród nas, to także nasi sąsiedzi. Tablica jako serwis sąsiedzkich transakcji nie zapomina o ludziach, którym nie wszystko poukładało się tak, jakby sobie tego życzyli. Tak jest w przypadku rodziny ze Ślęcina w województwie świętokrzyskim, której chcemy pomóc w kolejnej edycji akcji PomocNa Tablica organizowanej wspólnie z Caritas diecezji kieleckiej.

Rodzina to wdowa i dziesięcioro wyjątkowych dzieci – najstarsze z nich ma 23 lata, najmłodsze 8 lat. Wdowa, czyli Pani Elżbieta, po tym jak straciła pracę, utrzymuje całą rodzinę z zasiłku i renty po zmarłym mężu. Środki jakimi dysponuje, pozwalają jedynie na opłacenie rachunków i podstawowe wyżywienie rodziny. Obecna sytuacja nie pozwala im na wykończenie łazienki, brakuje funduszy na kształcenie dzieci, a także przedmiotów codziennego użytku.

Jak można im pomóc? Wystarczy przekazać rzecz, która może się przydać rodzinie. Lista rzeczy dostępna jest na  stronie akcji. Rzeczy można przekazywać osobiście do magazynu Caritas w Kielcach przy ul. Chłopskiej 20 a. Jeżeli z różnych przyczyn nie można dostarczyć przedmiotów do magazynu, to można zostawić swoje dane kontaktowe - zorganizujemy transport.

Prosimy pamiętać, żeby przedmioty były w stanie nadającym się do ponownego użycia. Przed przekazaniem pomyślmy, czy sami chcielibyśmy dostać przedmiot w takim stanie, gdybyśmy byli potrzebujący.

W poprzedniej edycja akcji pomagaliśmy rodzinie z Tupadeł pod Inowrocławiem a akcja objęła zasięgiem Gniezno oraz Inowrocław.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz