środa, 13 czerwca 2012

Gdańskie Dni Sąsiadów [podsumowanie]

Zakończyła się czwarta edycja Gdańskich Dni Sąsiadów. W tym roku festyny, biesiady i prywatne spotkania w różnych częściach miasta oraz poza nim (np. w Kolniku czy Ulkowach) odbywały się niemal przez miesiąc, od 27 kwietnia do 20 maja. Padł rekord frekwencyjny - zarejestrowano 90 spotkań w 25 dzielnicach. Dane przekazane przez organizatorów wskazują, że w Gdańskich Dniach Sąsiadów 2012 wzięło udział łącznie ponad 20 tysięcy osób!Imprezy miały różne formy, od prywatnych spotkań w mieszkaniach i przydomowych ogródkach, po festyny, pikniki, gry miejskie i oczywiście - wyprzedaże. Organizatorzy w ramach poszczególnych wydarzeń, przygotowali dla swoich sąsiadów szereg rozmaitych atrakcji. Popularne było wspólne grillowanie, oferowanie domowych wypieków oraz zabawy dla dzieci. W wielu miejscach dzieci prezentowały swoje zdolności artystyczne i sportowe - Mali Samurajowie wystąpili na Żabiance przy Klubie „Feluka”, a na osiedlu Przeróbka odbywały się pokazy karate i taneczno-muzyczne występy zespołów młodzieżowych.Pomysłowość organizatorów nie znała granic. Parada motocyklów i darmowe przejażdżki czekały na uczestników „Dnia Radosnego Sąsiedztwa” na Przymorzu, osoby myślące o przygarnięciu zwierzęcia ze schroniska miały okazję porozmawiać na ten temat z przedstawicielami Fundacji Pies i Kot podczas imprezy na Siedlcach, a na Stogach odbyła się gra miejska. Jej uczestnicy musieli odgadywać miejsca ukrycia wskazówek rozsiane po całym osiedlu. Po dotarciu do punktów wykonywali różnorodne zadania np. udzielali pierwszej pomocy, pokonywali przeszkody, układali rymowanki o osiedlu i wiele innych.
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były wyprzedaże sąsiedzkie, organizowane wraz z partnerem strategicznym, czyli nami - serwisem Tablica.pl. W ramach konkursu, spośród nadesłanych zgłoszeń, wybrano 10, z których każda otrzymała pomoc animatora oraz nagrodę za najlepsze stoisko. Niewyprzedane przedmioty zostały przekazane Fundacji Droga i Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta w Gdańsku.Oto wybrane zdjęcia z całego cyklu imprez, z różnych osiedli:


2 komentarze:

 1. Fajnie, fajnie to wyglądało :-) Mam prośbę do Administratora Tablicy.pl - czy można by zrobić tak, żeby, wystawiając coś na Tablica.pl i jednocześnie nie mając konta na Allegro, można by było w Allegro wystawić ogłoszenie, nie aukcję?
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Allegro i Tablica to dwa oddzielne serwisy, które mają całkowicie różne modele działania. Jak wiadomo, na Allegro są przedmioty nowe, do wysyłki. Na Tablicy głównie używane, tylko z odbiorem osobistym.

   Ogłoszenia Tablicy obecne na Allegro pochodzą wyłącznie od użytkowników, którzy chcąc wystawić coś na Allegro zdecydowali się zamienić na Tablicę, ponieważ ich oferta z jakichś powodów (duży przedmiot albo zwierzę) lepiej nadaje się do odbioru osobistego. W zamian za to otrzymują możliwość wyświetlenia swoich ofert w Allegro.

   Z podanych wyżej powodów nie jest możliwe połączenie dwóch serwisów w opisany przez Ciebie sposób.

   Usuń