środa, 20 czerwca 2012

Używane rowery w modzie

Rowery wracają do łask, czego dowodem są setki cyklistów na ulicach polskich miast. Niestety ceny modeli z wyższej półki mogą przyprawić o zawrót głowy, dlatego coraz więcej osób decyduje się na kupno sprzętu z drugiej ręki. Najwięcej ogłoszeń z rowerami jest na Śląsku i w Wielkopolsce. Wszystkich ogłoszeń z rowerami na Tablica.pl jest ponad 14 tys.

Jazda na rowerze jest najpopularniejszym sportem wśród aktywnych fizycznie Polaków –  według badań przeprowadzonych przez TNS OBOP aż 60 proc. ankietowanych deklaruje swoje zamiłowanie do dwóch kółek. Część z tych osób jeździ nie tylko rekreacyjnie, ale także do pracy, szkoły czy na zakupy.

Co przyczynia się do takiego zainteresowania dwoma kółkami? Przede wszystkim rosnące koszty utrzymania auta. W przypadku roweru trzeba się tylko liczyć z większym jednorazowym wydatkiem w momencie jego zakupu. Ceny najmniej skomplikowanych modeli zaczynają się już od 250 zł, a mogą osiągać nawet 25 000 zł za sprzęt wyczynowy i wyścigowy. Jeśli rower ma służyć przez kilka sezonów lepiej zdecydować się na ten z wyższej półki. 

Alternatywą dla tych, którzy nie chcą rezygnować z jakości na rzecz niskiej ceny, mogą być rowery używane, dostępne na Tablicy. Rower powinien być wygodny i dopasowany do wzrostu oraz stylu jazdy właściciela. Dlatego najlepiej osobiście wypróbować upatrzony model oraz sprawdzić czy jego stan zgadza się z opisem. Tablica nadaje się do tego idealnie, ponieważ pozwala znaleźć oferty z bliskiej okolicy.

Co ważne, zakup używanego roweru może przynieść oszczędności rzędu nawet kilku tysięcy złotych. I tak rower trekkingowy SCOTT SPORTSTER 30 z 2011 roku można znaleźć w cenie 1 799 zł (zamiast 2 600 zł), z kolei nowy model GIANT TERRAGO 3 w sklepie kosztuje ok. 2 200 zł – po jednym sezonie jego wartość spada do 1 299 zł. 

Największe cenowe okazje dotyczą sprzętu z najwyższej półki, dla przykładu rower MTB Boplight Marahton Team kosztuje 8 000 zł – a jego używany odpowiednik zaledwie 3 700 zł. Wśród standardowych ofert nie brakuje nowinek technologicznych, np. rowerów elektrycznych dostępnych już za 800 zł czy prawdziwej gratki w postaci roweru piwnego – Beer Bus.


1 komentarz:

  1. ale fajny ten rower piwny :D nie wiedziałam, że takie są! :)

    OdpowiedzUsuń