środa, 8 maja 2013

PrzyTARGaj KSIĄŻKI

Jeśli masz książki do których już raczej nie zajrzysz to wpadnij w sobotę na Cytadelę. W ramach akcji PrzyTARGaj KSIĄŻKI będzie można przynieść swoje stare książki i wymienić je na inne - za darmo.

Warunkiem wzięcia udziału jest przyniesienie przynajmniej jednej książki na wymianę. Uczestnik rejestruje się na „liście obecności”, deklarując liczbę przyniesionych książek. 

Następnie zostają one podzielone pomiędzy stoły tematyczne. Każdą książkę można wziąć do ręki, obejrzeć, przeczytać jej fragment. Każdy uczestnik może wynieść tyle książek, ile przyniósł. 

Tablica została Partnerem akcji, na miejscu odbędzie się konkurs w którym będzie można wygrać nasze gadżety.

Zapraszamy już w najbliższą sobotę do Umberto Cafe&Ristorante przy ulicy Armii Poznań w Parku CYTADELA, 11 maja 2013 od godziny 13:00.

Przytargaj swoje książki, daj im nowe życie i wymień się na nowe!

Organizatorem akcji PrzyTARGaj KSIĄŻKI jest Czytelnisko.

24 komentarze:

 1. Kurczę, szkoda, że wcześniej się nie dowiedziałam o tym wydarzeniu, bo w weekend właśnie rozdałam kilka niepotrzebnych mi książek. Na przyszłość: powiadamiajcie o takim wydarzeniu z większym wyprzedzeniem czasowym ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. a mnie nie ma w weekend

  OdpowiedzUsuń
 3. fajna akcja, jak zbiorę znajomych to może przyjdę

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochani organizatorzy - przyniosę wam za darmo, bez wymiany, gramatykę języka polskiego. Książki przynoszone indywidualnie są oznaczone co do tożsamości, nie co do rodzaju. Więc rejestrujcie LICZBĘ przyniesionych książek, a nie ILOŚĆ.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszna uwaga, poprawione!

   Usuń
  2. Drogi Anonimie, w końcu ktoś zauważył, że liczba a ilość to coś innego. Mnie kuło zawsze te niezrozumienie z matematycznego punktu widzenia :) super, że nie tylko dla mnie jest to istotne :)

   Usuń
 5. Kurczę, a ja idę do pracy na popołudniu :(

  OdpowiedzUsuń
 6. A co jesli mojej ksiazki nikt nie bedzie chcial?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki które pozostaną podzielimy na kategorie i w zależności od ich stanu oddamy do szpitali, bibliotek szpitalnych lub domów dziecka. Część trafi na regały miejskie a część pozostanie w Umberto - na miejscu jest stała akcja wymiany książek :)

   Usuń
 7. Szkoda ,że tak późno się dowiaduje:( jutro nie dam rady dojść
  Czy jest to akcja jednorazowa? Czy tez w każdy dzień w Umberto można się wymienić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akcja na pewno zostanie powtórzona ale w Umberto można się wymieniać codziennie, jest na to przeznaczony specjalny regał :)

   Usuń
 8. witam
  gdzie mozna się zarejestrowac? bo szukam i nie widze....patrycja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rejestrujemy się na miejscu imprezy - na Cytadeli.

   Usuń
 9. Ja również nie widzę możliwości rejestracji.
  I co ze spisem książek? Będzie gdzieś wcześniej dostępny?
  Czy do poradników (których nie można przynosić) zalicza się również książki dotyczące rozwoju osobistego, motywacji, inteligencji finansowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rejestrujemy się na miejscu imprezy. Książki będą dostępne na miejscu, po prostu wybieramy te które nas interesują :) Oczywiście wybieramy tyle, ile przynieśliśmy sami.

   Co do poradników, to zaliczamy tu wszystkie rodzaje. Ideą PrzyTARGaj jest wymiana literaturą piękną. Oczywiście nikt nie będzie stał na bramce i zakazywał wejścia z innymi książkami ale chodzi o ideę imprezy :)

   Usuń
 10. CZY HARLEqUIN TO TEŻ KSIĄŻKA? ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma okładkę i strony więc jak najbardziej :) A poważnie mówiąc: tak, jest to literatura. Co prawda lekka, ale jest ;)

   Usuń
 11. A czy książki w języku angielskim będą przyjmowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli jest to literatura, to jak najbardziej. Zapraszamy :)

   Usuń
 12. Byłem widziałem wymieniłem 7 książek.

  IDEA - Jestem jak najbardziej ZA.....
  ZASADY - Prosiłbym zaostrzyć weryfikacje tego co ludzie przynoszą
  aby nie były to: nieaktualne programowo( stare) podręczniki szkolne, lub ćwiczenia , przewodnik turystyczny z 2002 roku !!

  Tak czy inaczej dziękuje organizatorom i czekam na kolejne , może za dwa miesiące?

  Pozdrawiam


  OdpowiedzUsuń
 13. Pierwszy raz brałąm udział w akcji i udało mi się wymienić 10 książek.. Choć nie było to łatwe.
  Idea akcji jest świetna, wszystko wydaje się być dobrze zorganizowane. Szkoda tylko, że sami organizatorzy nie przestrzegają regulaminu.. Wbrew regulaminowi, który (zakładam) stworzyło Czytelnisko, na "targu" pojawiło się sporo PODRĘCZNIKÓW, MAGAZYNÓW i PRZEWODNIKÓW i książek, które były darmowym do gazet. Czyli "książek", które nie powinny się tam znaleźć zgodnie z regulaminem.
  Brak selekcji przy wejściu sprawił, iż poczułam rozczarowanie (i nie tylko ja - takie komentarze pojawiały się ze strony wielu osób obecnych na Cytadeli), gdy za swoje dobre i zadbane książki przeglądałam egzemplarze nie tylko niekwalifikujące się do targu, ale też niekompletne (wydarte strony).
  Byłoby super, gdyby następna akcja odbywała się zgodnie z regulaminem - im większa dbałość organizatorów, tym wyższa jakość przedsięwzięcia i miłośników książek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się absolutnie, razem z siostrami przyniosłyśmy 30 egzemplarzy książek w idealnym stanie, po 10 minutach wszystkie zniknęły z koców, to chyba o czymś świadczy... Wszystkie książki, które spełniały wymagania czyli były to książki w bardzo dobrym stanie i ciekawe zniknęły bardzo szybko, nie wiele ciekawych książek udało mi się znaleźć. Mam nadzieję, że następna akcja odbędzie się zgodnie z regulaminem. I jeszcze taki mały postulat do uczestników, bądźmy kulturalni wobec siebie. Kilka razy widziałam osoby, które czytającym opis książki na okładce próbowały dyskretnie wyrwać im ją z rąk...

   Usuń
  2. Bardzo dziękujemy za uwagi, wszelkie Wasze opinie są dla nas cenne. Każda kolejna edycja wskazuje co należy poprawić i staramy się to wdrażać w następnych edycjach.

   Przy następnym TARGaniu selekcja przynoszonych przez Was książek będzie na pewno ostrzejsza. Chcemy, aby zabawa była uczciwa - jeśli ktoś chce tylko i wyłącznie wyczyścić swoją biblioteczkę, to niestety nie przy okazji przyTARGaj KSIĄŻKI.

   Postaramy się również informować o wydarzeniu z odpowiednim wyprzedzeniem tak abyście mogli dobrze się przygotować :)

   Usuń
 14. Gratuluję poczucia humoru. Dla mnie to co miało miejsce na Cytadeli i ta pseudo wymiana książek to śmiech na sali. Ludzie przytargali z domu makulaturę, której chcieli się pozbyć. Książki które zalegały na półkach od lat 60 i podręczniki. To była główna atrakcja tej wymiany która odbyła się na kocach przy akompaniamencie kropiącego deszczu. Przyniosłam książki nowe, które były raz przeczytane i wartościowe niestety widząc to co leżało na ziemi nie pokusiłam się o wymianę na podręcznik z historii ani na podręcznik od geografii. Na przyszłość uwaga do organizatorów. Może przydałaby się jakaś selekcja tego co ludzie przynoszą.

  OdpowiedzUsuń