piątek, 7 czerwca 2013

Tablica na Fotofestiwal 2013


Między 6 a 16 czerwca w Łodzi odbędzie się Fotofestiwal. Celem festiwalu jest umożliwienie kompleksowego kontaktu ze światem fotografii – zarówno  profesjonalistom, jak i ludziom nie związanym z branżą. 

W czasie imprezy będzie można zobaczyć ponad 30 wystaw, a na nich zdjęcia laureatów nagrody World Press Photo, kuratorski projekt artysty Joana Fontcuberty czy historia PRL w obiektywie fotografów-amatorów. Pojawią się też zdjęcia odnalezione niedawno w Mołdawii, wykonane w jednym z pierwszych polskich fotoautomatów  przez bardzo kreatywnego młodzieńca.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w nowym centrum OFF Piotrkowska, pofabrycznym kompleksie w samym sercu Łodzi. Przez 10 dni, oprócz programowych wystaw, odbywać się tam będą warsztaty rodzinne, pokazy slajdów, uruchomiona zostanie czytelnia z wydawnictwami niedostępnymi w Polsce. To także premiera FotoSuperMarketu – targów zdjęć i sprzętu fotograficznego zaplanowanego na 15.06 (sobota). Tam właśnie będziemy z naszym stoiskiem :)

Pełny program imprezy dostępny jest tutaj. Zapraszamy!

Fotofestiwal powstał w 2001 roku, jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tamtej pory zmieniła się nie tylko fotografia, ale także sposoby organizowania wydarzeń kulturalnych. Fotofestiwal śledzi te zmiany, tworzy przestrzeń do prezentacji różnych form fotografii, tworzy forum dyskusji o sztuce i społeczeństwie, szuka alternatywnych metod mówienia o fotografii i jej eksponowania. Przede wszystkim jednak jest miejscem spotkań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz