czwartek, 19 września 2013

Tablica jeszcze bardziej lokalna

Tablica.pl jest serwisem ogłoszeń lokalnych, to wiadomo nie od dziś :) Transakcja i odbiór polegają na osobistym spotkaniu - w swojej okolicy. Chcąc ułatwić Wam szukanie przedmiotów w pobliżu miejsca zamieszkania wprowadziliśmy małą rewolucję: wyszukiwanie z użyciem kodów pocztowych (lub miejscowości). 

Teraz, szukając przedmiotu wystarczy podać kod pocztowy swojej lokalizacji lub konkretną miejscowość. Po wybraniu sugerowanej przez nas miejscowości pokażemy Ci wszystkie ogłoszenia, które są w pobliżu.
Tak wygląda nowa wyszukiwarka na stronie głównej:Odległość od podanego kodu możesz określić samemu wybierając odpowiednią pozycję z listy:


Dzięki wprowadzeniu kodów możesz wyszukać ogłoszenia z niemal każdej miejscowości w Polsce, nawet z maleńkich Białokur koło Kołobrzegu które mają.... 271 mieszkańców :) Osoby z małych miasteczek i wsi zachęcamy do odnalezienia swojej własnej miejscowości w Tablica.pl!

Wyszukiwarka na stronie głównej oprócz kodów uwzględnia także kategorie. Można więc np. szukać zabawki kombajn w Poznaniu w kategorii Zabawki (a nie szukać we wszystkich, w tym Maszyny rolnicze).

Przez pewien czas będzie można wybierać między starą i nową wersją Tablicy - tak, żebyście zdążyli się przyzwyczaić. Później nowa Tablica stanie się wersją domyślną.

36 komentarzy:

 1. Po kliknięciu na link "Białokury" pojawia się błąd 404.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak będzie do momentu aż nie przełączysz się na nową wersję Tablicy :)

   Usuń
 2. Widzę, że jedna z moich sugestii doszła do skutku :) Kolejną byłby system komentarzy dla stałych uzytkowników. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogółem zmiana całkiem zacna :) Nie jestem jednak pewien czy nie warto było by wyskalować trochę inaczej licznika "+km", np.
  + 0 km
  + 10 km
  + 20 km
  + 30 km
  + 50 km
  + 100 km
  + 200 km (może być przydatne przy szukaniu np. samochodu)

  Po prostu bardzo chętnie bym widział tam możliwość wybrania + 100 km aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że może się to nieco kłócić ze sprzedażą "po sąsiedzku" :P
  A może po prostu pod + 50 km dać możliwość wpisania własnej wartości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za sugestię. Rozważamy dodanie większego zasięgu kilometrów, być może w kolejnych dniach pojawi się już nieco większy zasięg :)

   Usuń
  2. To nie rozważajcie tylko dodajcie bo bardzo tego brakuje tym bardziej, że nie można już wyszukiwać województwami.Przy poszukiwaniu samochodu 200km jest akurat.

   Usuń
 4. Zmiana jest tak doskonała,że nie dość,że nie uwzględnia dzielnicy Gdańsk Niedźwiednik to po podaniu kodu mojej ulicy pojawia się błąd. Pisałam już do Was w tej sprawie i nadal nic. Usiłuję wynająć mieszkanie i każdemu kto dzwoni muszę wyjaśniać ,że mieszkanie nie jest w Brętowie tylko na Niedźwiedniku ,bo Wasz portal tego nie ogarnia. Przez to ,że nie mogę zaznaczyć poprawnej dzielnicy tylko tracę ,bo Niedźwiednik jest bardziej atrakcyjną lokalizacją niż Brętowo. A ci ,którzy szukają wynajmu na Niedźwiedniku zwyczajnie ominą moje ogłoszenie.

  Zróbcie w końcu coś z tym !!! Mailowo obiecaliście - to może czas wdrożyć obietnicę w rzeczywistości?

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, ta wyszukiwarka nie działa wcale dobrze gdy od mojej miejscowosci szukam czegos w granicy 30 km to wyszukuje mi Piłe do której mam w lini prostej 82km.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaką miejscowość wpisujesz w wyszukiwarkę?

   Usuń
 6. Gdzie do k...y jest wyszukiwanie po województwach ??????????????????????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W nowej wersji masz możliwość wyszukiwania po odległości w km od swojego miejsca zamieszkania, nawet do 150 km. To bardziej wygodne ponieważ pokazuje rzeczywiste odległości - oferty tylko w obrębie województwa nie spełniały często tego warunku.

   Zachęcamy do przetestowania nowej wyszukiwarki, to naprawdę działa :)

   Usuń
 7. Gdzie jest ta opcja bo nie widze nigdzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba przejść na nową wersję Tablicy - na górze strony jest taka niebieska belka z przyciskiem "Sprawdź" :) Po kliknięciu zobaczysz zmienioną stronę główną.

   Usuń
 8. awatar małe zdjęcie przy nazwie użytkownika , komentarze po zakończeniu transakcji (np skala 5gwiazdek) , oraz strona "o mnie" też wiele by pomogła , wzbogaciła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, i zrobi się z tego drugie allegro, gdzie teraz są praktycznie tylko sklepy internetowe i firmy...

   Usuń
 9. Nie działa zakładka "Obserwowane". Kiedy wchodzę w "Obserwowane wyszukiwania", gdzie mam zaznaczone "Wałbrzych - 0km" i klikam w nowe, zamiast nowych w Wałbrzychu, mam wyniki pokazujące wszystkie ogłoszenia w całej Polsce. Chodzi o kategorię mieszkania. Wcześniej była możliwość powrotu do starej wersji, w której wszystko działało poprawnie, teraz już takiej możliwości nie ma i niestety ta funkcja jest bezużyteczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbowaliśmy powtórzyć te czynności ale nie możemy znaleźć błędu. Sugerujemy dwa rozwiązania: powrót do starej wersji Tablicy (cały czas jest to możliwe) lub usunięcie wszystkich dodanych kryteriów i zapisanie je na nowo :)

   Usuń
 10. Witam. Przez przypadek uruchomiłem nową wersję strony. Nie spodobała mi się.. Chcę powrócić do poprzedniej wersji, jak mogę to zrobić ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy że klikniesz link w prawym górnym rogu "Przywróć poprzedni wygląd". Możesz też użyć tego linku: http://tablica.pl/testsite/old/

   Usuń
 11. Nie wiadomo po co te zmiany, stara wersja strony byla o wiele bardziej uporzadkowana i przejrzysta

  OdpowiedzUsuń
 12. Brawo za wprowadzenie wyszukiwania po kodzie (miejscowości). Mieszkam na granicy województw i stara wersja strasznie utrudniała mi życie. Musiałem skakać po 2 województwach.
  Jeśli mogę coś podpowiedzieć to dodałbym więcej opcji zasięgu wyszukiwania - różnica promieniu między np. 15 km a 30 jest zbyt duża.
  Kiedy ostatecznie usuniecie starą wersję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, nowa wersja na pewno ułatwi życie osobom mieszkającym przy granicach województw :)

   Stara wersja będzie jeszcze przez jakiś czas dostępna żeby nasi użytkownicy mogli się w pełni przyzwyczaić.

   Usuń
 13. Witam, Mi osobiście bardzo podoba się nowa wersja tablicy i Wielki plus dla właścicieli strony jak i dla programistów. Pozdrawiam Kamil :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam. Jak mogę powrócić do starej wersji tablicy?Nie mam u siebie linku-Powrót do poprzedniej wersji-.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowa wersja Tablicy jest już jedyną dostępną i nie ma możliwości powrotu do starej wersji. Mamy nadzieję że przyzwyczaisz się do nowej ponieważ ma ona wszystkie funkcje starej, także mapkę dostępną w polu wyszukiwania.

   Usuń
 15. A od kiedy obowiązuje nowa wersja tablicy?i czy wszyscy nawet Ci co jej nie ustawiali mają nową wersję czy jeszcze starą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowa wersja Tablicy obowiązuje od wczoraj (17 grudnia). Mają ją wszyscy użytkownicy, nawet Ci którzy wcześniej korzystali ze starej wersji.

   Usuń
 16. Proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 17. A ja wolałem starą wersje, najbardziej brakuje mi możliwości wyboru ogłoszeń tylko z konkretnego województwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest możliwość wyboru ogłoszeń z danego województwa, wystarczy kliknąć na przycisk Mapa który jest widoczny w oknie lokalizacji gdzie podaje się miejscowość albo kod pocztowy.

   Usuń
 18. a ja napiszę w zupełnie innej sprawie. Przemyślcie wątek podawania w nowych ogłoszeniach nie dzielnice miast (bo odległości od jednego końca do drugiego wynoszą dziesiątki kilometrów w dużych miastach) a kod pocztowy!!! jest naprawdę jedyna formą zlokalizowania ogłoszeniodawcy i doskonałej orientacji kupującemu jak daleko ma dojechać. Ja bynajmniej jeżdżąc rowerem zmuszona jestem cały czas dopytywać jaki adres i nie zawsze dostaję odpowiedź bo nie wiem czy będzie opłacało mi się jechać tak daleko żeby coś kupić. Więc posiłkuję się wysyłką. Proszę o przemyślenie tego tematu, a wiem że warto. Dotyczy to piszę: dodających ogłoszenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za sugestię, weźmiemy ją pod uwagę podczas dokonywania kolejnych zmian w naszym serwisie.

   Usuń
 19. Coś sie zacina ustawiam na najtańsze i nic zmieniam jeden parametr np cene i wyszukuje z całej polski (a ustawione jest jedno województwo)

  OdpowiedzUsuń
 20. Proszę dodać większy zasięg km np 150 km od podanej miejscowości lub 200 km bardziej będzie przydatne niż 5 czy 15 km

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za sugestię, przekażemy do działu IT :)

   Usuń
 21. Ja również przyłącze się do sugestii zwiększenia zasięgu bo 100 km to za mało spokojnie do 200 można by zwiększyć, bardzo to przeszkadza, szukam motocykla i muszę po województwach skakać ale to czasami ponad 250-300 co już jest dużo.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń