piątek, 6 grudnia 2013

Mikołaj do wynajęcia

Bycie Św. Mikołajem to całkiem intratne zajęcie. Jak pokazują nasze badania, stawki za taką pracę są naprawdę zachęcające - zaliczając obstawę galerii handlowej w czerwonym stroju i kilka wizyt domowych, można zarobić nawet kilka tysięcy złotych

Przy czym nie warto czekać na ostatnią chwilę, bo stawki będą wyższe tylko w przypadku pracy w Wigilię.

Dzięki temu że Święty Mikołaj stał się nieodłącznym elementem świątecznego wystroju galerii handlowych czy przestrzeni publicznych, pracę w jego przebraniu zacząć można na długo przed świętami. Taki etatowy Mikołaj, zarabiając nawet 15 złotych za godzinę, po miesiącu wzbogaci się o 3600 złotych. Największy popyt na usługi Mikołaja w tym roku przypada na weekend między 6 a 8 grudnia oraz w Wigilię. 

Poświęcenie tych, którzy rodzinną kolację zamienią na maraton między jednym a drugim domem, zostanie odpowiednio wynagrodzone - w zależności od miasta za wizytę inkasuje się od 100 do nawet 300 zł. Nie każdy jednak do tej pracy się nadaje. W ogłoszeniach zamieszczonych w serwisie tablica.pl wśród wymagań pojawiają się m.in. delikatny brzuszek, przyjazna twarz, serdeczny uśmiech, własna broda i prawo jazdy, które jak się można domyślać, przyda się przy prowadzeniu sań, gdy renifery zaniemogą. To, ile będzie nas kosztować wynajęcie Mikołaja, zależy m.in. od miasta, w jakim mieszkamy. 

Z roku na rok coraz bardziej popularne stają się spotkania ze św. Mikołajem w szkołach i przedszkolach. Z mody wyszło już bowiem zatrudnianie ojców czy wujków maluchów, którzy przyozdobieni w brodę z waty, rozdają dzieciom prezenty. Stawki dla szkół i przedszkoli za wynajęcie Mikołaja są jednak wygórowane i wahają się od 200 do 400 zł za 30-60 minut. Każda rozpoczęta godzina ponad ustalony czas to dodatkowo od 50 do 100 zł w portfelu Mikołaja. 

Jeśli nie w przedszkolach, to w firmach, na tzw. wigiliach pracowniczych, Mikołaj może zarobić krocie. Tam godzina kosztuje nawet 400-500 zł. Jeżeli pracodawca chce, aby Mikołajowi towarzyszyły jeszcze jakieś postaci, może zamówić elfy, śnieżynki, a nawet diabełki. Oczywiście, o ile nie zawiera tego oferta podstawowa, wszystkie takie atrakcje są dodatkowo płatne. Podobnie jak to, gdy chcemy, by Mikołaj zaśpiewał lub zagrał na gitarze, czy keyboardzie.

Sprawdź oferty Mikołajów do wynajęcia na Tablicy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz