piątek, 3 stycznia 2014

Kiedy prezent jest przykrą niespodzianką

Prezenty dostajemy z wielu okazji ale na pewno najwięcej otrzymujemy ich w grudniu - tradycyjnym okresie podarunkowym. Czy zawsze prezent jest trafiony? Jeśli ktoś nie zna Cię dobrze to może być z tym różnie.

Co zrobić kiedy prezent nie przypadł Ci do gustu? Po pierwsze sprawdź czy w Twoim otoczeniu jest ktoś, dla kogo ten prezent będzie rzeczywiście miłą niespodzianką. Wręczysz go jeśli nadarzy się kolejna okazja (np. jego urodziny). Tylko nie zapomnij zmienić świątecznego opakowania!

A jeśli nie znajdziesz nikogo komu mógłbyś zrobić niespodziankę, rozważ sprzedaż prezentu. Najlepiej jeśli sprzedasz go przez internet, wówczas jest mała szansa że odkryje to osoba która Cię obdarowała. Np. sprzedając na Tablicy wystarczy że podasz swój adres email, w ogłoszeniu nie musisz nawet pokazywać swojego numeru telefonu.

Są niestety prezenty których nie możesz ani przekazać ani sprzedać. To np. kubek z Twoim imieniem albo iPad z grawerunkiem. Tutaj trzeba porozumieć się z Mikołajem aby następnym razem konsultował swój wybór ;) Lepszy brak niespodzianki niż niespodzianka która rozczarowuje.

  

1 komentarz:

  1. Kubek z imieniem jeszcze jakoś da radę odsprzedać, w innych przypadkach jedynie niska cena może zachęcić do kupna :)
    Dziękujemy za cenne porady.

    OdpowiedzUsuń