czwartek, 6 marca 2014

Cztery łapy psa (rasowego)

"Łapy, łapy cztery łapy". To znana piosenka o psie. Ale z piosenki nie wiemy o jakiego psa chodzi. Owczarka, goldena a może sznaucera? Ras psów wg różnych źródeł jest ponad 400 na świecie. Sprawdziliśmy jakich ras jest najwięcej na Tablicy i specjalnie dla Was przygotowaliśmy małe zestawienie.

Najbardziej popularną rasą psa na Tablicy jest Owczarek. To pawie 900 aktywnych ogłoszeń. Drugie miejsce, z niewiele mniejszą liczbą psów zajęła rasa York. Ostatnie miejsce na podium należy do trudnej do napisana nazwy, ale spróbujemy: Chihuahua. W tej kategorii jest jednak dużo mniej ogłoszeń - trochę ponad 300. Pozostałe miejsca aż do dziesiątego zobaczycie na obrazku:


Psy rasowe to tak naprawdę mała część ogłoszeń z psami. Zdecydowanie najwięcej jest psów bez rodowodu - ponad 17 tys. czekających na nowych właścicieli czworonogów. Może nie zawsze są najpiękniejsze, ale na pewno najwierniejsze - wystarczy im kochający dom i małe co nieco w misce a będą wdzięczne właścicielowi do końca życia :) Dlatego gorąco zachęcamy do adopcji!

2 komentarze:

  1. Łapy łapy cztery łapy, a na łapach pies kudłaty, kto dogoni psa, kto dogoni psa, może ty, może ty a może jednak ja!

    OdpowiedzUsuń
  2. Shih tzu górą ;>

    OdpowiedzUsuń