środa, 23 kwietnia 2014

Dziś Światowy Dzień Książki

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Książki. Czy wyobrażacie sobie życie bez książek? Z pewnością byłoby nudne, a nasza wyobraźnia nie miałaby okazji pracować. Oglądanie filmów czy TV to jak podanie wszystkiego na talerzu - gotowe do spożycia ale nie rozwija nas w żaden sposób, ot chwilowa rozrywka. 

Książki dają znacznie więcej, dzięki nim możemy sami stwarzać sobie obrazy i postacie, czekać na rozwój wydarzeń i śledzić akcję w napięciu. Takie zajęcie potrafi całkiem pochłonąć dlatego nieprzypadkowo powstało powiedzenie "połknąć książkę". 

W tym dniu zachęcamy Was do nietypowego zajęcia: przejrzenia swojej biblioteczki i podania książek dalej. Bo przecież o pozbywaniu się nie ma mowy - czy można pozbyć się przyjaciela? 

Na pewno macie w swoich zbiorach książki, do których już nie sięgacie. Czy warto, żeby leżały bezczynnie jeśli mogą komuś jeszcze dostarczyć wrażeń? Szkoda, żeby raz przeczytana książka marnowała się, dlatego mamy propozycję: sprzedajcie ją na OLX, dodanie ogłoszenia nic nie kosztuje! Można też przekazać książki pobliskiej bibliotece, w ten sposób dotrze do jeszcze większego grona czytelników.

A na koniec uroczy filmik o książkach, które... potrafią latać:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz