wtorek, 19 maja 2015

Wyprzedaż w Warszawie [Wiatrak]

W tym roku testujemy nowe lokalizacje. Po Żoliborzu przyszła pora na Pragę, a konkretnie Rondo Wiatraczna i znajdujący się tam Uniwersam Grochów. Dla niezorientowanych mapka.

Będziemy się rozstawiać w okolicy Uniwersamu, np. tutaj:

Czyli jeszcze raz:

Miejsce: Rondo Wiatraczna
Czas: 24 maja, godz. 12 (niedziela)
Wydarzenie na Facebooku: tutaj.

Co trzeba wiedzieć: 

1. Jeżeli chcesz wziąć udział jako sprzedający musisz się zarejestrować. Napisz maila na wiatrak@wyprzedazgarazowa.eu

Kupujący nie muszą się rejestrować.

2. Wyprzedaż garażowa ma charakter otwarty, oznacza to że może w niej wziąć udział każdy. Jeżeli z Twojej szafy ubrania same wychodzą, jeżeli jesteś zbieraczem i Twoje skarby już się nie mieszczą w piwnicy, garażu i pawlaczach to właśnie to może być idealne miejsce dla Ciebie gdzie pozbędziesz się tego co jest Ci niepotrzebne a przy okazji miło spędzisz czas. 

3. Zabrania się handlu przedmiotami nie dopuszczonymi do sprzedaży lub wymagającymi koncesji (np. broń, alkohol). Co można sprzedawać? Rzeczy używane, rękodzieło, nietrafione prezenty. Nie można sprzedawać żywności, własnych wyrobów itp. Jeżeli handlujesz zawodowo srebrem, perfumami, różnymi innymi cudami - to miejsce nie jest na pewno dla Ciebie. 

4. Wyprzedaż odbywa się na samodzielnie stworzonych stanowiskach. 

5. Warunkiem udziału w wyprzedaży będzie uiszczenie symbolicznej opłaty. Rzeczy używane - 15 PLN, rękodzieło 20 PLN. Pozwoli Nam to organizować kolejne wydarzenia 

6. Organizator może odmówić wystawcy udziału w wyprzedaży.

Zapraszamy!

27 komentarzy:

 1. Dlaczego: Pchli Targ dziś nazywa się jakąś wyprzedażą garażową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeszcze więcej określeń: bazar, targ, kiermasz. Naszym zdaniem najbardziej pasuje wyprzedaż - chodzi przede wszystkim o wyprzedanie zbędnych rzeczy, a te przeważnie są w garażu :)

   Usuń
  2. Nazwa przyszła z Ameryki, gdzie w domach jednorodzinnych, kiedy nagromadzi się już dużo zbędnych rzeczy, właściciele organizują tzw. sprzedaż garażową, otwierają swój garaż i wystawiają fanty na sprzedaż za parę dolarów.

   Usuń
 2. Pewnie, że wyprzedaż garażowa to jak najbardziej trafne określenie. Pchli targ bardziej pasuje do stałego miejsca a tu zawsze jest inne miejsce, inni ludzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. No to sie nie popisali ale dziwne wszyscy sprzedają pod Uniwersamem i nikt nie płaci,tylko budy itp.poza tym w niedziele jest tam Pustynia

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale to chyba nie jest najszczęśliwszy termin. Jest to bardzo ważny dzień - II tura Wyborów Prezydenckich, więc trochę słabo ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głosowanie odbywa się w godzinach 7:00 - 21:00 więc będzie wystarczająco czasu żeby zagłosować, można to nawet zrobić przy okazji spaceru na wyprzedaż :)

   Usuń
 5. Wyprzedaż Garażowa fajnie brzmi i nie kojarzy się z bazarami ale jednak jest to nazwa trochę sztuczna - ile osób w blokowiskach Warszawy ma swój własny garaż???

  OdpowiedzUsuń
 6. A czy nie mozna zorganizowac nastepnej na Mokotowie,Ursynowie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. świetny pomysł jestem za !

   Usuń
 7. Też byłabym za Ursynowem / Mokotowem

  OdpowiedzUsuń
 8. Na Ursynowie też już była wyprzedaż w ub. roku

  OdpowiedzUsuń
 9. Przepraszam bardzo, ale 15 zł to nie jest symboliczna opłata ! - nic się nie zapewnia, a można nic nie sprzedać. W niedzielę pod Uniwersamem nic się nie dzieje, pusto i głucho - głupi pomysł z terminem i lokalizacją !

  OdpowiedzUsuń
 10. Lokalizacja uwazam, że bardzo dobra i świetnie skomunikowana z cała Warszawa. Napawa mnie dużym zdziwieniem opłata, poniewaz przy Uniwersamie codziennie rozkładają sie sprzedwcy na chodniczku i nikt żadnej opłaty NIE POBIERA !!!

  OdpowiedzUsuń
 11. myślę że 10 zł za miejsce to dobra cena starczy by posprzątać i jeszcze coś zostanie

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię takie wyprzedaże. Nawet nie o samo kupowanie chodzi ale klimat takich miejsc jest dla mnie szczególny - rzeczy z duszą, z którymi niejednokrotnie wiążą się ludzkie historie. Nawet jeżeli to czasem jakaś chińszczyzna to i tak po "przejściu przez czyjeś życie" nabiera innej wartości. Lubię bywać na takich wyprzedażach :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Z wyprzedaży na wyprzedaż opłaty coraz wyższe. Niedługo dojdziemy do 100 zł pewnie :(

  OdpowiedzUsuń
 14. Czekamy na Ursynów, może na terenie SGGW się dogadacie ?

  OdpowiedzUsuń
 15. A co ze Strażą Miejską? Nie przyjdą i nie wlepią mandatu. Jest to jakoś załatwione i rozwiązane. Bo te 15zł to myślałem że na zapłacenie placu jest.

  OdpowiedzUsuń
 16. Co za nazwa???--wyprzedaż garażowa..W USA -fakt- co drugi człek ma garaż..a w Polsce???...Ci jedynie, którzy mają swe domki bo w garażach w blokach nie wolno trzymać rupieci...Nazwa więc to ""szpanowanie" na USA..To .m.in tak gdy w Polsce ludzie mówią ""antycypować selling" / znam takich ludzi.Ja to rozumiem / znam biegle ang /..a inni?...GŁUPIA NAZWA i tyle..

  OdpowiedzUsuń
 17. No cena chodził baran i wołał że on 10 a pan z miasta 5 a gdzie kasa fiskalna totalny bałagan a może by stworzyć jakieś sektory OLX to syf 2 po Allegro

  OdpowiedzUsuń
 18. czy takich kiepskich macie informatyków że aktualizacja jest co dziennie o 10 -tej?zróbcie to w nocy i wcześniej dajcie banner z ostrzeżeniem o tym że wystąpi przerwa techniczna miedzy godz. a godz. i będzie ok a nie podczas gdy ludzie wstawiają przedmioty za dnia. JESTEŚCIE DURNIE

  OdpowiedzUsuń
 19. Już mnie szlag trafia z tymi aktualizacjami ,pieniądze biorą a co trochę brak dostępu bo aktualizacje,ale nie przedłużą ani minuty ogłoszenia za te utrudnienia.

  OdpowiedzUsuń
 20. Mnie to brakuje cierpliwości , i krew zalewa, za te braki i instalowanie,strony głupota nie zna granic,ha

  OdpowiedzUsuń
 21. To jest już paranoja ...po obróceniu obrazka ogłoszenie idzie do sprawdzenia Gratulacje dla informatyków.

  OdpowiedzUsuń
 22. UWAGA UWAGA UWAGA. Witam wszystkich. Widzę że nie tylko mnie ciągle blokują ogłoszenia, niekompetentni pracownicy portalu chodzili na wagary zamiast do szkoły w związku z tym maja pokończone po 1-3 klas, a niektórzy nawet może i tego nie maja bo nie potrafią ze zrozumieniem czytać treści ogłoszeń dla tego blokują .
  w związku z tym jest taki jeden urząd który bardzo skutecznie działa w tym kierunku, mianowicie UOKiK. lodz@uokik.gov.pl, proszę wszystkich tych którzy w jakiś kolwiek sposób zostali źle potraktowani przez OLX o pisanie skarg , wklejanie dowodów, linków, Sprawa nabiera poważnego trybu bo jest nawet prawdopodobieństwo blokady całkowitej portalu oraz wysokiej-bardzo wysokiej kary grzywny
  za nieuczciwe stosowanie praktyk przez właściciela portalu UOKiK może nanieść karę pieniężną nawet 1 mln zł.
  jednak żeby to było skuteczne proszę wszystkich o pisanie skarg, do UOKiK .

  OdpowiedzUsuń