środa, 11 maja 2016

Uwaga na przelewy 1,01 zł


Sprzedajesz na OLX? Mamy nadzieję, że masz wielu zainteresowanych :) Chcemy zwrócić Twoją uwagę na jeden temat związany z bezpieczeństwem, o którym lepiej wiedzieć sprzedając za pośrednictwem naszego serwisu.

Na OLX ostrzegamy przed robieniem przelewów. Dotyczy to nie tylko kupujących. W ostatnim czasie pojawiły się sygnały, że sprzedający otrzymują prośbą o przelew w wysokości 1,01 zł w celu potwierdzenia swoich danych osobowych. "Kupujący" tłumaczą to całkiem podstępnie, że to dla ich bezpieczeństwa (!). 

Uwaga: pod żadnym pozorem się na to nie zgadzaj! Jest to oszustwo, polegające na założeniu na Allegro konta na Twoje dane osobowe, z którego później nieuczciwy użytkownik oszukuje kolejne osoby! 

W ten sposób bardzo łatwo stać się tzw. "słupem". Jeśli już zgodzisz się na ryzykowną sprzedaż wysyłkową, pamiętaj żeby nie wysyłać przedmiotu, dopóki nie otrzymasz za niego pieniędzy. Przypominamy, że OLX nie zabezpiecza żadnych transakcji i poleca wyłącznie odbiór osobisty!

7 komentarzy:

 1. Jaki jest do was numer telefonu bo na odpowiedz mailowa od wczoraj nie moge sie doczekac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie prowadzimy obsługi telefonicznej, prosimy o chwilę cierpliwości, na pewno otrzymasz odpowiedź na swoje pytanie :)

   Usuń
 2. Mam pytanie dlaczego jeśli wystawiłam na olx jakiś przedmiot, a po chwili zmieniłam jego cenę to wyskoczyła mi automatycznie w ogłoszeniu obniżka? Wolałabym sama móc o tym zadecydować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I właśnie o tym decydujesz - obniżając cenę :) My pokazujemy tylko cenę przed i po obniżce. Dla kupujących to naprawdę fajna informacja, ponieważ wiedzą że "jest promocja" i może warto kupić właśnie teraz.

   Usuń
 3. Dzięki za info! Właśnie ostatnio dostałem taką dziwną wiadomość z prośbą o wpłatę 1,01 zł i na całe szczęście nie wyraziłem zgody

  OdpowiedzUsuń
 4. kurcze kiedyś wysłałam złotówkę, spory czas temu i co teraz, czy mogę to w jakiś sposób sprawdzić? czy ktoś może założył na mnie konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli do tej pory nie otrzymałaś wezwania do zapłaty (bo najczęściej na takie konta jest brany kredyt, który później nie jest spłacany) to możesz być spokojna. Dla pewności możesz sprawdzić swoje dane w BIK i zamówić raport na stronie: https://www.bik.pl/klienci-indywidualni

   Usuń