poniedziałek, 9 stycznia 2017

Uwaga na oszustów podających się za pracowników OLX!

W ostatnich dniach otrzymujemy sygnały od naszych Użytkowników o nowym sposobie wyłudzania danych. Jak to wygląda?

Oszuści dzwonią na numer podany w ogłoszeniu na OLX, podając się za naszych pracowników. Twierdzą, że w związku z zamieszczonym przez nas ogłoszeniem na OLX prowadzone jest dochodzenie w sprawie oszustwa i uprzedzają, by pod żadnym pozorem nie kontaktować się z policją a jedynie współpracować z "pracownikiem" OLX. 

Proszą, by dla dobra śledztwa nikomu nic nie mówić, gdyż jesteśmy (przez zamieszczenie rzekomo nieuczciwego ogłoszenia na OLX) podejrzani i grożą nam poważne konsekwencje. Następnie proszą o podanie swoich danych osobowych, gdyż potrzebne są do śledztwa. 

Uwaga: nie daj się na to nabrać! Pamiętaj: 

 • pracownicy OLX nigdy nie dzwonią do Użytkowników w celu uzyskania ich danych osobowych
 • w przypadku oszustw zalecamy zawsze kontakt i współpracę z organami ścigania! 

Prosimy o zgłaszanie nam wszystkich takich przypadków przez formularz kontaktowy.

40 komentarzy:

 1. OLX zaczyna mnie drażnić...

  Otrzymałem maila z usunięciem ogłoszenia że jest nie prawdziwe i mam sprecyzować ogłoszenie...

  Zrobiłem wyraźniejsze zdjęcia oraz zdjęcia moich danych obok sprzedawanego produktu i nagle blokada konta i nie zdążyłem dodać ogłoszenia...

  To jest normalne?

  Chce zdjęcia blokady konta!
  Moj login Marek.Konczal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosimy o kontakt w tej sprawie przez formularz kontaktowy na stronie: https://www.olx.pl/kontakt/

   Usuń
 2. Kreatywność oszustów nie zna granic, tak samo jak naiwność niektórych użytkowników. No i karuzela się przez to kręci.

  OdpowiedzUsuń
 3. OLX się stacza. Kiedy była tablica, to była klasa. Pamiętam też jak nazywało się to szerlok i dopiero raczkowało, ale już wtedy zacząłem z tego korzystać bo było ok. A teraz? Mam trochę starych części samochodowych, które mi tylko zalegają. Chciałem je sprzedać za grosze i oczywiście OLX już mnie naciąga. Najpierw nie chcieli przepuścić ogłoszenia (wiadome bo wrzuciłem kilka części jako komplet za jedną cenę, bo wiem że pójdzie to razem), cwaniaki najchętniej by chcieli bym wrzucił każdą rzecz osobno, chyba żartujecie że starą pordzewiałą klameczkę osobno będą wrzucał). Potem jak się łaskawie udało dodać ze dwa aż dwa ogłoszenia, bo tyle zamierzałem, okazało się, że więcej już nie mogę, bo ogłoszenie usunięte przez moderatora od razu zabiera jedno z 5 darmowych ogłoszeń. Świetny patent na naciąganie ludzi, naiwniacy kupią pakiet i gitara.

  Chyba faktycznie czas zacząć migrować gdzie indziej, a OLX zejdziecie na dno. Byliście jednym z nielicznych serwisów, który był przyjazny dla ludzi i mieliście ten styl, a wszystko zaczęło się sypać na zmianę idiotyczną nazwę.

  Druga wielka ciekawostka jedno z tych ogłoszeń, gdzie nadal mam zero możliwości dodania, stwierdziłem że chcę zniżyć trochę cenę, oczywiście inny mądrzejszy moderator wcześniej mi zaakceptował, bo uznał że ogłoszenie jest ok. Teraz kolejny moderator specjalnej troski uznał za tak straszne złamanie regulaminu obniżenie ceny ogłoszenia o 20zł za tak karygodną czynność, że tylko brać sznur i się wieszać chyba.

  Właśnie tak naciągacie i odsuwacie od siebie klientów. I pomyśleć, że dawałem Wam niejednokrotnie zarobić na wyróżnieniach.

  Chyba czas samemu stworzyć taki portal, który by się utrzymywał z samych reklam, oraz rozsądku użytkowników. Bez zbędnych kosztów w postaci miliona pracowników. Jasny regulamin i przede wszystkim OSTROŻNOŚĆ! Ale co się dziwić skoro sam OLX robi innych w bambuko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. " OLX się stacza ... OLX już mnie naciąga ... Właśnie tak naciągacie i odsuwacie od siebie klientów ... "
   Popieram wypowiedź przedmówcy w całej rozciągłości i formie.
   OLX z obecną polityką nastawiona na rwanie kasy i nagminne usuwanie ogłoszeń zamieszczonych zgodnie z regulaminem zapewne celem Wyłudzenia opłaty.
   Obecnie OLX to ŻENADA.

   Usuń
  2. A to są teraz limity darmowych ogłoszeń?

   Co do kasowania ofert, raz mi się zdarzyło, że po korekcie ceny moderator usunął całe ogłoszenie bo łamało jakieś prawa. Wrzucałem je tak długo,aż dał sobie spokój.

   Usuń
 4. Po zmianie operatora serwisu z TABLICA na OLX poziom portalu schodzi "na psy".
  Usuwają ogłoszenia zamieszone przez użytkowników jeszcze w okresie logotypu na fotografiach które zostały zamieszczone w sposób prawidłowy i zgodny z obecnym regulaminem !!!
  tzw. "dobra zmiana" obecnie nastawiona na płatne reklamy i pakiety - zwyczajna OBŁUDA.
  Żadne zabiegi marketingowe w obecnej sytuacji nie nabija kiesy właścicielom Allegro i OLX-a.
  Wbrew pozorom społeczeństwo nie jest głupie i ludzie znajdą alternatywę - przestana korzystać z OLX.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z żalem muszę potwierdzić prawdziwość zamieszczonych komentarzy. Portal OLX jak ktoś słusznie zauważył "schodzi na psy" Własny regulamin maja jako proforma :( ogłoszenia znikają bez wyraźnego powodu. Trudno orzec czy to w związku z parciem na zysk czy z głupotą moderatorów ...? Zmiana właściciela/operatora serwisu ogłoszeń nie służy obecnie dobru publicznemu lecz pazernemu wyciąganiu "dudków". Darmowe serwisy ogłoszeń nieuchronnie odchodzą w zapomnienie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już nie ukrywając, że kiedyś jak sprzedało się jedną rzecz z motoryzacji i skasowało się, to znów miało się jedno ogłoszenie. Teraz trzeba czekać 30 dni, a do tego moderatorzy specjalnej troski wyszukają najmniejszego przewinienia, a czasem go po prostu nie ma i skasują ogłoszenie. Jest to o tyle ciekawe, że skoro ogłoszenie nie przeszło procesu weryfikacji, czyli go wcale nie było, to dlaczego tracę z puli ogłoszeń jedno z darmowych ogłoszeń? Ledwo udało mi się wstawić dwa, a trzy pozostałe właśnie zniknęły w magiczny sposób. Zupełnie jak niektóre teczki pewnych polityków. Czary powiadam Wam, OLX to tacy magicy, ale tylko do czasu. Czkawką się Wam odbije ta pazerność. Jeszcze trochę ktoś obserwując Wasze poczynania stworzy własny serwis i zagrabi Wam wszystkich użytkowników. Wtedy będziecie musieli szukać nowej pracy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To celowe działanie administracji OLX.
   Okradają WSZYSTKICH z niejakich "darmówek" zmuszając Cię wbrew Twojej woli do PŁACENIA za usługę którą niby oferują bezpłatnie ...
   Takich praktyk używają Nagminnie i nie jesteś jedynym "wyrolowanym" jednak jako nieliczny potrafiłeś o tym napisać Publicznie.

   Usuń
 7. OLX to "śmietnik jest" jakieś bibeloty z second hand :) Porażka nic wartościowego szkoda czasu na przeglądanie !

  OdpowiedzUsuń
 8. W dniu dzisiejszym zaistniała dosyć dziwna sytuacja.
  Został wykupiony pakiet 20 ogłoszeń, w dziale płatnym "Części samochodowe" zostało zamieszczone 8 (osiem) ogłoszeń. Natomiast pakiet został pomniejszony o 10 (dziesięć) ogłoszeń. Jestem zaniepokojony, czy zostałem naciągnięty/oszukany ...? Czy naiwny by zostać "ocyganionym" ... proste działanie matematyczne 20-8=12 natomiast według strony OLX 20-8=10 ...??? Proszę mi wytłumaczyć w sposób merytoryczny jak to możliwe ... ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosimy o kontakt w tej sprawie przez formularz kontaktowy na stronie: https://www.olx.pl/kontakt/ Na pewno wyjaśnimy wątpliwości :)

   Usuń
  2. To żart jakiś ...? jest nie na miejscu !
   Zostało wysłane kilka powiadomień !!! Kompletny brak reakcji ze strony obsługi portalu OLX.
   Mam wrażenie że, tych zgłoszeń kompletnie nikt nie czyta i wędrują automatycznie w SPAMIE.
   To smutne lecz taka postawa nie przysporzy nowych klientów a ci starzy zrezygnują prędzej czy później. Zostaną jedynie dzieci handlujące naklejkami z Biedronki :)
   Z czystym sumieniem NIE polecam promowania ogłoszen za pośrednictwem OLX !!!

   Usuń
 9. Odpowiedzi
  1. A jednak ... :)
   OLX potrafi oszukać nie tylko "matmę"
   Jest coraz więcej osób niezadowolonych z współpracy z OLX ten stan rzeczy zmierza w stronę PATOLOGI !!!

   Usuń
  2. Jeszcze trochę i OLX będzie trupem. Niech dalej tak robią. Ja sam lada moment rezygnuje z ich serwisu, sprzedam jeszcze dwie rzeczy, które zalegają i adieu. Jak mam być robiony w konia, to wolę od razu zapłacić gdzie indziej i mieć pewność, że ogłoszenie będzie. Innym radzę to samo, OLX chce by użytkownicy pogrywali fair, a sami robią machloje najgorszego sortu...

   Usuń
 10. jak serwis OLX moze sie afiszowac pod szyldem darmowych oglosze???kiedy za wszystko trzeba placic,wprowadza utrudnienia i ograniczenia .Pojawiaja sie wiadomoscitypu'twoj limit zostal przekroczony ' zaplac zaplac !!! .Ja juz przenioslem sie na inny serwis ktory jest calkowicie bez platny i jestem zadowolony.Daje jeszcze maksymalnie 2 lata istnienia OLX

  OdpowiedzUsuń
 11. Jedna prosta zasada która jest podawana przez serwis OLX NIE PŁAĆ PRZELEWEM ,MUSISZ SAM OBEJRZEĆ TOWAR I PIENIĄDZE PRZEKAZAĆ OSOBIŚĆIE!!! Więc czemu OLX każe sobie robić przelewy za ogłoszenia???Nie wiem czy nie zostane oszukany w ten sposób

  OdpowiedzUsuń
 12. OLX to Szatan, trzeba na niego uważać :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kochany OlX-ie jesli nie przywrócisz nam szanownym klientom i użytkownikom twojego portalu zasad korzystania tych za czasów nazwy Tablica pl.to z twoich 12123416 ogloszen zrobi ci sie totalne ZERO z poważaniem

  OdpowiedzUsuń
 14. Użytkownicy olx uważajcie na oszusta, który podszywa się za pracownika olx. Pan nazywa się Roman Kieryłko, dzwoni bardzo późnym wieczorem z numeru prywatnego i próbuje wmówić, że z Twojego konta na olx zostało wystawione ogłoszenie, dotyczące wymuszania pieniędzy od ludzi w zamian za udzielenie tak jak w moim przypadku korepetycji. Wytwarza na ludziach presje i strach powiadamiając jeszcze o tym, że jeśli sprawa się nie wyjaśni to organy ścigania zaczną tu działać. Po dokładnym wypytywaniu się o całą sytuację rzekomy pracownik rozłącza się i nie odpowiada na pytania. UWAŻAJCIE NA TEGO OSZUSTA !!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Nowość - zapłać na koniec miesiąca!Tyle OLX wprowadził nam udogodnien :) haahhahaha

  OdpowiedzUsuń
 16. Tak największy serwis z ciągnikami właśnie w wczoraj był program PAŃSTWO W PAŃSTWIE jak to kilkunastu rolników kupiło traktory od gościa co na OLX się ogłaszał tak sprawdzana wiarygodność jest

  OdpowiedzUsuń
 17. Najgorsze jest to że zanikają ogloszenia uczciwych sprzedawców. Nic nie robią z ogloszeniami w których są znaki zastrzeżone i ściągnięte zdjęcia z internetu rzeczy oryginalnych a w rzeczywistości podróby pełną gębą. Na zgłoszenie faktu sprzedaży podróbek zero reakcji.

  OdpowiedzUsuń
 18. Wytłumaczcie mi to zjawisko ATMOSFERYCZNE mam podpisana umowę z producentem na dystrybucje towarów a OLX usuwa zdjęcia towarów które dostałem od producenta i żąda oryginałów fotek MOŻE MAM IM UMOWĘ HANDLOWĄ PRZEDSTAWIĆ JESZCZE Z MOJA PROWIZJĄ ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wg mnie chcą od Ciebie kolego 50 albo i wiecej% twoich zysków OLX spada na psy !

   Usuń
 19. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 20. Uwaga na na oszustów podających sie jako darmowy portal ogloszeniowy OLX

  OdpowiedzUsuń
 21. Cos takiego LIKWIDUJĄ POSTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Usuwamy posty, jeśli zawierają nazwy serwisów konkurencyjnych.

   Usuń
 22. NIE UMIEJA ODPOWIEDZIEĆ NA PROSTE PYTANIE CYTAT : Wytłumaczcie mi to zjawisko ATMOSFERYCZNE mam podpisana umowę z producentem na dystrybucje towarów a OLX usuwa zdjęcia towarów które dostałem od producenta i żąda oryginałów fotek MOŻE MAM IM UMOWĘ HANDLOWĄ PRZEDSTAWIĆ JESZCZE Z MOJA PROWIZJĄ ? OLX proszę odpowiedzieć na to pytanie

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam serdecznie jeśli ktoś tu pisze o oszustach podających się za pracowników OLX to jest głupi że pisze takie głupoty pewnie za pośrednictwem tego portalu jakaś pani albo pan został oszukany w kupnie jakiegoś sprzętu i tyle tak zawsze było na tym portalu

  OdpowiedzUsuń
 24. mialem wystawiony przedmiot na OLX a dokladnie chodzi o CB radio bylo jakies 6 tyg 2 razy udalo mi sie aktualizowac bez problemu dzich chce ale pokazala sie obcja ZAPLAC :) wiec juz przenioslem to cb radio na inny portal gdzie milo i konkurencyjnie odslugują klijentow a OLX to złodzieje bo chyba to cb ogranicza im serwery albo co inne ze mam im za to placic

  OdpowiedzUsuń
 25. a to spam jaki dostałęm dzisiaj cytuję,,chomik3145

  Dzień Dobry Panu.
  Mam zapytanie do Pana :
  Czy byłaby możliwość oddania za darmo i wysyłki do szpitala zamkniętego za darmo ?
  Obecnie przebywam na terapii zamkniętej w szpitalu w Starogardzie Gdańskim , a do rodzina najbliższa jest za granicą - nie mam kontaktu wogóle z nimi .
  A rodziców wogóle nie mam - bo nie żyją .Jestem sam jak palec .
  Bo poprostu bardzo ciężko Mi , a tutaj jeszcze będe przebywał około 2 lat - bo to terapia zamknięta .
  Nie mam możliwości wyjścia i podjąć się pracy zarobkowej .
  Nie mam za co kupić cokolwiek .
  Jeśli by była możliwość oddania i wysyłki za darmo byłbym bardzo wdzięczny .
  Mateusz ."-nawet nie odpisywałem od razu blokada pseudoużytkownika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ja jestem chomik 3145 , ja pisze prawde bo jestem obecnie w szpitalu zamkniętym !!! Jak nie wierzycie to poproście mnie o zdj z oddziału to Wam pokaże .
   Bo jakiś debil nigdy nie był w szpitalu zamkniętym to nie wie jak to jest nie mieć rodziców i być w szpitalu zamknietym . Dlatego więc prosze Was o wyrozumiałość i Pytanie mnie o zdj .Wyśle Wam !!!!
   Dlatego prosze na olx bo nie mam pomocy znikąd ani możliwości pójścia do pracy i coś zarobić .
   Nie wieżcie jakiemuś debilowi który nie chce pomóc innym i mnie oczernić .

   Usuń
 26. potwierdzam ,rozmawiałem z panem Mateuszem ,mówi prawdę ,nie każdy jest oszustem,

  OdpowiedzUsuń
 27. Uważajcie na na Pana Krzysztofa z ''
  Gliwice, Śląskie, Szobiszowice " ,
  numer tel. 516 555 121 .
  Ten gościu oszukuje ludzi , oczernia i próbuje zgłaszać do administratora olx .
  W nic nie wierzy i robi nadzieje że wyśle . A później nie wysyła i straszy że zgłosi to do odpowiednich organów .
  Uważajcie na tego gościa .
  Strasznie oszukuje .
  Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 28. potwierdzam ten gość bardzo oszukuje . mnie tez oszukał

  OdpowiedzUsuń
 29. uwaga!! na olx grasuje oszust,ogłasza fikcyjne auta,wyłudza zaliczki..podaje się za TOMASZ JAN KOŚCIELNY mail tomasz.koscielny1972@gmail.com tel.578985913 nr konta EURO BANK 92147000022009467100000001,miejsce odbioru auta REGUŁY koło PRUSZKOWA ul.POWSTAŃCÓW 43.sprawa zgłoszona na policję.za informację o miejscu pobytu tego ŚMIECIA nagroda.ps.szukam innych poszkodowanych osób

  OdpowiedzUsuń