poniedziałek, 9 stycznia 2017

Uwaga na oszustów podających się za pracowników OLX!

W ostatnich dniach otrzymujemy sygnały od naszych Użytkowników o nowym sposobie wyłudzania danych. Jak to wygląda?

Oszuści dzwonią na numer podany w ogłoszeniu na OLX, podając się za naszych pracowników. Twierdzą, że w związku z zamieszczonym przez nas ogłoszeniem na OLX prowadzone jest dochodzenie w sprawie oszustwa i uprzedzają, by pod żadnym pozorem nie kontaktować się z policją a jedynie współpracować z "pracownikiem" OLX. 

Proszą, by dla dobra śledztwa nikomu nic nie mówić, gdyż jesteśmy (przez zamieszczenie rzekomo nieuczciwego ogłoszenia na OLX) podejrzani i grożą nam poważne konsekwencje. Następnie proszą o podanie swoich danych osobowych, gdyż potrzebne są do śledztwa. 

Uwaga: nie daj się na to nabrać! Pamiętaj: 

 • pracownicy OLX nigdy nie dzwonią do Użytkowników w celu uzyskania ich danych osobowych
 • w przypadku oszustw zalecamy zawsze kontakt i współpracę z organami ścigania! 

Prosimy o zgłaszanie nam wszystkich takich przypadków przez formularz kontaktowy.

4 komentarze:

 1. OLX zaczyna mnie drażnić...

  Otrzymałem maila z usunięciem ogłoszenia że jest nie prawdziwe i mam sprecyzować ogłoszenie...

  Zrobiłem wyraźniejsze zdjęcia oraz zdjęcia moich danych obok sprzedawanego produktu i nagle blokada konta i nie zdążyłem dodać ogłoszenia...

  To jest normalne?

  Chce zdjęcia blokady konta!
  Moj login Marek.Konczal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosimy o kontakt w tej sprawie przez formularz kontaktowy na stronie: https://www.olx.pl/kontakt/

   Usuń
 2. Kreatywność oszustów nie zna granic, tak samo jak naiwność niektórych użytkowników. No i karuzela się przez to kręci.

  OdpowiedzUsuń
 3. OLX się stacza. Kiedy była tablica, to była klasa. Pamiętam też jak nazywało się to szerlok i dopiero raczkowało, ale już wtedy zacząłem z tego korzystać bo było ok. A teraz? Mam trochę starych części samochodowych, które mi tylko zalegają. Chciałem je sprzedać za grosze i oczywiście OLX już mnie naciąga. Najpierw nie chcieli przepuścić ogłoszenia (wiadome bo wrzuciłem kilka części jako komplet za jedną cenę, bo wiem że pójdzie to razem), cwaniaki najchętniej by chcieli bym wrzucił każdą rzecz osobno, chyba żartujecie że starą pordzewiałą klameczkę osobno będą wrzucał). Potem jak się łaskawie udało dodać ze dwa aż dwa ogłoszenia, bo tyle zamierzałem, okazało się, że więcej już nie mogę, bo ogłoszenie usunięte przez moderatora od razu zabiera jedno z 5 darmowych ogłoszeń. Świetny patent na naciąganie ludzi, naiwniacy kupią pakiet i gitara.

  Chyba faktycznie czas zacząć migrować gdzie indziej, a OLX zejdziecie na dno. Byliście jednym z nielicznych serwisów, który był przyjazny dla ludzi i mieliście ten styl, a wszystko zaczęło się sypać na zmianę idiotyczną nazwę.

  Druga wielka ciekawostka jedno z tych ogłoszeń, gdzie nadal mam zero możliwości dodania, stwierdziłem że chcę zniżyć trochę cenę, oczywiście inny mądrzejszy moderator wcześniej mi zaakceptował, bo uznał że ogłoszenie jest ok. Teraz kolejny moderator specjalnej troski uznał za tak straszne złamanie regulaminu obniżenie ceny ogłoszenia o 20zł za tak karygodną czynność, że tylko brać sznur i się wieszać chyba.

  Właśnie tak naciągacie i odsuwacie od siebie klientów. I pomyśleć, że dawałem Wam niejednokrotnie zarobić na wyróżnieniach.

  Chyba czas samemu stworzyć taki portal, który by się utrzymywał z samych reklam, oraz rozsądku użytkowników. Bez zbędnych kosztów w postaci miliona pracowników. Jasny regulamin i przede wszystkim OSTROŻNOŚĆ! Ale co się dziwić skoro sam OLX robi innych w bambuko...

  OdpowiedzUsuń