poniedziałek, 20 lutego 2017

Eksportuj swoje ogłoszenia na Ukrainę!


Polacy chętnie zatrudniają pracowitych sąsiadów ze wschodu. Według różnych szacunków w ubiegłym roku pracowało u nas blisko milion obywateli Ukrainy. Liczba ukraińskich pracowników rośnie dynamicznie. W 2010 roku stanowili oni 35 proc. spośród pracowników zza granicy, którzy otrzymali odpowiednie zezwolenia. W 2016 roku było to już 60 proc. Szczególnie poszukiwani są kandydaci do pracy na budowie i przy remontach, oraz w gastronomii i produkcji

Dostrzegamy ten trend, dlatego od połowy lutego proponujemy naszym klientom wystawianie ogłoszeń o pracę na Ukrainie. Użytkownicy posiadający pakiet ogłoszeń mogą bezpłatnie eksportować swoje ogłoszenia rekrutacyjne w aż 15 podkategoriach, takich jak: 

Hostessa, Magazynier, Obsługa/Call Center, Zdrowie i opieka, Budowa/remonty, Hotelarstwo, Fryzjer/kosmetyczka, Kasjer/ekspedient, Produkcja, Ochrona, Sprzątanie, Gastronomia, Kierowca, Mechanik/blacharz, Wykładanie towaru.

Podczas dodawania ogłoszenia w kategorii Praca, należy zaznaczyć opcję "Obcokrajowcy", dostępną tuż pod polem na opis ogłoszenia:Po dodaniu ogłoszenie będzie widoczne w kategorii Работа за рубежом (Praca za granicą) w ukraińskiej wersji OLX. Bezpośredni link tutaj.

Opcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników, którzy zakupili pakiet ogłoszeń w kategorii Praca. Więcej o pakietach w kategorii Praca tutaj.

8 komentarzy:

 1. Przydatne rozwiązanie kiedy szukamy pracowników z Ukrainy .Podejrzewam że tam takie ogłoszenia rodem z polski będą rozchwytywane .

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe ilu ukraińców zostanie nabitych w butelkę przez firmy "pośredniczące", które za odpowiednią opłatą załatwia pracę wraz z zakwaterowaniem w PL?

  OdpowiedzUsuń
 3. a inne kategorie kiedy? np. usługi informatyczne (praca zdalna), IT?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za sugestię. Aktualnie analizujemy eksport w dotychczasowych kategoriach, możliwe że będą zmiany.

   Usuń
 4. Witam ogłoszenia motoryzacyjne na Słowacje

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy olbrzymi problem z grafikami. Przydała by się kategoria Biuro / IT / Reklama , czy coś w tym stylu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam, kiedy ogłoszenia są eksportowane? Ogłoszenie jest już widoczne na polskim olx, natomiast nie widzę go na olx.ua (branża budowlana)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od tego, czy masz aktywny pakiet ogłoszeń. Tylko użytkownicy z pakietami mają możliwość eksportu ogłoszeń na Ukrainę.

   Usuń