wtorek, 21 marca 2017

OLX Praca rośnie w siłę

Od początku roku na OLX Praca pracowników szukało już ponad 100 tysięcy firm. Były to zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i największe firmy na polskim rynku. 

W kategoriach takich jak Budowa/remonty i Produkcja liczba ofert przekroczyła 10 tysięcy, a do podobnego pułapu zbliżają się też Gastronomia, Kasjer/ekspedient i Kierowca/kurier. Aktualnie w serwisie aktywnych jest łącznie ponad 100 tysięcy ogłoszeń, a codziennie pojawiają się ok. 2 tysiące nowych! 
OLX Praca to jednak nie tylko ulubiony serwis pracodawców. W każdej sekundzie przez użytkowników poszukujących zatrudnienia wysyłane są 2 odpowiedzi na ogłoszenie, co dało wynik 5 milionów odpowiedzi w ciągu ostatniego miesiąca!
“OLX Praca - wymarzone miejsce, by znaleźć pracownika i pracę" to hasło, pod którym ruszyła najnowsza kampania reklamowa serwisu. W spocie, który powstał przy współpracy z Walk, zobaczyć można bajkowy świat OLX Praca, do którego trafia pracodawca zmęczony tradycyjnymi metodami poszukiwania pracowników. 

- Spot udowadnia, że OLX Praca nie jest kolejnym serwisem. To raczej magiczna kraina, gdzie spełniają się marzenia. Tutaj pracownik znajdzie idealną pracę, a pracodawca idealnego pracownika. Inspiracją do stworzenia świata OLX były filmy Terry’ego Gilliama – mówi Mariusz Pitura, dyrektor kreatywny Walk. 

Spot oglądać można w głównych i tematycznych kanałach telewizyjnych oraz w serwisach YouTube i Facebook. Kampania potrwa do końca kwietnia. 

Wszystkich poszukujących pracowników i pracy zapraszamy na olx.pl/praca

8 komentarzy:

 1. Dlaczego OLX-ie nie pochwalicie się najnowszymi ZMIANAMI W REGULAMINIE oraz RADOSNĄ NOWINĄ O NOWYCH LICHWIARSKICH PODWYŻKACH w wielu istotnych kategoriach. Już dawno UKOiK powinie wam odebrać ten śmieszny przydomek „DARMOWY PORTAL Z OGŁOSZENIAMI”, którym bezwstydnie i niezgodnie z prawda posługujecie się w internecie i na waszej stronie głównej. Przecież to bujda! No to ja was pochwalę – BRAWO WY!!!
  Dla jeszcze niezorientowanych 21 marca 2017r. z okazji dnia wiosny Olx zafundował na kolejne kuriozalne podwyżki, którymi niestety sam nie ma odwagi się pochwalić, a wyglądają one tak:
  1. za motocykl/skuter – było 10 pln – teraz jest 30 pln (bez 1 gr. - ja nie bawię się w grę groszakami)
  2. za ciągnik rol. było - 20 pln – teraz jest 35 pln
  3. za maszynę rol. było – 15 pln – a teraz jest 35 pln
  4. za nieruchomość było – 30 pln – a teraz mamy 40 pln
  5. za garaż/parking itp. było 10 pln – a teraz 30 pln
  6. i praca za jedyne – 25 pln
  No to się nazywa utarg OLX i podwyżki. W wielu przypadkach nawet nie o całe 100%, ale o 200%. Gratuluję!!! OLX staje się liderem chciwości i pazerności. Ach rozumiem już teraz dlaczego akurat tymi podwyżkami nie chwaliliście się tak chętnie na forum publicznym oraz na waszym blogu – bo jak i czym tu wytłumaczyć użytkownikom takie zdzierstwo.
  Przecież podczas poprzedniej próby narzucenia użytkownikom lichwiarskich opłat (2 lutego 2016 r.) nie udało się ich przekonać, że to tylko w trosce o ich dobro i interes. Cha, cha, cha - naiwnie sądzicie że teraz się to uda, gdy nikt nie będzie o tym informował publicznie? Chyba jednak użytkownicy w końcu to zauważą i zaczną zadawać kłopotliwe pytania.
  A wystarczyło mieć minimum klasy OLX-ie i przyznać się otwarcie do rosnącej pazerności waszych managerów. Tak byłoby uczciwiej. A tu taka WPADKA WIZERUNKOWA – i to kolejna w tak krótkim czasie, po serii pokrętnie tłumaczonych lichwiarskich podwyżkach „na zawsze darmowego portalu” oraz utracie danych poufnych użytkowników. BRAWO WY!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. PS. Zauważcie z jaką perfidią i regularnością Olx działa, jeżeli chodzi o podnoszenie opłat do kuriozalnego poziomu lichwy. Poprzednio 2 lutego 2016 r. chwaląc się swoją rzekomą „masową liczbą odwiedzin i skutecznością” wprowadził cenny z kosmosu!!! A później z bólem wypchanej kabzy olx musiał cichaczem się z nich wycofać i nieco je obniżyć, by nie były aż tak oderwane od zarobków zwykłego człowieka. I znów powtórka z rozrywki w wersji hard core. Ciekawe na jak długo tym razem i ilu użytkowników na zawsze opuści niegościnne progi OLX czyli Oj-Lichwa-XXX (z ang. buziaczki). Ja na pewno. Jest tyle innych darmowych, uczciwszych i przyjaznych użytkownikom portali i ja już z nich korzystam z powodzeniem. Czasami nie warto trwać w kajdanach przyzwyczajeń i niezdrowych nawyków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A już wydawało się ostatnim razem, że smutni panowie managerowie opamiętali się w swej chciwości i poszli po rozum do głowy ŻE ŻYJEMY W POLSCE I ZAROBKI TUTAJ TO NIE POZIOM DUBAJU CZY KANADY. A OLX JEST JEDYNIE POŚREDNIKIEM – sam nic nie produkuje, a osiąga naprawdę sowity zysk jak na usługę zwykłego pośrednictwa. Zważywszy że nie ponosi kosztów produkcji, a większość kapitału oraz pracy wnoszą bezpłatnie i dobrowolnie rzeszę użytkowników, zamieszczając swoje oferty. Zamiast uszanować ten najbardziej istotny dla portalu internetowego wkład własny użytkowników, olx zamiast im podziękować woli ich zmiażdżyć nowymi, złodziejskim podwyżkami. Bo nie udało się poprzednim razem ludzi naciągnąć (luty 2016 r PAMIĘTAMY;) więc liczą, że uda się teraz. Olx nie bierze tylko jednego pod uwagę - im mniej jest nas użytkowników na portalu i naszych ofert – tym mniejsze będą Olxs-owe wpływy z reklam oraz opłat za wyróżnienia i dodawanie ogłoszeń. A ZATEM GDY NIE MA NAS (UŻYTKOWNIKÓW) NAPEWNO NIE MA WAS PAZERNY OLX-sie.

   Warto to sobie zapamiętać i wkalkulować w nikłe szanse na dalszy rozwój portalu i widoki na wasze bajońskie zyski naszym kosztem.

   Usuń
  2. 7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH OLXsa:
   OLX-ie jak to szło???
   1.PYCHA
   2.CHCIWOŚĆ
   3.LENISTWO
   4.NIEUMIARKOWANIE - W POBORZE KOSMICZNYCH OPŁATACH I BLOKOWANIU KONT
   5.GNIEW - MENADŻERKÓW, ŻE WCIĄŻ ZA MAŁO WYCISKAJĄ Z KIESZENI UŻYTKOWNIKÓW
   6.NIECZYSTOŚĆ - INTENCJI OLX WOBEC UŻYTKOWNIKÓW.
   7.ZAZDROŚĆ – ŻE JUŻ NIEDŁUGO INNE PORTALE POZBAWIĄ WAS MONOPOLU I LICHWIARSKICH ZYSKÓW

   Może ktoś ma jeszcze jakieś przykłady...bo Panu Bozi skończyła się inwencja niestety i w oryginale jest tylko 7. A przy wstrętnych praktykach olx wobec użytkowników jeszcze by się tych grzeszków nazbierało.

   Usuń
  3. Cha, cha cha...;) normalnie na wszystkie 7 się załapali. miejscówkę w piekle to próżna i arogancka kadra olx-a ma zapewnioną jak amen w paciorku.
   Dorzuć jeszcze proszę
   8.KASOWANIE KOMENTARZY KRYTYCZNYCH POD IDIOTYCZNYMI SAMO-PRZECHWAŁKAMI OLX BO ONI UWIELBIAJĄ TO ROBIĆ. NIE PRZYJMUJĄ ŻADNEJ KRYTYKI. I kasują bezpodstawnie.
   9 CHORA ZŁODZIEJSKA POLITYKA FIRMY – czyli KASOWANIE OGŁOSZEŃ Z DARMOWEJ PULI ALBO PŁATNEGO PAKIETU POD BYLE NIEPRAWDZIWYM PRETEKSTEM, BYLE TYLKO SIĘ NACHAPAĆ ZMUSZAJĄC DO WYKUPU KOLEJNYCH OGŁOSZEŃ PŁATNYCH PONAD LIMIT.
   To u nich nagminna praktyka. Pewnie im za to płacą i takie mają wytyczne z góry tzw. moderatorzy z bożej łaski. Normalnie nie śpią jak komuś nie zabiorą darmowej puli czy bonusów, albo nawet ogłoszeń z wykupionego pakietu pod fałszywym pretekstem. Byle tylko się nachapać i zmusić do zakupu kolejnego bublowatego produktu made in OLX- czytaj Okrutna Lichwa X.

   Usuń
  4. Dodam jeszcze : moderatorzy odpowiadają nie na temat w przerwie między matematyką a geografią.Poziom ich odpowiedzi jest żenująco niski, nie potrafią udzielić odpowiedzi zgodnej z zapytaniem użytkownika. Dno i siedem metrów mułu. Ostatnim razem ukradli mi 13 złotych. Wszystko wraz z korespondencją przekazuję do Rzecznika Praw Konsumenta

   Usuń
 3. Tak, Tak
  Portal się pięknie rozwija, ale to było do przewidzenia.
  Lubię tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jak rolka papieru toaletowego , cały czas notuje doły, w pierwszym dniu po chorych podwyżkach już kilka tysięcy ogłoszeń czarodziejsko znikło. Pozostał tylko chłam i barachło. Pozazdrościć rzekomego "rozwoju" , chyba raczej cofania się w niebyt i niedorozwoju menagerków.
  Darujcie sobie moderatorzy te przechwałki i cukierkowe chwalenie samych siebie bo to nawet nie jest już śmieszne, ale żenujące i żałosne.

  OdpowiedzUsuń