wtorek, 21 marca 2017

OLX Praca rośnie w siłę

Od początku roku na OLX Praca pracowników szukało już ponad 100 tysięcy firm. Były to zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i największe firmy na polskim rynku. 

W kategoriach takich jak Budowa/remonty i Produkcja liczba ofert przekroczyła 10 tysięcy, a do podobnego pułapu zbliżają się też Gastronomia, Kasjer/ekspedient i Kierowca/kurier. Aktualnie w serwisie aktywnych jest łącznie ponad 100 tysięcy ogłoszeń, a codziennie pojawiają się ok. 2 tysiące nowych! 
OLX Praca to jednak nie tylko ulubiony serwis pracodawców. W każdej sekundzie przez użytkowników poszukujących zatrudnienia wysyłane są 2 odpowiedzi na ogłoszenie, co dało wynik 5 milionów odpowiedzi w ciągu ostatniego miesiąca!
“OLX Praca - wymarzone miejsce, by znaleźć pracownika i pracę" to hasło, pod którym ruszyła najnowsza kampania reklamowa serwisu. W spocie, który powstał przy współpracy z Walk, zobaczyć można bajkowy świat OLX Praca, do którego trafia pracodawca zmęczony tradycyjnymi metodami poszukiwania pracowników. 

- Spot udowadnia, że OLX Praca nie jest kolejnym serwisem. To raczej magiczna kraina, gdzie spełniają się marzenia. Tutaj pracownik znajdzie idealną pracę, a pracodawca idealnego pracownika. Inspiracją do stworzenia świata OLX były filmy Terry’ego Gilliama – mówi Mariusz Pitura, dyrektor kreatywny Walk. 

Spot oglądać można w głównych i tematycznych kanałach telewizyjnych oraz w serwisach YouTube i Facebook. Kampania potrwa do końca kwietnia. 

Wszystkich poszukujących pracowników i pracy zapraszamy na olx.pl/praca

21 komentarzy:

 1. Dlaczego OLX-ie nie pochwalicie się najnowszymi ZMIANAMI W REGULAMINIE oraz RADOSNĄ NOWINĄ O NOWYCH LICHWIARSKICH PODWYŻKACH w wielu istotnych kategoriach. Już dawno UKOiK powinie wam odebrać ten śmieszny przydomek „DARMOWY PORTAL Z OGŁOSZENIAMI”, którym bezwstydnie i niezgodnie z prawda posługujecie się w internecie i na waszej stronie głównej. Przecież to bujda! No to ja was pochwalę – BRAWO WY!!!
  Dla jeszcze niezorientowanych 21 marca 2017r. z okazji dnia wiosny Olx zafundował na kolejne kuriozalne podwyżki, którymi niestety sam nie ma odwagi się pochwalić, a wyglądają one tak:
  1. za motocykl/skuter – było 10 pln – teraz jest 30 pln (bez 1 gr. - ja nie bawię się w grę groszakami)
  2. za ciągnik rol. było - 20 pln – teraz jest 35 pln
  3. za maszynę rol. było – 15 pln – a teraz jest 35 pln
  4. za nieruchomość było – 30 pln – a teraz mamy 40 pln
  5. za garaż/parking itp. było 10 pln – a teraz 30 pln
  6. i praca za jedyne – 25 pln
  No to się nazywa utarg OLX i podwyżki. W wielu przypadkach nawet nie o całe 100%, ale o 200%. Gratuluję!!! OLX staje się liderem chciwości i pazerności. Ach rozumiem już teraz dlaczego akurat tymi podwyżkami nie chwaliliście się tak chętnie na forum publicznym oraz na waszym blogu – bo jak i czym tu wytłumaczyć użytkownikom takie zdzierstwo.
  Przecież podczas poprzedniej próby narzucenia użytkownikom lichwiarskich opłat (2 lutego 2016 r.) nie udało się ich przekonać, że to tylko w trosce o ich dobro i interes. Cha, cha, cha - naiwnie sądzicie że teraz się to uda, gdy nikt nie będzie o tym informował publicznie? Chyba jednak użytkownicy w końcu to zauważą i zaczną zadawać kłopotliwe pytania.
  A wystarczyło mieć minimum klasy OLX-ie i przyznać się otwarcie do rosnącej pazerności waszych managerów. Tak byłoby uczciwiej. A tu taka WPADKA WIZERUNKOWA – i to kolejna w tak krótkim czasie, po serii pokrętnie tłumaczonych lichwiarskich podwyżkach „na zawsze darmowego portalu” oraz utracie danych poufnych użytkowników. BRAWO WY!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. PS. Zauważcie z jaką perfidią i regularnością Olx działa, jeżeli chodzi o podnoszenie opłat do kuriozalnego poziomu lichwy. Poprzednio 2 lutego 2016 r. chwaląc się swoją rzekomą „masową liczbą odwiedzin i skutecznością” wprowadził cenny z kosmosu!!! A później z bólem wypchanej kabzy olx musiał cichaczem się z nich wycofać i nieco je obniżyć, by nie były aż tak oderwane od zarobków zwykłego człowieka. I znów powtórka z rozrywki w wersji hard core. Ciekawe na jak długo tym razem i ilu użytkowników na zawsze opuści niegościnne progi OLX czyli Oj-Lichwa-XXX (z ang. buziaczki). Ja na pewno. Jest tyle innych darmowych, uczciwszych i przyjaznych użytkownikom portali i ja już z nich korzystam z powodzeniem. Czasami nie warto trwać w kajdanach przyzwyczajeń i niezdrowych nawyków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A już wydawało się ostatnim razem, że smutni panowie managerowie opamiętali się w swej chciwości i poszli po rozum do głowy ŻE ŻYJEMY W POLSCE I ZAROBKI TUTAJ TO NIE POZIOM DUBAJU CZY KANADY. A OLX JEST JEDYNIE POŚREDNIKIEM – sam nic nie produkuje, a osiąga naprawdę sowity zysk jak na usługę zwykłego pośrednictwa. Zważywszy że nie ponosi kosztów produkcji, a większość kapitału oraz pracy wnoszą bezpłatnie i dobrowolnie rzeszę użytkowników, zamieszczając swoje oferty. Zamiast uszanować ten najbardziej istotny dla portalu internetowego wkład własny użytkowników, olx zamiast im podziękować woli ich zmiażdżyć nowymi, złodziejskim podwyżkami. Bo nie udało się poprzednim razem ludzi naciągnąć (luty 2016 r PAMIĘTAMY;) więc liczą, że uda się teraz. Olx nie bierze tylko jednego pod uwagę - im mniej jest nas użytkowników na portalu i naszych ofert – tym mniejsze będą Olxs-owe wpływy z reklam oraz opłat za wyróżnienia i dodawanie ogłoszeń. A ZATEM GDY NIE MA NAS (UŻYTKOWNIKÓW) NAPEWNO NIE MA WAS PAZERNY OLX-sie.

   Warto to sobie zapamiętać i wkalkulować w nikłe szanse na dalszy rozwój portalu i widoki na wasze bajońskie zyski naszym kosztem.

   Usuń
  2. 7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH OLXsa:
   OLX-ie jak to szło???
   1.PYCHA
   2.CHCIWOŚĆ
   3.LENISTWO
   4.NIEUMIARKOWANIE - W POBORZE KOSMICZNYCH OPŁATACH I BLOKOWANIU KONT
   5.GNIEW - MENADŻERKÓW, ŻE WCIĄŻ ZA MAŁO WYCISKAJĄ Z KIESZENI UŻYTKOWNIKÓW
   6.NIECZYSTOŚĆ - INTENCJI OLX WOBEC UŻYTKOWNIKÓW.
   7.ZAZDROŚĆ – ŻE JUŻ NIEDŁUGO INNE PORTALE POZBAWIĄ WAS MONOPOLU I LICHWIARSKICH ZYSKÓW

   Może ktoś ma jeszcze jakieś przykłady...bo Panu Bozi skończyła się inwencja niestety i w oryginale jest tylko 7. A przy wstrętnych praktykach olx wobec użytkowników jeszcze by się tych grzeszków nazbierało.

   Usuń
  3. Cha, cha cha...;) normalnie na wszystkie 7 się załapali. miejscówkę w piekle to próżna i arogancka kadra olx-a ma zapewnioną jak amen w paciorku.
   Dorzuć jeszcze proszę
   8.KASOWANIE KOMENTARZY KRYTYCZNYCH POD IDIOTYCZNYMI SAMO-PRZECHWAŁKAMI OLX BO ONI UWIELBIAJĄ TO ROBIĆ. NIE PRZYJMUJĄ ŻADNEJ KRYTYKI. I kasują bezpodstawnie.
   9 CHORA ZŁODZIEJSKA POLITYKA FIRMY – czyli KASOWANIE OGŁOSZEŃ Z DARMOWEJ PULI ALBO PŁATNEGO PAKIETU POD BYLE NIEPRAWDZIWYM PRETEKSTEM, BYLE TYLKO SIĘ NACHAPAĆ ZMUSZAJĄC DO WYKUPU KOLEJNYCH OGŁOSZEŃ PŁATNYCH PONAD LIMIT.
   To u nich nagminna praktyka. Pewnie im za to płacą i takie mają wytyczne z góry tzw. moderatorzy z bożej łaski. Normalnie nie śpią jak komuś nie zabiorą darmowej puli czy bonusów, albo nawet ogłoszeń z wykupionego pakietu pod fałszywym pretekstem. Byle tylko się nachapać i zmusić do zakupu kolejnego bublowatego produktu made in OLX- czytaj Okrutna Lichwa X.

   Usuń
  4. Dodam jeszcze : moderatorzy odpowiadają nie na temat w przerwie między matematyką a geografią.Poziom ich odpowiedzi jest żenująco niski, nie potrafią udzielić odpowiedzi zgodnej z zapytaniem użytkownika. Dno i siedem metrów mułu. Ostatnim razem ukradli mi 13 złotych. Wszystko wraz z korespondencją przekazuję do Rzecznika Praw Konsumenta

   Usuń
  5. witaj w klubie. mnie też okradli na kilkadziesiąt złotych i zabrali mi kilka ogłoszeń z wykupionej puli bez jakiegokolwiek racjonalnego powodu - wmawiając mi że muszę części które są kompletem niepodzielnym rozwalić, rozkawałkować i sprzedawać osobno - tylko że wtedy to już będzie rzecz zepsuta i nienadająca się do sprzedaży i użytku. Po prostu głupota moderatorów rodem z podstawówki i celowa złodziejska polityka tej ohydnej lichwiarskiej kliki OLxowej. Ja też zgłosiłem sprawę do Ukoik-u niech zabulą karę parę milionów to im się w głowach może rozweseli i przestaną myśleć o dokradaniu. Zagraniczne cwaniaczki, myślą że sobie z Polaków dojna krowę urządzą. PARANOJA. Ale już im drastycznie oglądalność spada i liczba ogłoszeń, a te co maja to strasznie słabej jakości są - samo barachło - jak coś chcesz naprawdę dobrego kupić i w uczciwej niewygórowanej cenie to szukaj lepiej na portalu na S.........pl - tam jest cała masa wartościowych ogłoszeń, odpowiednio skatalogowanych - nie jak na olx - części od trabanta w dziale AGD;) no i ceny są realne bo ludzie nie muszą uciekać się do haczyków by nie zabulić za ogłoszenie jak za złoto. A olxiaki z gimabzy zaraz bez roboty zostaną, bo widać że odwiedzalność portalu lichutka i wpływy z reklam maleją, tak jak ze spółką matka allegro. Paru menadzerków trafi na kuroniówkę za taką pokrętną politykę firemki o nędznej reputacji, a Ukoik się ucieszy z nowej puli kar dla finansjery z zagranicy. tylko tak dalej olxie a za kilka miesięcy znikniesz bezpowrotnie bo macie okropną reputację i malejącą systematycznie liczbę zadowolonych użytkowników oraz stracieliście w ciągu kilkunastu dni tysiące wartościowych ogłoszeń. Skłamałby gdybym powiedział że mi z tego powodu przykro;)unicestwicie się własną ręką i chora polityką firemki.

   Usuń
  6. Zapraszam na naprawdę darmowy portal ogłoszeniowy jakim jest http://dodaje.pl
   Płatne jest tylko promowanie ogłoszeń i tak pewnie pozostanie. Dajmy szansę także innym :)

   Usuń
 3. Tak, Tak
  Portal się pięknie rozwija, ale to było do przewidzenia.
  Lubię tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jak rolka papieru toaletowego , cały czas notuje doły, w pierwszym dniu po chorych podwyżkach już kilka tysięcy ogłoszeń czarodziejsko znikło. Pozostał tylko chłam i barachło. Pozazdrościć rzekomego "rozwoju" , chyba raczej cofania się w niebyt i niedorozwoju menagerków.
  Darujcie sobie moderatorzy te przechwałki i cukierkowe chwalenie samych siebie bo to nawet nie jest już śmieszne, ale żenujące i żałosne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Strach się odzywać, po tak zajadłych komentarzach. Ludzie wyobrażają sobie, że wszystko im się nalezy, tylko dlatego, że byli łaskawi wejść na ten portal.
  Oczekują horrendalnych wynagrodzeń, bo przecież gonimy Europę, ale zapłacić tyle ile sobie życzy właściciel to nie łaska. To nie jest kołchoz, tylko prywatna firma, która płaci podatki i ryzykuje majątkiem. Komu się nie podoba niech zamieszcza ogłoszenia w lokalnej remizie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gdybyś nie zauważył sługusie olx z gimby ŻYJEMY W POLSCE I ZAROBKI TUTAJ TO NIE POZIOM DUBAJU CZY USA LUB KANADY. A OLX JEST JEDYNIE POŚREDNIKIEM – sam nic nie produkuje, a osiąga naprawdę sowity zysk jak na usługę zwykłego pośrednictwa. Zważywszy że nie ponosi kosztów produkcji, a większość kapitału oraz pracy wnoszą bezpłatnie i dobrowolnie rzeszę użytkowników, zamieszczając swoje oferty. Zamiast uszanować ten najbardziej istotny dla portalu internetowego wkład własny użytkowników, olx zamiast im podziękować woli ich zmiażdżyć nowymi, złodziejskim podwyżkami. Bo nie udało się poprzednim razem ludzi naciągnąć (luty 2016 r PAMIĘTAMY;) więc liczą, że uda się teraz.
   Pozatym ARKU Z GIMBAZY ZŁODZIEJSKI OLX ZARABIA TEŻ KROCIE NA PUBLIKACJI REKLAM I OPCJACH PŁATNYCH I NIE JEST NAPEWNO ORGANIZACJA CHARYTATYWNĄ. A ZA JAKOŚĆ I ŻENUJACO NISKI POZIOM OFEROWANYCH USŁUG CENY MA NAPEWNO ZBYT WYGÓROWANE JAK NA POLSKIE REALNIA. Nie chroni też właściwie lub celowo przekazuje dane użytkowników innym podmiotom gospodarczym, jak w przypadku ostatniej wpadki OlXa z ujawnieniem na masową skalę danych i numerów tel. użytkowników ankieterom z Warszawki.

   Olx nie bierze tylko jednego pod uwagę - im mniej jest nas użytkowników na portalu i naszych ofert – tym mniejsze będą Olxs-owe wpływy z reklam oraz opłat za wyróżnienia i dodawanie ogłoszeń. A ZATEM GDY NIE MA NAS (UŻYTKOWNIKÓW) NAPEWNO NIE MA WAS PAZERNY OLX-sie.

   Ps. nie musisz areczku korzystać z gablotki w remizie albo gimnazjum - są inne portale darmowe i lepsze od olxa i one nikogo nie rabują, a utrzymują się doskonale z publikacji reklam i dodatkowych opcji płatnych tylko dla chętnych użytkowników. Sprawdź sobie bo chyba nie na bieżąco jesteś.

   Usuń
  2. hej aruś obrońca złodziejskiego olxa PODATKI W POLSCE PŁACĄ ŻWYKLI POLACY A OLX TO MIĘDZYNARODOWY RAK KORPORACYJNY RODEM Z USA I ON OD PODATKÓW SIĘ ZGRABNIE WYMIGUJE SWOIM POCHODZENIEM ZAGRANICZNYM ORAZ TZW. OPCJĄ ODPISU OD PODATKU TYTUŁEM RZEKOMEGO INWESTOWANIA W ROZÓJ FIMY KTÓRE ZATRUDNIA ZAWROTNA ILOŚC POLAKÓW W LICZBIE 40 OSÓB O CZYM NIERAZ MEDIALNIE TRĄBIŁ OLX. I TO ZA NAJNĘDZNIEJSZE STAWKI - CO WIDAĆ PO NISKIM POZIOMIE INTELEKTUALNYM PRACOWNIKÓW TEJ ŻENUJĄCEJ PARODII PORTALU I BRAKU JAKICHKOLWIEK KOMPETENCJI KADRY PRACOWNICZEJ I ZARZADZAJĄCEJ.

   Usuń
  3. POZWÓL ARECZKU ŻE CIĘ OŚWIECĘ. Poczytaj sobie ORDYNACJE PODATKOWĄ – to może zrozumiesz jak korporacja olx unika opodatkowania w Polsce – a w zamian WYKORZYSTUJE JEDYNIE ZASOBY NASZEGO RODZIMEGO RYNKU I WYZYSKUJE ZWYKŁYCH LUDZI LICHWIARSKIMI HARACZAMI ZA DODANIE OGŁOSZENIA.

   Szkoda tylko, że OLX nie płaci tym ludziom za ich wkład w rozwój i istnienie portalu – tak OLX POWINIEN PŁACIĆ UŻYTKOWNIKOM ZA PRAWA AUTORSKIE I INTELETUALNE DO TREŚCI I ZDJĘĆ ZAWARTYCH W OFERTACH. To by było uczciwe! BO tylko dzięki użytkownikom, ich ofertom i odwiedzinom portal istnieje.

   Zresztą już samo wejście na portal niezależnie czy jesteś sprzedającym czy kupującym, każdorazowo daje olxowi zyski z tzw. oglądalności publikowanych na portalu reklam. A zatem użytkownik nic nie otrzymuje od OLXa za darmo. A każde odwiedziny portalu to czysty zysk PAZERNEGO OLXa, który z nikim nie chce się niczym dzielić, tylko stale żąda więcej i więcej.

   NIE ZE MNĄ TE NUMERY BRUNER!!! CZAS BY KAŻDY NAWET TAKI GŁUPIUTKI ARECZEK TO ZROZUMIAŁ.NA OLX NIE MA NIC ZA DARMO, MIMO ŻE RAKLAMUJE SIĘ JAKO "DARMOWY PORTAL OGŁOSZENIOWY".

   Usuń
 6. Gdzie ty głupiutki areczku widziałeś w Polsce „horrendalne wynagrodzenia” - chyba tylko u Misiewiczów. Nawet moderatorzy z olxa dostają grosze wynagrodzenia, co widać po ich nędznym przygotowaniu merytorycznym do obsługi klientów. Połowa pewnie ma dyplom podstawówki, a druga połowa robi gimnazjum zaocznie. Tak niski poziom intelektualny kadry świadczy wprost proporcjonalnie o nędznym poziomie wynagrodzenia pracowników olx i kadry managerskiej.


  PS. I JAKIMŻ TO MAJATKIEM RYZYKUJE OLX – głównym kapitałem każdego portalu ogłoszeniowego jest - jak ktoś wcześniej słusznie zauważył – autorska praca klientów zamieszczających oferty, bo to właśnie rzesze użytkowników dają większość kapitału intelektualnego oraz pracy twórczej wnosząc go bezpłatnie i dobrowolnie – BEZ TEGO ŻADEN PORTAL NIE MOŻE ISTNIEĆ. I słusznie zauważono, że kadra olxa zamiast podziękować użytkownikom i uszanować ten najbardziej istotny dla portalu internetowego wkład własny użytkowników, woli im dołożyć, kolejnymi kosmicznymi jak na nasze warunki podwyżkami.

  PS2. To że olx jako rak kooperacyjny jestem firma prywatną nie oznacza od razu że może sobie żądać stawek z kosmosu!!! Słusznie zauważa Ukoik i setki innych instytucji nadzoru obywatelskiego RP czy osób prywatnych, że w przypadku monopolistycznych praktyk olxa polegających na wykupieniu, a później celowym niszczeniu innych portali ogłoszeniowych, tylko po to by stać się monopolistą i wówczas ocierać się o granice wyzysku nie jest praktyka dozwoloną.
  Można na podmiot gosp. nałożyć stosowne obowiązki, obostrzenia oraz ograniczenia i kary w oparciu o przepisy dotyczące niedozwolonego wykorzystywania pozycji monopolistycznej na rynku wbrew przepisom o zrównoważonym rozwoju rynku i swobodnym dostępie do usług itd.

  Zatem TO NIE WOLNA AMERYKANKA – MY W EUROPIE MAMY PEWNE STANDARDY!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zajadłe anonimowe patryjoty toczą pianę z pyska, bo wydaje im się że wszystko im się należy. OLX nie jest instytucją publiczną. Jeśli ktoś ma problem, niech składa skargę do PIH, UOKiK, lub sądu. Te hejterskie poematy są śmieszne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ogłoszenia z pracą na OLX noszą ze sobą niebezpieczeństwo polegające na wyłudzaniu danych osobowych ponieważ wystarczy założyć ogłoszenie pt. "DAM PRACĘ" a po chwili ma się setki CV z danymi teleadresowymi a często nawet z PESELEM.

  Firmy powinny weryfikowane przez OLX i to nie jest problem ponieważ strona http://www.krs-online.com.pl jest dostępna dla każdego ale serwisowi OLX musi zależeć na bezpieczeństwie swoich klientów.

  Generalnie jeśli szukacie pracy to nie przesyłajcie swoich CV przez formularz OLX ponieważ - JAKĄ MACIE GWARANCJĘ, ŻE OGŁOSZENIE Z PRACĄ NIE JEST FAŁSZYWE??

  Założyć ogłoszenie dotyczące oferty pracy w OLX nie jest trudne a to niestety może przysporzyć wielu problemów osobie odpowiadającej na takie ogłoszenia ponieważ przesłane w ciemno CV a dokładniej dane mogą być użyte do wzięcia pożyczki w banku.

  Ludzie - wiem, że ciężko jest znaleźć pracę ale nie przesyłacie w ciemno swoich CV osobom/firmom które nie podają swoich danych teleadresowych i numeru REGON ponieważ w taki sposób narażacie się na sprzedanie swoich danych komuś, kogo nawet nie znacie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wpiszcie "DARMOWE OGŁOSZENIA LOKALNE" w google i zobaczcie jakie są serwisy. Gumtree czy malito.pl - nie musicie tu wystawiać

  OdpowiedzUsuń
 10. witam,czy jest możliwe sprawdzenie oferty o numerze ID ogłoszenia: 306635330,podejrzewam oszustwo,osoba umawia się na podpisanie umowy i rozpoczęcie pracy po czym po podaniu danych oddzwania że oferta nieaktualna.Po czym po jakimś czasie wystawia na nowo ofertę.Będę wdzięczna.

  OdpowiedzUsuń
 11. pro-ogłoszenia.pl zupełnie ma za darmo

  OdpowiedzUsuń
 12. Na Olx.pl Grasuje oszustka ID 325581802 Nazywa się Paula Wężowczyk.W rubryce "za darmo" proponuje różne rzeczy.Zostałam przez nią oszukana.Miała mi wysłać 15.05 2017 r. czółenka rozm 39 i do tej pory nie wysłała mimo że żądane 23zł. otrzymała ode mnie przelewem na swoje konto co potwierdziła w mailu na str. olx. Ostrzegam przed ta oszustką która również wystawia różne rzeczy do sprzedaży za całkiem niemałe kwoty.Niech nikt nie wysyła jej pieniędzy przed otrzymanie paczki bo niczego nie otrzyma straci tylko pieniądze.Mam potwierdzenie z banku mojego przelewu na jej konto.
  Jadwiga Kaczmarek adr. jk_altair08@vp.pl

  OdpowiedzUsuń