Zmiany

Rolnik szuka… części, czyli o zmianach w kategorii Rolnictwo

Czy wiesz, że na OLX w kategorii „Części do maszyn rolniczych” znaleźć można na dzień dzisiejszy prawie 150 tysięcy ogłoszeń?

Od pewnego czasu zgłaszacie nam jednak, że część tych ofert dotyczy w rzeczywistości całych maszyn, co utrudnia wyszukiwanie poszczególnych części.

Zmiany

Postanowiliśmy zmienić więc zasady zamieszczania ogłoszeń w tej kategorii – od najbliższej środy (17.01.2018), w ramach bezpłatnego limitu wystawić będzie można na OLX 3 ogłoszenia dotyczące części do maszyn rolniczych. Limit wynosi więc dokładnie tyle co w kategorii „Części motoryzacyjne”.

Dla osób handlujących częściami przewidzieliśmy możliwość wykupienia pakietu ogłoszeń – koszt 30 dni emisji jednego ogłoszenia przy największym pakiecie to 1,5 zł. Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj:

Liczba ogłoszeń Cena
20 80 zł
50 100 zł
100 150 zł

Po przekroczeniu bezpłatnego limitu, zamiast kupować pakiet, ogłoszenie dodać można także korzystając z opcji „jednego ogłoszenia ponad limit” w cenie 5 zł (lub 11,07 zł przy płatności przez SMS) za 30 dni emisji.

Poszukujący

Z perspektywy osób poszukujących tego typu części zupełnie nic się nie zmienia – nadal rejestracja, przeglądanie ogłoszeń i kontakt przez OLX są przecież zupełnie darmowe 🙂

9 myśli w temacie “Rolnik szuka… części, czyli o zmianach w kategorii Rolnictwo”

 1. nie można zmieniać prawa wstecz,te ogłoszenia które już są na stronie i zawarliśmy umowę że będą bezpłatne powinny być honorowane przez olx,zmieniacie umowę jednostronnie, proponuje wprowadzić jeszcze opłatę za przeglądanie stron, ” kordyn”

  1. Cześć! Prawo nie jest zmieniane wstecz – każde ogłoszenie jest zamieszczane na OLX na 30 dni. Dla przykładu – ogłoszenia, które zostały dodane 7 dni przed wprowadzeniem zmiany, będą aktywne jeszcze na starych zasadach przez 23 dni po tej zmianie 🙂

   1. Co ma wspólnego wprowadzenie limitu na powyższej kategorii z tym że ktoś zamieszcza całe maszyny i jest problem z wyszukaniem?Po prostu szukacie pieniędzy w kategoriach gdzie jest duża rotacja. To że nie mozna czegoś znaleść w serwisie to tylko asługa waszego oprogramowania, które nie akceptuje słów w których zamiast np liter Ł została użyta litera L. Wyszukiwarka pod tym względem jest 100 lat za murzynami. Żeby znaleść coś konkretnego trzeba idealnie wpisać to co autor ogłoszenia zawarł w tytule. Sam to doświadczam w swoich ogłoszeniach. Nawet spacja ma znaczenie podczas wyszukiwania, jeśli Państwo nie wierzycie mogę wam podać przykłady, gdzie w treści ogłoszenia są słowa kluczowe do wyszukania, a niestety wyszukiwarka nie znajdzie tego przedmiotu.

   2. Ma to taki związek, że część Użytkowników dodawała ogłoszenia dotyczące całych maszyn w kategorii „części do maszyn rolniczych”.

    Prosimy podeślij nam przykłady tego typu wyników wyszukiwania na olx.pl/kontakt/ – daj koniecznie znać czy przy wyszukiwaniu zaznaczasz opcję „szukaj także w opisach” 🙂

    Pozdrawiamy!

 2. A ja mam zupełnie odwrotną sytuację, chcę dodać ogłoszenie przedmiotu który jest częściom w kategorii „części do maszyn rolniczych” a sugerowane jest mi że mam dodać ogłoszenie w kategorii ładowacze czołowe a olx/kontakt też nic nie pomógł bo nic nie odpowiedział jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi, oj skończycie się szybciej niż myślicie wprowadzając takie zmiany

  1. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości najszybciej jak to możliwe – prosimy o jeszcze trochę cierpliwości lub o ponowy kontakt – odpowiadamy na wszystkie wiadomości. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.