W związku z tym, że pogoda za oknem ostatnio typowo wiosenna, coraz więcej jest koncertów i festiwali muzycznych na świeżym powietrzu. Sprawdziliśmy jak i kiedy najlepiej jest poszukiwać noclegów na największe polskie festiwale. 

OLX Noclegi

Open’er Festival i Audioriver

Użytkownicy OLX-a zaczynają dodawać ogłoszenia w kategorii Noclegi z dopiskiem „Opener” albo „festiwal” już na początku roku. Ruch w tej kategorii zaczyna się już w grudniu. Wtedy pojawiają się pierwsze ogłoszenia o noclegach na Open’er. Jeśli szukacie noclegów na ten festiwal, to teraz jest już ostatni dzwonek, ponieważ z każdym dniem liczba wolnych miejsc maleje.

Oprócz Openera popularnym dopiskiem w kategorii Noclegi jest też „audioriver” i „hip hop festiwal” na noclegi w Płocku.

Pozostałe festiwale

Co zaskakujące prawie wcale nie ma ogłoszeń z dopiskiem o noclegach na Woodstock, Sunrise Festival, czy na Off Festival – jeśli więc szukasz noclegu w Kostrzynie, Kołobrzegu czy Katowicach, sprawdź na OLX dostępne w tych miastach noclegi i upewnij się, czy są wolne w trakcie trwania festiwalu 🙂

Festiwalowy cennik

Wielu ogłoszeniodawców umieszcza ceny „openerowe” i „nieopenerowe”. Te pierwsze są średnio o 150% wyższe, niż regularne stawki za nocleg w sezonie letnim. Rekordowe wzrosty to skok o nawet 300%. Najniższa stawka za nocleg w sezonie openerowym to 60 zł za nocleg od osoby, za miejsce w pokoju na tzw. kwaterze.

Ogłoszeniodawcy często zastrzegają minimalny okres najmu, dlatego w czasie trwania Open’er-a praktycznie niemożliwe jest znalezienie noclegu na jedną noc.

 

Życzymy Wam owocnych poszukiwań i… bawcie się dobrze 😉