Dla wielu z nas wiosna to czas wiosennych porządków. Staramy się „odświeżyć” nasze otoczenie, a także samych siebie. Ścieramy więc kurze, sprzątamy liście i gałęzie, chowamy zimową garderobę głęboko do szafy czy korzystamy z zabiegów, które pozwolą nam przygotować ciało do lata.

Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w statystykach dotyczących wyszukiwań, bo najczęściej poszukiwanymi usługami w OLX są właśnie usługi ogrodnicze, usługi budowlano-remontowe oraz usługi kosmetyczne.

Ogród to miejsce, w którym chętnie odpoczywamy wiosną i latem. Nic więc dziwnego, że po zimie chcemy o niego zadbać i przygotować na kolejny sezon. Dlatego też w OLX spośród ponad 5 tys. ogłoszeń w kategorii Usługi ogrodnicze najchętniej poszukiwanymi usługami są te dotyczące oczyszczania działek, zakładania trawników czy wynajmu sprzętu ogrodniczego. Wypożyczenie glebogryzarki, wertykulatora czy rębaka to koszt rzędu od 80 do 180 zł za dobę. Musimy jednak w tym przypadku liczyć się także z kaucją zwrotną od ok. 300 do 500 zł. Natomiast ceny spulchniania ziemi lub wertykulacji zaczynają się od kilku do kilkunastu złotych za m². Ułożenie trawy z rolki to wydatek rzędu od 25 do 60 zł za m². Wszystkie te usługi, a także wiele innych znajdziecie w naszej kategorii Usługi ogrodnicze.

Wiosna to także idealny moment, by rozpocząć prace remontowo-budowlane. Właśnie teraz, gdy pogoda temu sprzyja, ruszamy z budową domów lub wykonujemy mniejsze prace remontowe. Użytkownicy w kategorii Budowa i remont najczęściej poszukują usług związanych z ułożeniem kostki brukowej i montażem ogrodzenia. Układanie kostki brukowej to koszt rzędu od 36 do 90 zł za m² w zależności od rodzaju kostki i usługi (kostka zwykła, szlachetna, granitowa, układana we wzory lub nie). Kategoria Budowa i remont w OLX to ponad 43 tys. ogłoszeń z najlepszymi ekipami budowlanymi i szeroką gamą usług remontowo-budowlanych. Koniecznie odwiedźcie kategorię Budowa i remonty.

Cosmetic procedure.

Na wiosnę chcemy też zadbać o siebie 🙂 Spośród blisko 6 tys. ogłoszeń w kategoriach Usługi kosmetyczne i Usługi zdrowotne Użytkownicy OLXa najczęściej poszukują usług związanych z pielęgnacją paznokci czy wykonaniem makijażu. Ceny są tu bardzo różne. Od 30 zł za zwykły manicure po od ok. 40 do 80 zł za paznokcie hybrydowe lub żelowe. Podobnie jest z makijażem. Za dzienny zapłacimy ok. 50 zł, a za wieczorowy lub ślubny zwykle więcej niż 100 zł. Znacznie droższy jest makijaż permanentny. Tu musimy liczyć się z kosztami od 300 zł do nawet 1500 zł w zależności od rodzaju zabiegu. Coraz większą popularnością cieszą się także usługi trenerów personalnych. Marzymy o tym, by przed wakacjami zrzucić zbędne kilogramy lub wyrzeźbić sylwetkę, ale często brakuje nam motywacji i fachowej porady. Dlatego pomoc trenera personalnego będzie nieoceniona 🙂 Cena jednej sesji treningowej to kwota od ok. 50 do 70 zł. Wielu trenerów oferuje także korzystne pakiety treningowe i gratisowe konsultacje dietetyczne. Po więcej zapraszamy do kategorii Usługi kosmetyczne i Usługi zdrowotne.