Od 10 marca będziemy monitorować i usuwać wszystkie wpisy, które w tytule lub opisie wspominają m.in. “COVID-19” lub “koronawirus”.

Zainteresowanie epidemią koronawirusa uaktywniło osoby żerujące na naturalnych obawach o własne zdrowie. Niestety, w ostatnich dniach w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych pojawiły się ogłoszenia wprowadzające w błąd Użytkowników. Problem dotknął także OLX. Dlatego właśnie ogłoszenia zawierające słowa, takie jak “koronawirus”, “COVID-19” czy “SARS-CoV-2” będą usuwane. 

Przypominamy, że zamieszczanie na OLX ogłoszeń zawierających fałszywe oświadczenia zdrowotne nie jest zgodne z naszym regulaminem, zwłaszcza z następującymi punktami:

  • 4.4e: Treść Ogłoszenia powinna zawierać jasny, dokładny i kompletny opis Przedmiotu, zawierający zgodne z prawdą i niewprowadzające w błąd informacje co do cech Przedmiotu. 
  • 11.6: W razie uzyskania wiarygodnej wiadomości (na podstawie Zgłoszenia nadużycia lub w inny sposób) o tym, że treść przesyłana czy publikowana z wykorzystaniem funkcjonalności Serwisu ma bezprawny charakter lub narusza postanowienia Regulaminu, Grupa OLX może:
    • a. niezwłocznie zablokować daną treść, w tym w szczególności Ogłoszenie, a także związane z nią Usługi Promowania. W przypadku blokady, treść nie będzie widoczna ani dostępna dla osób korzystających z Serwisu ani w panelu Konta danego Użytkownika.

Monitoring ogłoszeń prowadzić będziemy do odwołania, a wszystkim Użytkownikom życzymy zdrowia!