Od 10 marca będziemy monitorować i usuwać wszystkie wpisy, które w tytule lub opisie wspominają “COVID-19” lub “koronawirus”.

Zainteresowanie epidemią koronawirusa uaktywniło osoby żerujące na naturalnych obawach o własne zdrowie. Niestety, w ostatnich dniach w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych pojawiły się ogłoszenia wprowadzające w błąd Użytkowników. Problem dotknął także OLX. Dlatego właśnie ogłoszenia zawierające słowa “koronawirus” lub “COVID-19” będą usuwane. 

Przypominamy, że zamieszczanie na OLX ogłoszeń zawierających fałszywe oświadczenia zdrowotne nie jest zgodne z naszym regulaminem, zwłaszcza z następującymi punktami:

  • 3.9: Treść Ogłoszenia powinna w jasny sposób nawiązywać do Towaru, opisywać go dokładnie, rzetelnie i kompletnie oraz nie może wprowadzać w błąd innych Użytkowników, w szczególności co do właściwości Towaru, takich jak: jego jakość, parametry, stan, pochodzenie, marka czy producent. 
  • 6.6: Operator ma prawo do usunięcia Ogłoszenia, jeżeli narusza ono w jakikolwiek sposób postanowienia Regulaminu lub przepisy prawa, w szczególności gdy zawiera treści:
    • 3. naruszające dobre obyczaje,
    • 5. wprowadzające w błąd.

Monitoring ogłoszeń prowadzić będziemy do odwołania, a wszystkim Użytkownikom życzymy zdrowia!