Przestrzegamy przed linkami do fałszywych stron, udających strony OLX. Jeśli chcesz skorzystać z usługi przesyłki za pośrednictwem OLX, użyj przycisku “Kup z Przesyłką” tylko na stronie ogłoszenia umieszczonego na naszej stronie. Zostaniesz wtedy przeniesiony na naszą stronę delivery.olx.pl. Jeśli natomiast chciałbyś poznać więcej informacji o tej usłudze, znajdziesz je na przesylki.olx.pl.

Jeśli w adresie strony przed “olx.pl” widnieje inny tekst, niż w tych 2 adresach (delivery.olx.pl i przesylki.olx.pl) – uważaj! Nie są to strony naszej firmy – za jej pośrednictwem oszuści próbują wyłudzić Twoje dane!

Poniżej przedstawiamy Wam zrzuty ekranu z fałszywej strony i wyjaśniamy, jak łatwo poznać, że ktoś próbuje wyłudzić dane Waszych kart kredytowych:

O tym, że to fałszywa strona świadczą:

sformułowanie “Kupujący zapłacił za Twoją reklamę” – to oczywisty błąd w tłumaczeniu translatorem. Nawet gdybyś miał wykupioną reklamę na OLX, dlaczego kupujący miałby za nią zapłacić? 😉

“Gwarantem transakcji jest rynek OLX” – pierwszy raz słyszymy o czymś takim jak “rynek OLX” 🙂

“Za wszystkie transakcje w przypadku braku porozumienia w realizacji dostawy ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie transakcje” – zdanie jest zupełnie niezrozumiałe, nie wiadomo, kto ponosi odpowiedzialność.

Słowo “Dawać” na przycisku przekierowującym do fałszywej płatności.

Po kliknięciu na przycisk “Dawać” fałszywa strona przekierowuje do panelu płatności – pod żadnym pozorem NIE PODAWAJ TUTAJ DANYCH SWOJEJ KARTY KREDYTOWEJ! Co świadczy o tym, że strona jest fałszywa?

Napis “PLECY” na przycisku na dole, który cofa do poprzedniej strony.

Pamiętajmy, że zawsze trzeba zwracać uwagę na adres strony, na jakiej wprowadzamy wszelkie swoje dane – tutaj oczywiście nie jest to prawdziwy adres olx.pl – ze względów bezpieczeństwa go nie pokazujemy.

Z ciekawości wprowadziliśmy w formularzu zmyślone dane by zobaczyć, co stanie się dalej:

Tu widzimy kolejne wskazówki, że strona jest fałszywa – błędy w tłumaczeniach oraz brak tłumaczenia podpowiedzi w polu “Kod potwierdzający” na język polski.

Przycisk “Potwierdzać” zresztą również nic nie robi, poza odświeżeniem strony.

Warto pamiętać, że niedługo adres takich fałszywych stron może się zmienić. Jeśli więc sprzedający zaoferuje Ci sprzedaż przedmiotu “z wysyłką OLX” i wyśle adres do strony, który nie zaczyna się od olx.pl – koniecznie skontaktuj się z nami.

Przestrzegamy także przed fałszywymi wiadomościami SMS, w których oszuści podszywający się pod OLX, pod pretekstem konkursu przekierowują na nieprawdziwe witryny.

Nie są to wiadomości ani strony naszej firmy – za ich pośrednictwem oszuści próbują wyłudzić Twoje dane!

Jeśli otrzymałeś link do takiej strony – zgłoś to nam jak najszybciej za pomocą formularza kontaktowego i nie wprowadzaj żadnych danych na fałszywej stronie!