Przestrzegamy przed linkami do fałszywych stron, udających strony OLX. Jeśli chcesz skorzystać z usługi przesyłki za pośrednictwem OLX, użyj przycisku “Kup z Przesyłką” tylko na stronie ogłoszenia umieszczonego na naszej stronie. Zostaniesz wtedy przeniesiony na naszą stronę delivery.olx.pl. Jeśli natomiast chciałbyś poznać więcej informacji o tej usłudze, znajdziesz je na przesylki.olx.pl.

Jeśli w adresie strony przed “olx.pl” widnieje inny tekst, niż w tych 2 adresach (delivery.olx.pl i przesylki.olx.pl) – uważaj! Nie są to strony naszej firmy – za jej pośrednictwem oszuści próbują wyłudzić Twoje dane!

Poniżej przedstawiamy Wam zrzuty ekranu z fałszywej strony i wyjaśniamy, jak łatwo poznać, że ktoś próbuje wyłudzić dane Waszych kart kredytowych:

O tym, że to fałszywa strona świadczą:

sformułowanie “Kupujący zapłacił za Twoją reklamę” – to oczywisty błąd w tłumaczeniu translatorem. Nawet gdybyś miał wykupioną reklamę na OLX, dlaczego kupujący miałby za nią zapłacić? 😉

“Gwarantem transakcji jest rynek OLX” – pierwszy raz słyszymy o czymś takim jak “rynek OLX” 🙂

“Za wszystkie transakcje w przypadku braku porozumienia w realizacji dostawy ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie transakcje” – zdanie jest zupełnie niezrozumiałe, nie wiadomo, kto ponosi odpowiedzialność.

Słowo “Dawać” na przycisku przekierowującym do fałszywej płatności.

Po kliknięciu na przycisk “Dawać” fałszywa strona przekierowuje do panelu płatności – pod żadnym pozorem NIE PODAWAJ TUTAJ DANYCH SWOJEJ KARTY KREDYTOWEJ! Co świadczy o tym, że strona jest fałszywa?

Napis “PLECY” na przycisku na dole, który cofa do poprzedniej strony.

Pamiętajmy, że zawsze trzeba zwracać uwagę na adres strony, na jakiej wprowadzamy wszelkie swoje dane – tutaj oczywiście nie jest to prawdziwy adres olx.pl – ze względów bezpieczeństwa go nie pokazujemy.

Z ciekawości wprowadziliśmy w formularzu zmyślone dane by zobaczyć, co stanie się dalej:

Tu widzimy kolejne wskazówki, że strona jest fałszywa – błędy w tłumaczeniach oraz brak tłumaczenia podpowiedzi w polu “Kod potwierdzający” na język polski.

Przycisk “Potwierdzać” zresztą również nic nie robi, poza odświeżeniem strony.

Jeśli otrzymałeś od sprzedawcy link do takiej strony – zgłoś to nam jak najszybciej za pomocą formularza kontaktowego i nie wprowadzaj żadnych danych na fałszywej stronie!

Warto również pamiętać, że niedługo adres takich fałszywych stron może się zmienić. Jeśli więc sprzedający zaoferuje Ci sprzedaż przedmiotu “z wysyłką OLX” i wyśle adres do strony, który nie zaczyna się od olx.pl – koniecznie skontaktuj się z nami.