„Miłek to psiak ze smutną historią. Jego przybycie do schroniska zdaje się być najlepszym, co go do tej pory spotkało… Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna trafił w tragicznym stanie – pobity, chudy jak wiór, ze sterczącymi gnatami. Przerażony, obolały, głodny i nieufny psiak był w kompletnej rozsypce. Z jego zachowania oraz ran, które miał na ciele ewidentnie wynikało, że ze strony człowieka zaznał niewyobrażalnego cierpienia”.

To właśnie m.in. Miłkowi pomagamy w ramach 10. edycji akcji „Nakarm Psa z OLX”.

Za pośrednictwem aplikacji OLX na telefonie znów możesz napełniać miski zwierzaków wirtualną karmą, którą potem my zamieni na tony pokarmu, a następnie dostarczymy do potrzebujących czworonogów jeszcze przed świętami.

Schroniska

Co roku wybieramy ośrodki razem z Wami. W tym roku pomagamy:

  • Schronisku „Ciapek” w Hajnówce,
  • Schronisku w Tomarynach,
  • Schronisku w Korabiewicach.

Ilość głosów, które otrzymaliśmy w tym roku przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – przyznaje Przemysław Klemczak, koordynator akcji z ramienia OLX.

Jak pomóc?

Jak się przyłączyć? To bardzo proste. Wystarczy zainstalować aplikację OLX, kliknąć w baner akcji, a następnie w kość przy wybranym psiaku. Z każdym kliknięciem stopniowo wypełnia się ikonka kości. Klikać można raz dziennie aż do końca akcji, czyli do 18 grudnia.

„Nakarm Psa z OLX” w poprzednich latach

– W poprzednich 9. edycjach użytkownicy OLX nakarmili łącznie 680 psów i 40 kotów z 22 schronisk w całej Polsce. Dzięki zaangażowaniu miłośników zwierząt zebraliśmy i dostarczyliśmy bezdomnym czworonogom aż 21 ton karmy – mówi Przemysław Klemczak i dodaje:

– Choć nazwa akcji sugeruje karmienie, nie jest to jej jedyny cel. Co roku zwracamy w ten sposób uwagę na trudny los zwierzaków ze schronisk. Do tej pory dzięki „Nakarm Psa z OLX” dom znalazło kilkadziesiąt czworonogów. Jesteśmy przekonani, że w tym roku kolejne dołączą do grona szczęśliwców i przed świętami znajdą kochających opiekunów.

10. odsłona akcji „Nakarm Psa z OLX” to mnóstwo niespodzianek i emocjonujące relacje z przebiegu akcji. Bieżące informacje na www.facebook.com/olx.polska oraz na www.olx.pl/nakarm-psa