Otrzymaliśmy niepokojące informacje o kolejnym sposobie podszywania się pod naszą firmę. Jeden z Użytkowników przesłał nam screenshot maila, udającego automatyczną wiadomość od OLX, powiadamiającą o nowej wiadomości na koncie.

Dzięki swojej czujności, Pan Piotr nie został oszukany – zaznaczył nawet szczegóły, na które trzeba zwrócić uwagę, a które wskazują na oszustwo:

  • adres email, z którego jest wysłana wiadomość – nazwę nadawcy można dowolnie zmodyfikować, natomiast email nadawcy jednoznacznie wskazuje, że wiadomość nie pochodzi od nas (nie była wysłana z adresu w domenie olx.pl)
  • adres, do którego prowadzą przyciski „Przeczytaj wiadomość i odpowiedz” oraz „Pobierz teraz” – nasze linki nie prowadzą do stron skracających adresy, takich jak bit.ly
  • przy okazji warto pamiętać, że istnieją strony, które pokażą nam, dokąd naprawdę prowadzi skrócony link – takie jak CheckShortURL.com

Jeśli otrzymasz podobną wiadomość, zgłoś ją nam przez formularz kontaktowy. Koniecznie prześlij wtedy zrzut ekranu z podejrzanym emailem.

Możesz również zgłosić takiego maila jako próbę wyłudzenia informacji w ramach konta Gmail – instrukcję, jak to zrobić, znajdziesz tutaj.