Choć zbliża się piątek, a tym samym Twoje myśli być może zaczynają już powoli krążyć wokół weekendowych planów, postanowiliśmy podjąć dziś trudny temat wydłużonego czasu oczekiwania na dodanie / wypromowanie ogłoszenia na OLX.

Zapraszamy tym samym na kolejny wpis z serii „Houston, mamy problem!”.

Płatności na OLX

W 11 z 15 kategorii na OLX możesz dodać swoje ogłoszenie zupełnie za darmo. W niektórych kategoriach (takich jak „Samochody Osobowe” czy „Praca”) przy dodawaniu oferty pojawia się jednak konieczność dokonania opłaty. Odpłatnie możesz także promować swoje ogłoszenia, jeśli chcesz by były lepiej widoczne dla potencjalnych kupujących (a któż by nie chciał?).

Opłaty możesz dokonać szybkim e-przelewem, kartą, przelewem tradycyjnym bądź SMS-em – w zależności od tego jak Ci najwygodniej 🙂

Wszystko dzieje się automatycznie, więc aktywowanie wybranej usługi po wykonaniu płatności zwykle nie trwa dłużej niż czas w którym zdążysz powiedzieć „OLX to największy i najfajniejszy serwis ogłoszeń lokalnych w Polsce” 😉

Bywa jednak niestety i tak, choć bardzo rzadko, że po wypowiedzeniu tych słów, ogłoszenie nadal nie jest widoczne na OLX i zapada niezręczna cisza. Dlaczego tak się dzieje?

Płatności przelewem i kartą

Płatność e-przelewem lub kartą to najpewniejsze sposoby płatności – środki docierają do nas zwykle od razu, więc i ogłoszenie możemy aktywować / wypromować natychmiast 🙂

Problem może się jednak pojawić jeśli wybierzesz przelew tradycyjny. Najczęstsze problemy związane z tą formą płatności to:

  • błędnie przepisane dane do przelewu (zwykle kwota zostaje zaokrąglona i różni się od tej przez nas wygenerowanej),
  • przelew został wykonany wieczorem lub w weekend (lub wieczorem w weekend 😉 ) – banki księgują tego typu przelewy zwykle o ściśle określonych porach dnia i w dodatku tylko w dni robocze, więc w tym przypadku czas oczekiwania na zaksięgowanie przelewu (i tym samym aktywację usługi) – będzie najdłuższy.

Co zrobić w tej sytuacji?

  • jeśli dane do przelewu na pewno zostały prawidłowo przepisane, a przelew został wykonany niedawno, to… może jeszcze chwilę poczekaj? 🙂 Jeśli oczekiwanie się przedłuży, skontaktuj się bezpośrednio z PayU: https://www.payu.pl/dane-kontaktowe/
  • z PayU skontaktuj się także, jeśli wiesz, że dane do przelewu zostały błędnie przepisane lub kwota zaokrąglona.

Dlaczego z PayU? Ponieważ to właśnie PayU obsługuje płatności przelewem na OLX.pl, więc jeśli środki do nas nie dotarły, to z dużym prawdopodobieństwem są one jeszcze dostępne po stronie PayU.

Płatności SMS

Jeśli na Twoim telefonie ubyło środków, a mimo to ogłoszenie nie zostało dodane / wypromowane, to skontaktuj się koniecznie z operatorem płatności SMS – DigitalVirgo: http://digitalvirgo.pl/pl/185/kontakt

Dla tych którzy nie lubią czekać…

… przewidzieliśmy możliwość opłacania wszystkich usług przy pomocy jednej zbiorczej faktury wystawianej na koniec miesiąca – więcej na ten temat znajdziesz tutaj: Zapłać na koniec miesiąca.

Jeśli nie posiadasz firmy, to możesz zamiast tego skorzystać z doładowania konta na OLX. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: Doładuj konto na OLX.pl.

Życzymy Wam miłego wieczoru i wielu udanych transakcji na OLX 🙂