Ogólne

Houston, mamy problem! – oczekiwanie na dodanie / wypromowanie ogłoszenia

Choć zbliża się piątek, a tym samym Twoje myśli być może zaczynają już powoli krążyć wokół weekendowych planów, postanowiliśmy podjąć dziś trudny temat wydłużonego czasu oczekiwania na dodanie / wypromowanie ogłoszenia na OLX.

Zapraszamy tym samym na kolejny wpis z serii „Houston, mamy problem!”. 

houston

Płatności na OLX

W 11 z 15 kategorii na OLX możesz dodać swoje ogłoszenie zupełnie za darmo. W niektórych kategoriach (takich jak „Samochody Osobowe” czy „Praca”) przy dodawaniu oferty pojawia się jednak konieczność dokonania opłaty. Odpłatnie możesz także promować swoje ogłoszenia, jeśli chcesz by były lepiej widoczne dla potencjalnych kupujących (a któż by nie chciał?).

Opłaty możesz dokonać szybkim e-przelewem, kartą, przelewem tradycyjnym bądź SMS-em – w zależności od tego jak Ci najwygodniej 🙂

Wszystko dzieje się automatycznie, więc aktywowanie wybranej usługi po wykonaniu płatności zwykle nie trwa dłużej niż czas w którym zdążysz powiedzieć „OLX to największy i najfajniejszy serwis ogłoszeń lokalnych w Polsce” 😉

Bywa jednak niestety i tak, choć bardzo rzadko, że po wypowiedzeniu tych słów, ogłoszenie nadal nie jest widoczne na OLX i zapada niezręczna cisza. Dlaczego tak się dzieje?

 

Płatności przelewem i kartą

Płatność e-przelewem lub kartą to najpewniejsze sposoby płatności – środki docierają do nas zwykle od razu, więc i ogłoszenie możemy aktywować / wypromować natychmiast 🙂

Problem może się jednak pojawić jeśli wybierzesz przelew tradycyjny. Najczęstsze problemy związane z tą formą płatności to:

  • błędnie przepisane dane do przelewu (zwykle kwota zostaje zaokrąglona i różni się od tej przez nas wygenerowanej),
  • przelew został wykonany wieczorem lub w weekend (lub wieczorem w weekend 😉 ) – banki księgują tego typu przelewy zwykle o ściśle określonych porach dnia i w dodatku tylko w dni robocze, więc w tym przypadku czas oczekiwania na zaksięgowanie przelewu (i tym samym aktywację usługi) – będzie najdłuższy.

 

Co zrobić w tej sytuacji?

  • jeśli dane do przelewu na pewno zostały prawidłowo przepisane, a przelew został wykonany niedawno, to… może jeszcze chwilę poczekaj? 🙂 Jeśli oczekiwanie się przedłuży, skontaktuj się bezpośrednio z PayU: https://www.payu.pl/dane-kontaktowe/
  • z PayU skontaktuj się także, jeśli wiesz, że dane do przelewu zostały błędnie przepisane lub kwota zaokrąglona.

Dlaczego z PayU? Ponieważ to właśnie PayU obsługuje płatności przelewem na OLX.pl, więc jeśli środki do nas nie dotarły, to z dużym prawdopodobieństwem są one jeszcze dostępne po stronie PayU.

 

Płatności SMS

Jeśli na Twoim telefonie ubyło środków, a mimo to ogłoszenie nie zostało dodane / wypromowane, to skontaktuj się koniecznie z operatorem płatności SMS – DigitalVirgo: http://digitalvirgo.pl/pl/185/kontakt

 

Dla tych którzy nie lubią czekać…

… przewidzieliśmy możliwość opłacania wszystkich usług przy pomocy jednej zbiorczej faktury wystawianej na koniec miesiąca – więcej na ten temat znajdziesz tutaj: Zapłać na koniec miesiąca.

Jeśli nie posiadasz firmy, to możesz zamiast tego skorzystać z doładowania konta na OLX. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: Doładuj konto na OLX.pl.

 

Życzymy Wam miłego wieczoru i wielu udanych transakcji na OLX 🙂

1 myśl w temacie “Houston, mamy problem! – oczekiwanie na dodanie / wypromowanie ogłoszenia”

  1. W moim odbiorze obecnie najciekawsze wydaje się opłacenie faktury pod koniec miesiąca, na wszystkie opublikowane ogłoszenia. Domyślam się że, w takim przypadku można liczyć na rabat i nie mówię tu o wiosce z Afryki, tylko o realnej obniżce ceny za wolumen zakupionych usług 🙂 . W innym przypadku trzeba się mocno napstrykać by opublikować każde ogłoszenie i czasami mocno uzbroić się w cierpliwość by przesłane płatności uruchomiły potrzebne ogłoszenie. Mi się zdarza że piszę ogłoszenia dla innych osób które nie mają czasu albo tyle energii by samodzielnie dać radę. 🙂 Jeśli potrzebujesz takiej pomocy to zapraszam do kontaktu.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s