W związku z wprowadzeniem możliwości założenia własnego Sklepu w serwisie, część firm działających na OLX po raz pierwszy natknęła się na konieczność dokonania jakichkolwiek płatności, a co za tym idzie – wystawianiem faktur.

Opcji jest wiele, dlatego postanowiliśmy tym wpisem przypomnieć jak szybko i łatwo można samodzielnie wygenerować fakturę na OLX 🙂 


Wystawianie faktury już po wykonywaniu płatności

Jeśli płatność za dodanie / promowanie ogłoszeń lub zakup pakietu została już wykonana, to dla każdej z tych płatności możesz samodzielnie szybko wygenerować fakturę w zakładce Płatności do faktury.

Wybierz płatność, którą chcesz zafakturować, kliknij przycisk  i uzupełnij dane firmy.

Dokument pobierzesz w zakładce E-faktury klikając w przycisk

Czasem może minąć do 30 minut nim faktura pojawi się w tej zakładce, dlatego jeśli przy próbie jej pobrania napotkasz błąd, prosimy spróbuj ponownie za chwilę.


Faktura w wersji papierowej

Faktura elektroniczna to oszczędność czasu i środowiska. Jeśli jednak wolisz wersję papierową, kliknij odpowiednią opcję pod przyciskiem „wystaw e-fakturę”. UWAGA! Wcześniejsze wygenerowanie e-faktury uniemożliwia wnioskowanie o fakturę w wersji papierowej!


Faktura za płatności SMS

Dla płatności SMS fakturę otrzymasz od swojego operatora telefonii komórkowej (najczęściej opisane są jako „SMS Premium”), dlatego tych płatności nie znajdziesz w zakładce Płatności do faktury.


Faktura za doładowanie

Przy większej liczbie wykupionych usług, każdorazowe logowanie do banku może być uciążliwe, dlatego część z Was decyduje się korzystać z doładowania konta na OLX.pl. W tym przypadku o fakturę możesz wnioskować za każdą usługę wykupioną przy pomocy punktów pochodzących z doładowania, a nie za samo doładowanie, więc jeśli wolisz jedną zbiorczą fakturę raz na miesiąc, to na pewno spodoba Ci się usługa o której piszemy poniżej…


Zapłać na koniec miesiąca

Polega ona w skrócie na tym, że po jej aktywowaniu, wszystkie usługi będą aktywowane od razu, a zapłacić za nie będzie trzeba dopiero na koniec miesiąca 🙂 Oczywiście aktywując usługę ustawić należy odpowiedni limit, dzięki któremu z góry wiadomo jaka kwota nie zostanie przekroczona.

Jeśli interesuje Cię takie rozwiązanie, zaloguj się na Mój OLX i wejdź w Ustawienia konta, a następnie w zakładkę Dane do faktury.

Zapłać na koniec miesiąca

Zaznacz okienko „Chcę rozliczać się raz w miesiącu w oparciu o wystawioną fakturę. Wyrażam zgodę na otrzymywanie faktury drogą elektroniczną.” W polu „Mój miesięczny limit wydatków to” wpisz kwotę jaką chcesz mieć do wykorzystania.

Na koniec miesiąca otrzymasz fakturę z dokładną kwotą podsumowującą koszt wykupionych usług.

Kiedy zadeklarujesz limit na swoim koncie w OLX, otrzymamy Twoją prośbę o włączenie usługi. Nasz Zespół zweryfikuje ją w ciągu około 3 dni roboczych, o czym poinformujemy Cię w osobnej wiadomości e-mail 🙂

W każdej chwili możesz oczywiście zmienić wcześniej ustalony limit. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz przez formularz kontaktowy.

Po tym jak już usługa zostanie aktywowana, przy dokonywaniu opłaty za daną usługę zobaczysz wśród sposobów płatności opcję „Na koniec miesiąca” – wybierz ją, by skorzystać z ustalonego limitu:

zapłać na koniec miesiąca (1)

Na koniec mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość! Za usługi opłacone w ten sposób otrzymasz jedną fakturę, na której będą wyszczególnione wszystkie opłacone usługi.