bezpieczeństwo

Szukasz mieszkania? Szukaj z głową!

Ostrzegaliśmy już Was przed fałszywymi ofertami noclegów dla turystów. Warto również pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie poszukiwania w internecie mieszkania do wynajęcia. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą wam w uniknięciu oszustw:

  •  zachowaj czujność, jeśli w ogłoszeniu nie ma podanego numeru telefonu i jeśli zostało ono dodane przez nowego użytkownika (krócej niż miesiąc na OLX)
  • zwróć uwagę czy zdjęcia z ogłoszenia nie występują także w innych miejscach w internecie. Możesz to zrobić klikając prawym przyciskiem myszy na zdjęcie i wybierając „Szukaj obrazu w Google” (dostępne tylko dla przeglądarki Google Chrome) lub używając bezpośrednio wyszukiwania obrazów https://www.google.pl/imghp?hl=en&tab=wi – tutaj możesz sprawdzić czy zdjęcie nie jest „pożyczone” przeciągając zapisane zdjęcie w okno wyszukiwania lub wklejając bezpośredni link do zdjęcia. Jeśli zdjęcie pojawia się na innych stronach to upewnij się czy opis, lokalizacja, cena i numer telefonu są spójne na wszystkich dostępnych witrynach – zdjęcia w fałszywych ofertach bardzo często są ukradzione ze stron typu Airbnb czy Booking.com
  • pamiętaj, by nie wpłacać jakichkolwiek zaliczek przed obejrzeniem mieszkania – zaliczka „za rezerwację” to najczęstszy sposób wyłudzania pieniędzy
  • bądź ostrożny, jeśli wynajmujący za wszelką cenę próbuje przenieść kontakt na prywatny e-mail
Przykładem ogłoszeń, których należy się wystrzegać, są ogłoszenia z podobnymi obrazami:foto (1).jpg
Przy okazji przypominamy również, aby wystrzegać się przedpłat za możliwość dostępu do oferty agencji nieruchomości – najczęściej po uiszczeniu takiej opłaty okazuje się, że ogłoszenia z mieszkaniami w ofercie są nieaktualne – a tak naprawdę nigdy nie były prawdziwe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s