Dziś na OLX taka oto sytuacja – „Wyróżniłem ogłoszenie na 30 dni, a po 4 dniach nie jest już aktywne. Dlaczego?” Postanowiliśmy stawić czoła temu zagadnieniu i opowiedzieć Wam trochę o emisji i promowaniu ogłoszeń. Gotowi? No to zapnijcie pasy i jedziemy 🙂

Zacznijmy od tego, że każde ogłoszenie w OLX jest dodawane zawsze na 30 dni, a więc właśnie tyle trwa jego publikacja na stronie. Nigdy dłużej, nigdy krócej 🙂 Musicie też wiedzieć, że emisja ogłoszenia i jego promowanie to dwie zupełnie różne bajki. Promowanie, tj. odświeżenie, wyróżnienie czy pakiety promowań to dodatkowe usługi, które nie powodują przedłużenia emisji ogłoszenia. Czasami może się więc zdarzyć, że każda z tych usług „żyje” trochę własnym życiem. Dlaczego?

Przykładowo, dajmy na to, Ania postanowiła się rozstać ze swoją fajną, aczkolwiek wysłużoną już torebką i 1 czerwca dodała ogłoszenie. Zgodnie z naszymi zasadami, jego emisja potrwa do 30 czerwca, natomiast 15 czerwca nasza Ania pomyślała, że dobrze by było bardziej wyeksponować ogłoszenie i postanowiła je wyróżnić na 30 dni. Zatem ogłoszenie będzie widoczne na OLX do 30 czerwca, a promowane będzie ważne do 15 lipca.

Czy to problem? Absolutnie nie! Przed końcem emisji ogłoszenia, wyślemy maila do Ani, że jej ogłoszenie zaraz wygaśnie i może je przedłużyć lub po prostu ponownie aktywować, gdy już się ono zakończy.

Zatem jeśli to akurat Wam się przytrafi, że emisja Waszego ogłoszenia nie będzie szła w parze z jego promowaniem, to nie wpadajcie w panikę 🙂 Po prostu zalogujcie się na konto w OLX i aktywujcie ponownie ogłoszenie, a dalej będzie widoczne wraz z wykupionym wyróżnieniem 🙂