Od poniedziałku 4 marca serwis ogłoszeniowy OLX wprowadza nowe zasady korzystania z kategorii Usługi. Za dodanie pojedynczego ogłoszenia użytkownicy zapłacą teraz 19,99 zł. Wyjątkiem są podkategorie Pozostałe usługi i Usługi kosmetyczne, w których za ogłoszenie trzeba zapłacić 13,99 zł.

Zmiana oferty niesie za sobą przede wszystkim zmianę jakości ogłoszeń w serwisie. Teraz usługodawca zwiększy szansę na udaną transakcję, ponieważ jego aktualne ogłoszenia będą łatwiej dostępne dla poszukującego. Z serwisu znikną ogłoszenia nieaktualne i powielające się.

Serwis OLX to platforma ogłoszeniowa o największym zasięgu w Polsce. Każdego miesiąca korzysta z niej ponad 14 mln użytkowników, co oznacza, że na OLXie jest prawie co trzeci Polak. Według danych PBI/Gemius w styczniu z kategorii Usługi skorzystało prawie 2,7 mln unikalnych użytkowników.

Dane potwierdzają, że jesteśmy największym i najpopularniejszym serwisem dla usługodawców w Polsce. Użytkownicy indywidualni wiedzą, że na OLX mogą znaleźć wszystko, również fachowców, takich jak glazurnik, elektryk, malarz, tapeciarz, kosmetyczka, czy hydraulik – tłumaczy Artur Kołpowski odpowiedzialny za kategorię Usługi w serwisie OLX.

Usługodawcy będą mieli dostępne narzędzia, które pomogą budować profesjonalny wizerunek firmy. W kategorii Usługi skorzystają ze strony firmowej, gdzie zaprezentują wszystkie swoje oferty w jednym miejscu. Będą też mogli dodać baner i link do strony www, a także monitorować skuteczność swoich ogłoszeń. Do ich dyspozycji będą też doradcy z działu telefonicznej Obsługi Klienta.

Zmieni się cennik opłat za pakiety ogłoszeń w Usługach dla użytkowników biznesowych (cennik).  Zniesienie limitu bezpłatnych ogłoszeń dotknie też podkategorii Współpraca biznesowa oraz Usługi ślubne.

Ponad 80 proc. ogłoszeń w serwisie OLX pochodzi z kategorii, w których ogłoszenia można dodać za darmo, są to m.in. Moda, Sport i Hobby, Zwierzęta, Muzyka i Edukacja, Nieruchomości, Rolnictwo czy Dom i Ogród.