Loading

Oszuści nie próżnują – niedawno pisaliśmy o fałszywych SMSach, wysyłanych przez oszustów udających pracowników naszej firmy, teraz natomiast otrzymaliśmy od Was informacje o kolejnej próbie podszywania się pod OLX, tym razem drogą mailową.

Jest to oczywista próba wyłudzenia hasła dostępowego do konta na OLX – nasza firma nigdy i pod żadnym pozorem nie poprosi Cię o podanie hasła do logowania!

Inne szczegóły, na które trzeba zwrócić uwagę, a które wskazują na oszustwo:

 • adres email, z którego jest wysłana wiadomość – nazwę nadawcy można dowolnie zmodyfikować, natomiast email nadawcy jednoznacznie wskazuje, że wiadomość nie pochodzi od nas (nie była wysłana z adresu w domenie olx.pl)
 • słowa napisane wielkimi literami (caps lockiem) – nie piszemy w ten sposób do naszych Użytkowników

Jeśli otrzymasz podobną wiadomość, zgłoś ją nam przez formularz kontaktowy. Koniecznie prześlij wtedy zrzut ekranu z podejrzanym emailem.

Możesz również zgłosić takiego maila jako próbę wyłudzenia informacji w ramach konta Gmail – instrukcję, jak to zrobić, znajdziesz tutaj.

6 thoughts on “Uwaga na fałszywe emaile o blokadzie konta!

 1. Nie w temacie ale – aktywowałem ogłoszenie płacąc za wyróżnienie etc. I cały czas jest w oczekujących. A czas w którym promowane jest ogloszenie tracę …

  1. Mike, jeśli Twoje ogłoszenie nadal nie jest widoczne, napisz do nas za na OLX.pl/kontakt, a zweryfikujemy Twoją sprawę. Miłego poniedziałku 🙂

 2. witam serdecznie zostalem chamsko oszukany na kupnie procesora Przemyśl, Podkarpackie Dodane o 22:42, 16 lutego 2019, ID ogłoszenia: 512217233 uzytkownik tych ogloszen oszukal mnie na 550 pln..prosze o pomoc redakcjie olx

  1. Przykro nam, że tak się stało 🙁 Koniecznie napisz do nas na OLX.pl/kontakt, a będziemy mogli podjąć odpowiednie działania!

  2. prosze uwazac na id podane w mojej odpowiedzi ID ogłoszenia: 512217233 klijent oszukuje..i jeszcze chamsko sprzedaje po wyslaniu zepsutej zeczy zmienia szybko zdjecia zakupionej zeczy nie sciagajac ogloszenia poprostu chamstwo ja zostalem na 550 pln oszukan i taki delikwent zyje jak pasozyt zerujac na ludziach

   1. Dzień dobry! Przykro nam, że coś takiego miało miejsce 🙁 Napisz do nas na OLX.pl/kontakt, a podpowiemy Ci możliwe rozwiązania. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top
%d bloggers like this: