Wreszcie czerwiec, za oknem zrobiło się gorąco i już tylko kilkanaście dni dzieli nas od rozpoczęcia wakacji. A jak wiadomo wakacje, to czas na długo wyczekiwany odpoczynek w górach, na Mazurach albo nad morzem.

Byś z urlopu przywiózł tylko miłe wspomnienia, przypominamy, aby zachować zdrowy rozsądek podczas rezerwacji noclegów. Nie wiesz na co zwrócić uwagę i co powinno wzbudzić Twoje podejrzenia? Od czego masz nas? Nieważne, czy szukasz kwatery nad morzem, czy nowoczesnego apartamentu z miejscem parkingowym w górach, zanim przelejesz zaliczkę zwróć uwagę na kilka istotnych punktów:

– zwróć uwagę na atrakcyjność oferty w stosunku do ofert konkurencyjnych,
– rezerwując nocleg, zawsze pytaj o pełną nazwę ośrodka, dokładny adres, albo jeśli to kwatera, o dane właściciela
– gdy już masz adres, wejdź na Google Maps oraz w Google Street View i sprawdź, czy pod tym adresem taki lokal istnieje
sprawdź również zdjęcia w ofercie – jeśli występują na różnych stronach w innych lokalizacjach, niż w ogłoszeniu, zwiększ czujność

Jak sprawdzić, czy zdjęcie jest wzięte z internetu?
Google Grafika
– jeśli używasz Google Chrome – po kliknięciu na zdjęcie prawym przyciskiem myszy zobaczysz opcję „Szukaj obrazu w Google”
– jeśli używasz innych przeglądarek – sprawdź, czy nie istnieją do nich dodatki, które mają taką funkcję – np. dla Firefoxa istnieje wtyczka „Search by Image on Google”

– jeśli to mała miejscowość, możesz popytać również w okolicznych pensjonatach, czy znają osobę, która oferuje Ci pokój, albo zapytaj w lokalnej izbie turystycznej
sprawdź numer telefonu oraz numer rachunku bankowego w wyszukiwarce lub na stronach temu dedykowanych – jakitobank.pl lub numerkonta.com (tutaj sprawdzamy numer konta bankowego) oraz nieznany-numer.pl (tutaj sprawdzamy opinie o numerze telefonu),

Jeśli cokolwiek w ofercie wzbudza Twoje podejrzenia, zgłoś to do nas za pomocą formularza kontaktowego lub poprzez opcję „Zgłoś naruszenie”, widoczną przy ogłoszeniu (prosimy wtedy o jak najdokładniejsze wyjaśnienie, dlaczego ogłoszenie może być fałszywe).

Polecamy szczególnie dokładnie sprawdzać oferty noclegów nad morzem oraz udostępnianych przy okazji koncertów, festiwali i innych wydarzeń, takich jak Open`er Festival, Audioriver czy Sunrise Festival.

Tymczasem życzymy wszystkim udanych urlopów i słonecznych wakacji!