Zależy nam na tym, by Wasze ogłoszenia trafiały do jak największej liczby zainteresowanych osób i dlatego w OLX możecie skorzystać z bogatej oferty promowań ogłoszeń. Od jednorazowego odświeżenia, przez wyróżnienie na 7 lub 30 dni, po pakiety promowań. Więcej na temat tego, co dają poszczególne opcje, możecie przeczytać w naszych artykule: Jakie są rodzaje promowań? 

Czasami zgłaszacie nam, że pomimo promowania Wasze ogłoszenie przestało być widoczne na stronie. Dlaczego tak się dzieje? Zacznijmy od tego, że każde ogłoszenie w OLX jest dodawane zawsze na 30 dni, a więc właśnie tyle trwa jego publikacja na stronie. Musicie też wiedzieć, że emisja ogłoszenia i jego promowanie to dwie zupełnie różne bajki. Promowania to dodatkowe usługi, które nie wpływają na emisję ogłoszenia – zatem jeśli zbliża się koniec 30-dniowej emisji Waszego ogłoszenia, promowanie nie przedłuży automatycznie jego czasu trwania.

Dla przykładu – Tomek postanowił wymienić swój rower na lepszy model i 1 czerwca dodał ogłoszenie. Będzie ono widoczne na stronie do 30 czerwca. Natomiast 15  czerwca Tomek pomyślał, że fajnie by było bardziej wyeksponować ogłoszenie i postanowił je wyróżnić na 30 dni. Ogłoszenie będzie więc widoczne na OLX do 30 czerwca, a promowanie będzie ważne do 15 lipca.

Czy to problem? Absolutnie nie! Przed końcem emisji ogłoszenia wyślemy maila do Tomka, że jego ogłoszenie zaraz wygaśnie i może je ponownie aktywować.

W jaki sposób?

– Przez kliknięcie przycisku „Przedłuż”, który pojawia się przy aktywnym ogłoszeniu na 3 dni przed jego zakończeniem – ogłoszenie automatycznie zostanie przedłużone, a więc dodane na kolejne 30 dni,

– Przez kliknięcie przycisku „Aktywuj”, gdy ogłoszenie już wygaśnie i trafi do zakładki „Zakończone”.

Dzięki temu ogłoszenie Tomka dalej będzie widoczne na stronie wraz z wykupionym promowaniem.

Istotna jest też kategoria, w której dodajecie ogłoszenie. Jeśli to kategoria płatna i wcześniej dokonaliście płatności za emisję ogłoszenia na stronie, to w momencie przedłużenia lub aktywowania ogłoszenia z zakładki „Zakończone” pojawi się prośba o opłatę za ponowną aktywację na kolejne 30 dni.

Zerknijmy na ten przykład – Mikołaj sprzedaje samochód i jego ogłoszenie wygaśnie za 2 dni. Mikołaj powinien więc kliknąć „Przedłuż” i opłacić emisję ogłoszenia na kolejne 30 dni, by dalej było widoczne na stronie. Jeśli natomiast kliknie opcję „Wyróżnij” i wybierze, np. Pakiet promowań Maxi na 30 dni, to ogłoszenie będzie promowane, ale po 2 dniach jego emisja zakończy się zgodnie z harmonogramem.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku dodawania ogłoszeń w kategoriach objętych limitami, czyli w takich, w których można dodać określoną ilość ogłoszeń darmowych. Także i tu możecie przedłużyć ogłoszenie jeszcze przed jego wygaśnięciem lub aktywować je już po jego zakończeniu. Pamiętajcie jednak, że jeśli przedłużycie ogłoszenie, a wykorzystaliście już limit darmowych ogłoszeń – zostaniecie  poproszeni o dokonanie płatności za ogłoszenie ponad limit.

Więcej na temat dodawania ogłoszeń w kategoriach limitami znajdziecie w naszym artykule: Dodawanie ogłoszeń w kategoriach objętych limitem

Podsumujmy więc:

– Każde ogłoszenie w OLX jest zamieszczane na 30 dni,

– Promowanie ogłoszenia nie wpływa na jego emisję,

– Opcja przedłużenia (przycisk „Przedłuż”) dotyczy przedłużenia aktywnego jeszcze ogłoszenia na kolejne 30 dni,

– Opcja aktywowania ogłoszenia (przycisk „Aktywuj”) dotyczy dodania ogłoszenia na kolejne 30 dni, gdy ogłoszenie już wygasło lub ponownej aktywacji, gdy wcześniej zrezygnowaliśmy z wyświetlania ogłoszenia na stronie – czyli gdy ogłoszenie znajduje się w zakładce „Zakończone”.