Sprawdzeni fachowcy to podstawa udanego remontu czy budowy domu. Jak znaleźć dobrego wykonawcę i uniknąć tych o wątpliwych umiejętnościach? OLX i Fixly podpowiadają, czym warto się kierować przy wyborze fachowca. 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez serwis do usług Fixly na początku 2019 roku, co siódma osoba odkłada remont mieszkania ze względu brak właściwej ekipy budowlanej. Da 59 proc. badanych poszukiwanie wykonawcy to trudne i pracochłonne zajęcie. Na szczęście można sobie ułatwić ten proces! 

Podstawą wyboru jakiegokolwiek fachowca są oceny i polecenia od wcześniejszych klientów. I to niezależnie od tego, czy mówimy o ekipie do remontu łazienki, hydrauliku do montażu kabiny prysznicowej czy specjaliście od podłączania sprzętu AGD. Przejrzenie opinii pozwoli ustalić, czy ludzie są zadowoleni z jego usług i na co najczęściej narzekają. Dzięki temu już na samym początku możemy uniknąć tych fachowców, których reputacja nie należy do najlepszych.

Porównując oferty różnych wykonawców powinniśmy sprawdzić, od ilu lat działają w branży i jakie mają doświadczenie. O ile przy montażu mebli może to nie mieć tak dużego znaczenia, to do układania płytek lepiej już wybierać bardziej doświadczonych kafelkarzy. Niektórzy fachowcy udostępniają galerię zdjęć swoich realizacji – warto ją przejrzeć, by zobaczyć, jak prezentują się efekty ich pracy. Pamiętajmy, że im więcej jesteśmy w stanie się dowiedzieć z ogłoszenia fachowca na OLX bądź opisu profilu wykonawcy na Fixly, tym lepiej dla nas.  
Dużo informacji o tym, z kim mamy do czynienia dostarcza rozmowa z fachowcem. Warto przed nią zdobyć podstawową wiedzę o usłudze, którą chcemy zlecić. Dzięki niej możemy wstępnie zweryfikować umiejętności wykonawcy. Jeśli powie, że przed malowaniem ścian w pokoju nie trzeba zabezpieczać mebli, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że jeszcze nigdy tego nie robił. Rozmowa pomoże nam również określić, jakie jest podejście fachowca do klienta. Od każdego powinniśmy wymagać kultury osobistej i profesjonalizmu.