Dodawanie ogłoszeń w OLX jest bajecznie proste 🙂 Zapewne każdy wie, że ogłoszenie powinno zawierać szczegółowy opis sprzedawanego przedmiotu czy oferowanej usługi oraz ładne zdjęcie. Dzięki temu będzie atrakcyjne dla potencjalnych zainteresowanych. Pamiętajcie jednak, że bardzo ważny jest także tytuł ogłoszenia, bo to on jako pierwszy przykuwa uwagę i wzrok zainteresowanych. To właśnie między innymi po słowach z tytułu ogłoszenia nasi Użytkownicy mogą wyszukiwać oferty.

Tytuł powinien być więc zwięzły, jasny i czytelny. Co to oznacza? Jeśli chcecie sprzedać telefon marki Samsung, tytuł powinien brzmieć, np. tak:

– „Sprzedam telefon marki Samsung”
– „Na sprzedaż Samsung Galaxy A50”
– „Samsung Galaxy A50”

Tytuł ogłoszenia nie może zawierać słów, fraz, które nie są związane z oferowanym przedmiotem. Nie powinny się w nim pojawić dodatkowe marki, nazwy producentów. Także zbyt duża ilość epitetów sprawia, że ogłoszenie traci na atrakcyjności.

Jeżeli dodacie do swojego ogłoszenia dodatkowe tagi, słowa kluczowe, to ogłoszenie staje się nieczytelne. Oto przykłady niewłaściwych tytułów w ogłoszeniach:

– „Sprzedam telefon marki Samsung (nie Nokia, Iphone, Xiaomi)”
– „Opel Astra (nie Golf, Mazda, Honda)”
– „Sprzedam bluzkę marki Adidas/ Nike, House, Calvin Klein”

Niestety takie ogłoszenia wprowadzają Użytkowników w błąd i sprawiają, że wyniki wyszukiwań nie są właściwe. Zależy nam, by każdemu komfortowo korzystało się z OLX i by każdy mógł szybko odnaleźć dany przedmiot czy też usługę. Dlatego pamiętajcie o dodawaniu atrakcyjnych, ale jasnych i czytelnych tytułów 🙂

Więcej na temat zasad dodawania ogłoszeń w OLX znajdziecie w naszym Regulaminie.