Nasz charytatywny butik – pod szyldem „OLX – Lecimy z pomocą!” – stanął przy centrum handlowym Posnania w stolicy Wielkopolski. Od 24 sierpnia przez miesiąc trwa akcja, w ramach której zbierane są środki na wsparcie Oddziału Dziecięcego Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu. Zbiórka prowadzona jest na zakup klimatyzacji, ponieważ na oddziale panują koszmarne temperatury i mali pacjenci w gipsach muszą męczyć się w nawet 40 stopniach.

„OLX – Lecimy z pomocą!” to przeniesienie idei samego serwisu ogłoszeniowego ze świata wirtualnego do rzeczywistości. Wartością dodaną jest tu misja charytatywna na rzecz lokalnej placówki medycznej. Serce serwisu bije bowiem w Poznaniu i to tu OLX postanowił przy wsparciu wielkodusznych Wielkopolan przeprowadzić pierwszą taką akcję dobroczynną.

Prowadzimy zbiórkę na kilka sposobów. Sprzedajemy rzeczy przyniesione przez darczyńców, a każdą uzyskaną w ten sposób kwotę podwajamy. Na miejscu można też kupić kubek-cegiełkę, lub wrzucić pieniądze do puszki. Ten dochód także zostanie podwojony. Na wszystkich, którzy zdecydują się oddać lub kupić przedmiot czeka kubek gorącej, świeżej kawy. Jest też ścianka, na tle której można zrobić sobie zdjęcie z logo akcji.

Wszystkich, którzy wierzą w ideę dzielenia się i dawania przedmiotom drugiego życia zapraszamy do naszego butiku z przedmiotami, po przedmioty, a także na pyszną kawę.

W każdy weekend zaplanowano dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in zajęcia jogi, czy rodzinne pikniki. Wśród artykułów do kupienia są książki, gry, zabawki, a także odzież czy małe AGD. Wszystkie przedmioty wystawione na sprzedaż można też znaleźć w serwisie.

Butik „OLX – Lecimy z pomocą” będzie działał do 29 września w godzinach od 10 do 20, w każdy dzień z wyjątkiem niedziel niehandlowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wydarzenia na Facebooku, a listę przedmiotów znajdujących się w butiku znajdziesz pod adresem lecimyzpomoca.olx.pl. Zapraszamy!