Ten wpis ma już kilka miesięcy – sprawdź nasze na bieżąco uaktualniane ostrzeżenie przed linkami do fałszywych stron Przesyłek OLX – „Uwaga na wiadomości z fałszywymi linkami do usługi wysyłki przez OLX!”.

Przestrzegamy przed linkami do fałszywych stron, udających strony OLX. Jeśli chcesz skorzystać z usługi przesyłki za pośrednictwem OLX, użyj przycisku „Kup z Przesyłką” tylko na stronie ogłoszenia umieszczonego na naszej stronie. Zostaniesz wtedy przeniesiony na naszą stronę delivery.olx.pl. Jeśli natomiast chciałbyś poznać więcej informacji o tej usłudze, znajdziesz je na przesylki.olx.pl.

Jeśli w adresie strony przed „olx.pl” widnieje inny tekst, niż w tych 3 adresach (marketplace.olx.pl/, delivery.olx.pl/ i przesylki.olx.pl/) – uważaj! Nie są to strony naszej firmy – za jej pośrednictwem oszuści próbują wyłudzić Twoje dane!

O tym, że to fałszywa strona świadczy chociażby sformułowanie „Dodaj ogłoszenie się z dostawą” na pomarańczowym przycisku w prawym górnym rogu – zdecydowanie nie jest to poprawna polszczyzna 🙂

Dodatkowo, w formularzu dodawania ogłoszenia strona wymaga podania „numeru karty bankowej” – kategorycznie odradzamy! Nie wymagamy takich danych przy dodawaniu ogłoszeń na OLX!

Jeśli otrzymałeś od sprzedawcy link do takiej strony – zgłoś to nam jak najszybciej za pomocą formularza kontaktowego i nie wprowadzaj żadnych danych na fałszywej stronie!

Warto również pamiętać, że niedługo adres takich fałszywych stron może się zmienić. Jeśli więc sprzedający zaoferuje Ci sprzedaż przedmiotu „z wysyłką OLX” i wyśle adres do strony, której podstawowa część adresu nie zaczyna się od marketplace.olx.pl/, delivery.olx.pl/ lub przesylki.olx.pl/ – koniecznie skontaktuj się z nami.