OLX i T-Raperzy znad Wisły przedstawiają Antysmog Song. To pełna humoru, rymów i dystansu opowieść o złych nawykach, ich konsekwencjach i o zmianach, których warto byśmy wszyscy dokonali natychmiast.

„Kto do pieca śmieci wrzuca, dziury nam wywierca w płucach. I na inne też organy wrednie wpływa, w zad kopany”. Najlepszymi nauczycielami tej oczywistej i potrzebnej nam wszystkim lekcji, stali się legendarni T-Raperzy znad Wisły, którzy zamiast grozić i straszyć, o smogu mówią dosadnie, ale też z humorem.

W latach 90-tych cała Polska śpiewała ich rymowane i rapowane lekcje historii, trzy lata temu stanęli na straży internetu udzielając użytkownikom OLXa nauk w ramach wspólnej akcji „Rady nie od parady„.

– Powód, dla którego tym razem stanęliśmy przed mikrofonem i kamerą jest ciekawy i ważny. Do udziału w akcji nie trzeba było nas długo namawiać – mówi Sławomir Szczęśniak, połowa duetu T-Raperzy znad Wisły. – Mamy nadzieję, że wyjdzie z tego dobra zabawa ze szczyptą edukacji. A gdyby jeszcze akcja skłoniła co poniektórych do autorefleksji, to pełen sukces! Czego wszystkim oddychającym polskim powietrzem serdecznie życzymy.

W utworze usłyszymy o paleniu złej jakości węglem, mokrym drewnem, starych piecach i śmieciach, które zatruwają powietrze nad naszymi głowami. Jest też pozytywny morał! Koniecznie posłuchajcie.