Otrzymaliśmy od naszych Użytkowników pytania na temat dziwnych emaili, które dostali rzekomo od OLX – wyglądają, jakby zostały wysłane z adresu [email protected]. Zapewniamy – to nie my je wysyłamy!

Oprócz tego, że OLX nie handluje Bitcoinami, o fałszywości tego emaila świadczy chociażby łamana polszczyzna – „Od mojego (5) Twoje konto będzie nazwać saldo Bitcoin” i inne przykłady.

Jeśli otrzymasz taką wiadomość:

  • Sprawdź nagłówki emaila i wyślij je nam – dzięki temu będziemy mogli stwierdzić, kto jest prawdziwym nadawcą wiadomości (jak sprawdzić nagłówki pisaliśmy już na naszym blogu, w artykule Nie daj sobie ukraść konta! – znajdziesz tam fragment „Jeśli zaś otrzymałeś maila, udającego wiadomość od OLX, wyślij nam nagłówki tego emaila! Być może pierwszy raz o czymś takim słyszysz, ale ich sprawdzenie jest naprawdę proste!”).
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na link „Szczegóły dostawy”, skopiuj docelowy adres (lepiej nie otwierać linków wysłanych przez nieznajomych) i prześlij go nam razem z zawartością nagłówków.

O kontakt z nami prosimy oczywiście przez formularz kontaktowy. Po wysłaniu nam informacji, o które prosimy – możesz śmiało usunąć otrzymaną wiadomość 🙂