Kupujesz z Przesyłką OLX? 24 sierpnia 2021 wystartowała nowa funkcja, dzięki której Twoje zakupy staną się jeszcze bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Kupując przedmiot, Twoje pieniądze będą chronione przez OLX nawet po odebraniu i rozpakowaniu przesyłki. W przypadku, gdy paczka jest pusta lub otrzymany przedmiot nie był przedmiotem Ogłoszenia, przekazanie pieniędzy Sprzedającemu zostanie wstrzymane.

Od momentu otrzymania przesyłki masz 24 h na zgłoszenie problemu.  Jeśli w tym czasie nie zgłosisz problemu związanego z przesyłką, Sprzedający otrzyma pieniądze za przedmiot.

Kupuj z Przesyłką OLX

Pakiet Ochronny zabezpiecza wpłacone za przedmiot pieniądze w przypadku otrzymania pustej paczki lub zupełnie innego przedmiotu (i o znacznie niższej wartości) niż zamawiany. Weryfikacja Twojego zgłoszenia potrwa maksymalnie 14 dni. Jeśli nieprawidłowość zostanie potwierdzona, środki zostaną zwrócone na Twoje konto bankowe. 

Pakiet Ochronny dostępny jest we wszystkich kategoriach, w których funkcjonują Przesyłki OLX.

Zgłoszenie naruszenia

Aby dokonać zgłoszenia wystarczy, że zalogujesz się do Mój OLX, a następnie przejdziesz do zakładki Twoje Przesyłki/Kupujesz. Przy danym zamówieniu wybierz przycisk Zgłoś

W ciągu maksymalnie 14 dni sprawa zostanie rozpatrzona, a Kupujący i Sprzedający zostaną poinformowani w wiadomości mailowej o jej wyniku.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Pakiecie Ochronnym? Zapraszamy do naszego Centrum Pomocy.