Jesteś hodowcą psów lub kotów rasowych, a Twoja hodowla jest zarejestrowana w ogólnokrajowych organizacjach społecznych (stowarzyszeniach / klubach / związkach)? Z tego artykułu dowiesz się jak poprawnie dodawać takie ogłoszenia, aby ich weryfikacja była szybsza, a sprzedaż bezproblemowa.  

1. Na OLX ogłoszenia dotyczące sprzedaży psów i kotów dodasz w kategorii „Psy rasoweoraz „Koty rasowe

2. Sprzedaż psów i kotów jest możliwa jeśli Twoja hodowla jest zarejestrowana zgodnie z Ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt – „w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów”.

3. Podczas dodawania ogłoszenia pamiętaj, że:

  • obowiązkowe jest uzupełnienie nazwy swojej hodowli oraz pełnej nazwy stowarzyszenia / związku, do którego hodowla należy. Wpisz również numer REGON tego stowarzyszenia / związku,
  • zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, zabronione jest nabywanie „psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli” – dlatego ogłoszenia oferujące możliwość ich dowozu będą usuwane. Nie zezwalamy również na zamieszczanie ogłoszeń z tymi samymi kotami lub psami w kilku różnych miejscowościach,
  • oferty, w których pies lub kot jest „dodawany” do sprzedawanego przedmiotu jako „gratis” (np. „Na sprzedaż mam smycz, psa dodaję za darmo”) lub jako prezent nie są akceptowane,
  • jedno ogłoszenie może dotyczyć jednego zwierzęcia.

Poprawnie:
„Sprzedam krótkowłosego owczarka niemieckiego w wieku 3 lat. Samiec w kłębie mierzy 55 cm, waży 30 kilogramów. Pies ma bardzo dobre pochodzenie uwzględnione w metryce. Jest wolny od typowej dla tej rasy dysplazji stawów. Charakteryzuje się wilczastym umaszczeniem.

Niepoprawnie:
„Sprzedam psy rasy owczarek niemiecki z pochodzeniem FCI.
Samiec, 3 miesiące – 1200 zł
Suczka, 2 miesiące – 1500 zł
Samiec, 6 miesięcy – 1300 zł”

Może zdarzyć się, że Twoje ogłoszenie nie pojawi się na OLX lub zostanie usunięte. Najczęściej jest to spowodowane wpisaniem podczas dodawania ogłoszenia:

  • nieprawidłowego numeru REGON stowarzyszenia / związku,
  • niepełnej nazwy stowarzyszenia np. „OSPR KC” zamiast „Ogólnopolskie Stowarzyszenie Psa Rasowego Kennel Club”.
  • nazwy związku w miejsce nazwy hodowli, a w miejsce nazwy związku wpisanie nazwy hodowli,
  • uzupełnienie miejsca na wpisanie nazwy związku i nazwy hodowli przypadkowym ciągiem znaków,
  • nazwy federacji międzynarodowej (np. Fédération Internationale Féline czy World Cat Federation) lub federacji, które nie zrzeszają członków indywidualnych (np. Fédération Cynologique Internationale).

Każdy z tych powodów może przyczynić się do zawieszenia Twojego ogłoszenia. Dlatego są sytuacje, w których prosimy o przesłanie dokumentu potwierdzającego istnienie hodowli oraz przynależność do konkretnego stowarzyszenia / związku. 

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się pomocne i będziesz dodawać ogłoszenia szybko i bezproblemowo!

 

DODAJ OGŁOSZENIE