Zmiany

Zmiany, zmiany, zmiany!

Jak już pewnie część z Was wie (a jeśli nie to zapraszamy do lektury 🙂 ), w najbliższych dniach czekają nas spore zmiany w kategorii Dom i Ogród. Na czym polegają i co to dla Was oznacza? Sprawdźcie koniecznie w dalszej części artykułu!

Czy od teraz ogłoszenia będą płatne?!


Dotarły już do nas pierwsze pytania, czy ogłoszenia w kategorii Dom i Ogród będą od teraz płatne. Spieszymy z odpowiedzią: i tak i nie 😉

Dla Użytkownik prywatnych uruchomiony zostanie limit darmowych ogłoszeń, ale spokojnie – będzie ich całkiem sporo. Przedmioty takie jak meble należą do grupy towarów, które przez osoby prywatne sprzedawane są raczej okazyjnie – dla przykładu, nawet w trakcie przeprowadzki czy remontu będziemy chcieli sprzedać najprawdopodobniej jedną, dwie szafki, kanapę, może biurko, lub ewentualnie całość w komplecie.

Jakie są limity?

 

Tak oto prezentują się limity dla poszczególnych podkategorii :

limity dio

Jak widać staraliśmy się dopasować ilość ogłoszeń w ramach limitu w taki sposób, aby były one wystarczające dla Was 🙂

Jeśli zechcecie jednak dodać więcej ogłoszeń w danej kategorii, to oczywiście będzie można to zrobić dodając pojedyncze ogłoszenia ponad limit lub wykupując pakiet – ich ceny sprawdzicie poniżej:

cennik pojed

pakiety

Czas emisji ogłoszenia

 

Oczywiście ogłoszenia dodane przed wprowadzeniem zmian będą aktywne według starych zasad aż do końca ich emisji (czyli w sumie przez 30 dni od momentu aktywacji / przedłużenia ogłoszenia).

Każde ogłoszenie dodane w ramach darmowego limitu „zajmie” na 30 dni jedno miejsce w ramach limitu, dlatego jeśli zakończycie emisję ogłoszenia przed czasem, to kolejne darmowe ogłoszenia także będą zostać dodane dopiero po 30 dniach.

Mamy świadomość, że początkowo może być Wam ciężko przyzwyczaić się do tych zmian, dlatego jeśli macie jakiekolwiek pytania, sugestie to śmiało piszcie do nas za pomocą formularza kontaktowego https://olx.pl/kontakt/

Prywatni – częściowo za darmo, a co z klientami biznesowymi?

 

W trakcie konsultacji z klientami biznesowymi wystawiającymi ogłoszenia w kategorii Dom i Ogród, okazało się, że część z nich wolałaby, ze względu na wygodę, móc od razu wykupywać pakiet ogłoszeń, zamiast robić to dopiero po dodaniu kilku ogłoszeń darmowych.

Dla Użytkowników dodających dużo ogłoszeń udostępnimy pakiety ogłoszeń i oraz – NOWOŚĆ! – możliwość założenia własnego sklepu na OLX! Kwestie korzyści dla klientów biznesowych w tej kategorii poruszymy w kolejny wpisie dedykowanym właśnie biznesom małym i dużym, tak więc oczekujcie kolejnego artykułu na naszym blogu 🙂

 

125 myśli w temacie “Zmiany, zmiany, zmiany!”

  1. Dla Użytkowników prywatnych będzie przecież można dodać kilka ogłoszeń darmowych w tej kategorii w ramach bezpłatnego limitu.

   OLX odwiedza codziennie 4 mln użytkowników, a 800 tys. przegląda kat. Dom i Ogród, a 170 tys. ofert w kategorii każdego dnia otrzymuje odpowiedzi. W dodatku mocno obecnie promujemy tę kategorię – wierzymy, że przełoży się to na większe zainteresowanie ogłoszeniami naszych Użytkowników w tej kategorii i koszt emisji ogłoszenia jest w związku z tym warty swej ceny 🙂 Pozdrawiamy!

   Polubienie

   1. Kilka ogłoszeń… a co jeśli mam 5 tanich rzeczy to muszę czekać kilka miesięcy aby je wszystkie wystawić, bo płacić się za to nie opłaca, taniej będzie wyrzucić do kosza. Brawo.

    Polubienie

  2. Nareszcie skończy się na OLX wystawianie śmieci – starych części rowerowych, mebli ze śmietnika, jakiś straszydeł i innego „towaru” ściągniętego na TIRy z wystawek albo z wysypisk śmieci z Niemiec przez handlarzy.
   Nie ma do tej pory przejrzystości w ofertach i żeby znaleźć coś nadającego się do użytku trzeba przebrnąć przez tysiące śmieci.
   Skończy się wystawianie znalezionych na śmietniku „wazoników’ za 5 zł czy starych trampek za dychę. Na takie rzeczy jest miejsce w kontenerze ze śmieciami.
   Dobrze byłoby jeszcze usprawnić wyszukiwarkę.

   Polubienie

   1. olx był serwisem dla sprzedających rzeczy nie przydatne w domu, kiedyś hasło… ‚po sąsiedzku … a teraz jest to portal reklamowy dla firm ….a tak swoją drogą o gustach się nie dyskutuje jak ktoś chce kupić wazonik za 5 zł to niech sobie kupuje… a nie reklama firmy … towar drogi …droższy niż w sklepach

    Polubienie

   2. OLX nie jest portalem reklamowym dla firm 🙂 I nadal zachęcamy do handlowania po sąsiedzku – świadczy o tym chociażby fakt, że Użytkownikom indywidualnym oferujemy darmowe limity w tej kategorii, a Użytkownicy biznesowi od razu muszą wykupić pakiet. Pozdrawiamy!

    Polubienie

   3. Panie/Pani Mago te śmieci częstokroć mają większą jakość niż niejeden szajs wyprodukowany współcześnie. Wśród takich śmieci można znaleźć perełki kolekcjonerskie lub części do naprawy porządnego działającego po dziś dzień sprzętu (obojętne czy to rower, samochód, sprzęt audio, itp). Po za tym meble ze „śmietnika” (po renowacji lub nie) są po prostu klasykami, wykonanymi z drewna a nie paździerzu jak te z marketów. Wiele mebli antycznych z epok było znajdowane na śmietnikach zanim trafiło do sklepów z antykami. W handlu rzeczami używanymi, w tym takimi, które pochodzą z tzw wystawek, nic złego nie widzę. Jest masa rzeczy sprawnych, użytecznych lub przedmiotów kolekcjonerskich, a wszystko w przystępnej cenie. Dodatkowo nie każdy ma ochotę bulić za nowe towary, gdyż nie każdego stać na nowe lub wychodzi z założenia, że jeśli coś funkcjonuje jak najdłużej, to tym lepiej dla środowiska.
    Z tonu wypowiedzi wynika dla mnie, że brak Panu/Pani prawdziwej pasji, jest osobą o postawie roszczeniowej i lubi narzekać. Mam nadzieję, że się mylę.
    pozdrawiam

    Polubione przez 1 osoba

   4. Cześć, Lucyna! 30 dni emisji ogłoszenia w kategorii Działki na sprzedaż to koszt 34,99 zł przy płatności przelewem lub kartą 🙂 Pozdrawiamy!

    Polubienie

   5. mondralo to co szukasz na olx jeśli jesteś taki majętny każdy orze jak może mnie nie przeszkadza co ktoś wystawia za 5 złotych czy za 100 nie kupuje i basta

    Polubienie

  3. Taniej wynosi nie wstawiać przedmiotu. Np. wstawiam przedmiot za 30 zł i on leży nieraz 6 miesięcy, i nie sprzedam. Lub trafi się kupiec po 7 miesiącach i wychodzi na to że muszę dopłacić do sprzedanej rzeczy. A z reguły leżą nieraz i rok nim trafi się osoba której akurat potrzebne.

   Polubienie

  1. Póki co samą tylko kategorię Dom i Ogród odwiedza codziennie 800 tysięcy Użytkowników 🙂 Mocno promujemy obecnie tę kategorię, więc wierzymy, że to nie koniec, a raczej dopiero początek – zwłaszcza, że przy okazji, dzięki tym zmianom, ogłoszenia w tej kategorii zostaną uporządkowane. Pozdrawiamy!

   Polubienie

   1. Odwiedzają bo jest dużo ogłoszeń. Po wprowadzeniu opłat ogłoszeń będzie znacznie mniej a wtedy i przeglądających też ubędzie. Może przeniosą się na inne portale, rynek nie znosi próżni.
    RIP OLX.

    Polubione przez 1 osoba

   2. Kategorie Motoryzacja, Nieruchomości i Praca, pomimo wprowadzenia opłat, to nadal jedne z najpopularniejszych kategorii w serwisie 🙂 wierzymy, że dzięki naszym działaniom promocyjnym, z kategorią Dom i Ogród będzie podobnie, a odwiedzających będzie jeszcze więcej. Pozdrawiamy!

    Polubienie

   3. Nie ma takiej opcji. Pojechaliście po bandzie. Akcja z podwyższeniem cen na Allegro nie da się przenieść na olx. Allegro tworzą firmy które nie mają gdzie iść. OLX jest dla zwykłych ludzi którzy wystawiają kupę niepotrzebnych starych rzeczy. Mało kto będzie ryzykować płacenie takich opłat za wystawienie czegoś czego może wcale nie dać się sprzedać. Ktoś niedorozwinięty stworzył ten model biznesowy. Proponuje szybką przesiadkę na model abonamentowy póki jeszcze istniejecie.

    Polubione przez 1 osoba

   4. Cześć, Marku 🙂 Co ciekawe, 40% Ogłoszeniodawców dodających ogłoszenia w kategorii Dom i Ogród to Użytkownicy biznesowi. Przy okazji zmian zaoferowaliśmy im możliwość stworzenia własnego sklepu na OLX 🙂
    Użytkownicy indywidualni nadal będą mogli dodawać ogłoszenia za darmo w ramach dostępnego limitu 🙂 o czym piszemy w tym artykule.
    Pozdrawiamy!

    Polubienie

   5. W innym miejscu piszecie, że „Kategorie Motoryzacja, Nieruchomości i Praca, pomimo wprowadzenia opłat, to nadal jedne z najpopularniejszych kategorii w serwisie. wierzymy, że dzięki naszym działaniom promocyjnym, z kategorią Dom i Ogród będzie podobnie, a odwiedzających będzie jeszcze więcej” – ale jak ktoś sprzedaje motor, samochód lub dom, to chyba zarabia na nich dużo więcej niż kilka zł, więc tutaj nie ma sprzedający problemu zapłacić kilka złotych za ogłoszenie, bo i zysk ma większy. Ale jak ktoś sprzedaje drobiazgi z domu np. z kategorii „Wyposażenie” to jakby nie liczyć NIE MA TU ŻADNEGO ZAROBKU, koszt ogłoszenia przekracza koszt tych rzeczy, więc nie ma sensu nic wystawić. Takich ludzi jest cała masa, i ich tu już nie będzie…

    Polubienie

   6. zabawne w jednym zdaniu użycie słów OGRANICZENIE i od razu zwrotu „wierzymy, że dzięki naszym działaniom promocyjnym”

    Polubienie

   7. Już nie długo będziecie szczycić się 800 tysiącami użytkowników w domu i ogrodzie poczekajmy jeszcze ja już przeżucam swoje ogłoszenia na inne portale ogłoszeniowe darmowe tak jak miało być u was na początku jeszcze za tablicy. pl i widząc wasze biznesowe poczynania doprowadzicie do upadku tego portalu tak jak allegro ja już allegro olałem bo tam mało kto ogląda wywnioskowałem to po swoich ostatnich ogłoszeniach to już nie to co było parę lat temu także radzę odpuścić z tymi wielkimi zmianami w OLXe dopuki jaszcze nie jest za póżno ,bo jeżeli inny portal ogłoszeniowy będzie miał przewagę w ogłoszeniach i popularności to już będzie po was już ludzie nie powrócą do was chodż nie wiem jak byście się reklamowali to tak jak w polityce . To taka moja opinia Pozdrawiam wszystkich ogłoszeniodawców

    Polubione przez 1 osoba

  2. Chyba bardzo się skurczy, ale tak jest ze wszystkimi portalami najpierw za darmo a później brać kasę a ta trochę za duża. Ale chyba nie bardzo się to uda. Ludzie nie ufają sprzedającym i obawiają się oszustwa. Tak ze ci co płacą za wstawienie też z czasem zaczną rezygnować.

   Polubione przez 1 osoba

   1. Środki pochodzące z emisji ogłoszeń wykorzystywane są m.in. do promowania danej kategorii i na reklamy, dzięki którym więcej osób zagląda na poszczególne ogłoszenia naszych Użytkowników 🙂 Dlatego właśnie warto dodawać ogłoszenia na OLX, nawet jeśli emisja ogłoszeń w danej kategorii jest płatna.

    Polubienie

  3. To szczera prawda,niestety.Bowiem OLX wydaje sporo na swoja reklamę,gdyż jak szukamy jakiejs rzeczy do kupna w internecie to od razu pojawia sie,jak gin z butelki to poznańskie OLX…

   Polubienie

   1. Czyli mam dopłacać do tego aby oddać coś komuś za darmo. To wiecie, że to wszystko teraz wyląduje na śmietniku… a mogło jeszcze się komuś przydać. Ekologia mocno 😉

    Polubione przez 1 osoba

  1. Oddam za darmo?
   Za wywóz śmieci trzeba płacić!
   Skończy się wreszcie wystawianie całego tego śmietnika.
   Skończy się też wystawianie za wygórowane ceny, bo teraz trzeba będzie ustalić taką cenę sprzedaży żeby się przedmiot sprzedał, a nie wystawiać w kółko to samo po kilka razy w setkach sztuk.

   Polubienie

   1. @Mago, znam mnóstwo przykładów wykorzystania darmowych ogłoszeń w najróżniejszych celach,również związanych z dobroczynnością. O ile się orientuję OLX to nie był do tej pory sklep internetowy. To jakby iść na targ staroci i żalić się że to nie IKEA. Możliwość darmowego wystawienia tego, co niepotrzebne była ogromną zaletą tablicy/olx. Korzystałem z tego mnóstwo razy. Niestety po wprowadzonych zmianach nawet nie chce mi się klikać dla każdego pojedynczego ogłoszenia ‚aktywuj’, a wprowadzone limity są tak żadne, że po prostu nie korzystanie z serwisu jako ‚sprzedawca’ przestało mnie interesować. OLX wchodzi na płaszczyznę allegro nie dając nic poza wprowadzeniu wysokich opłat w zamian.

    Polubienie

   2. Mago, pchli targ rządzi się swoimi prawami, rozumiem przywiązanie do galerii, ale nie takie było założenie początkowe OLX.Jest jeszcze jako taka wolność, i chyba nie ma możliwości by ktoś wystawiający wg Ciebie śmieci zmusił zupełnie nie znaną osobę do zabrania tej rzeczy (za darmo czy za pieniądze). Popyt i podaż, znasz te pojęcia?? Skoro ktoś jest w stanie zapłacić nawet(ba, i się cieszyć tym przedmiotem) za coś co Ty uznajesz śmieciem, to chyba nie masz z tym problemu??? Czy masz?

    Polubienie

   3. Co Ty pleciesz. Wiele osób chętnie korzysta z darmowych rzeczy. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup potrzebnych rzeczy. A jeśli mogę oddać komuś coś za darmo lub za 2 złote to dlaczego nie? Wolisz wszystko wyrzucić na śmietnik – a tyle się mówi o ekologii, gdzie tu ekologia jak niepotrzebne rzeczy wyrzucasz na śmietnik zamiast dać im drugie życie.
    Teraz to ceny dopiero podskoczą do góry, bo kto zawsze dostaje po portfelu jak nie kupujący. Myślisz że sprzedawca będzie ponosił koszty sprzedaży? Podniesie cenę żeby opłacić ogłoszenie. A tanie rzeczy znikną z olxa i już w zasadzie nie ma co szukać tutaj okazji.
    Trzeba było ustalić prowizję od ceny a nie wszystko wrzucić do worka za 5 zł – nie ważne czy sprzedaję TV za 3000 czy układ scalony za 1,50 – koszt jest taki sam.

    Polubione przez 1 osoba

 1. Nie jestem pewien, czy stwierdzenie „Jak widać staraliśmy się dopasować ilość ogłoszeń w ramach limitu w taki sposób, aby były one wystarczające dla Was” to żart z Państwa strony? Jeśli tak, to mało śmieszny.
  Na przykład w kategorii Wyposażenie wnętrz jest aż 5 podkategorii, w tym m.in. akcesoria kuchenne i dekoracje. Czyli dwie kategorie, w których prywatni użytkownicy jak ja mają bardzo często coś na sprzedaż – nietrafione prezenty, niepotrzebne już bibeloty itp. Naprawdę uważacie, że całe dwa bezpłatne ogłoszenia to wystarczająca ilość? Gdzie jednocześnie w meblach jest 5, a jak często wymienia się meble, a jak często ramki, obrazki, figurki, świeczniki itp.?
  Biorąc powyższe pod uwagę, uważam, że to zwykły skok na kasę w Państwa wykonaniu i krok w stworzenie klona allegro z przewagą użytkowników firmowych nad prywatnymi. Szkoda – mówi to użytkownik serwisu od początku 2012 r.

  Polubienie

  1. Cześć, Michał 🙂 Limity jak widzisz są różne w zależności od podkategorii. Jeśli jesteś zainteresowany szybszą sprzedażą – możesz skorzystać z pakietu lub dodać ogłoszenia w ramach opcji „jedno ogłoszenie ponad limit” – jak widać ceny tych usług są dużo niższe dla tej kategorii niż dla kategorii Meble.
   Zmiany nie mają na celu zwiększenia liczby Użytkowników biznesowych względem prywatnych – widać to chociażby po tym, że Użytkownicy prywatni uzyskali możliwość dodania ogłoszeń w ramach bezpłatnego limitu, a Użytkownicy biznesowi – nie. Pozdrawiamy!

   Polubienie

   1. myślę, że wiele osób pogodzę : program śledzący limity źle chodzi i robi co chce, więc nie ma znaczenia, czy ktoś jest z bussinesu czy prywatnie. Poza tym posprawdzajcie, czy działa pokazywanie n-ru telefonu – bo mi wyszło, że nie, a ponieważ w regulaminie „tylnymi drzwiami” wprowadzono jednocześnie zakaz wpisywania tel.poza formatką – to stawiam śmiałą tezę, że olx tak na prawdę szykuje się do przejęcia od allegro średnich sklepikarzy i/lub oprowizjowania i całkowitego śledzenia transakcji, przy jednoczesnym dokładaniu niechcianych usług (jest kilka portali, które tak działały i się właśnie wyłożyły). Myślę, że te opowieści o rosnącym marketingu to bujda na potrzeby przykrycia wpadki po zmianach. Wiele osób, z którymi miałam kontakt tel. i wystawiało tutaj – właśnie zwiało na inne portale i widać jak tam rośnie oglądalność. Olx tak jak allegro właśnie zaczął wyboistą drogę ku zagładzie….

    Polubienie

   2. Jesteśmy serwisem ogłoszeniowym i póki co nie mamy takich planów by śledzić transakcje, a zmiana z numerem telefonu nie została wprowadzona tylnymi drzwiami, tylko raczej uregulowała coś, co już funkcjonowało i wynika ze względów bezpieczeństwa – wraz z dezaktywacją ogłoszenia znika możliwość skontaktowania się z Ogłoszeniodawcą, co nie jest możliwe, jeśli numer zostaje podany np. w treści ogłoszenia. Pozdrawiamy!

    Polubienie

  2. Cytat: „prywatni użytkownicy jak ja mają bardzo często coś na sprzedaż – nietrafione prezenty, niepotrzebne już bibeloty itp. ”
   Takie rzeczy to na śmietnik!
   Jak się teraz będzie coś chciało sprzedać, to mam nadzieję:
   1. Będzie to coś wartościowego a przede wszystkim użytecznego, zdalnego do użytku i pełnowartościowego a nie śmieci z Niemiec albo piwnicy.
   2. Cena sprzedaży będzie odpowiadała wartości przedmiotu i będzie na tyle atrakcyjna, że kupujący będzie chciał dokonać zakupu i pokryć koszty wysyłki za pobraniem.
   Skończy się handlowanie starociami z Niemieckich śmietników czego jest pełno na OLX.
   Sprzedawcy zrobili z OLX bazar najgorszego sortu i dobrze, że to się skończy.

   Polubienie

   1. Szanowna Pani,
    Na śmietnik to proszę sobie swoje rzeczy wyrzucać.
    Widzę, że zdradza Pani objawy przypadłości, która niestety trapi dużą część naszego społeczeństwa, tj. mierzenie wszystkiego i wszystkich własną miarą. „Skoro mnie coś nie jest potrzebne albo coś mi przeszkadza, to musi to być wszystkim innym również niepotrzebne i im przeszkadzać.” Otóż proszę uwierzyć, że są ludzie, którzy szukają i kupują za pomocą Olx innych przedmiotów niż Pani i dla nich kryteria użyteczności różnią się od tych, które ma Pani. Sam o tych różnicach wielokrotnie się przekonałem, gdy wystawione przeze mnie, niezbyt interesujące w mojej opinii, przedmioty sprzedawały się od ręki. Tak więc polecam stosowanie się w większym stopniu do zasady żyj i daj żyć innym.
    Pisze Pani także o cenie sprzedaży, która „będzie odpowiadała wartości przedmiotu i będzie na tyle atrakcyjna, że kupujący będzie chciał dokonać zakupu i pokryć koszty wysyłki za pobraniem”. Przypuszczam, że w domyśle chodzi o to, że cena powinna być odpowiednio wysoka (pomija tu Pani fakt, że olx z założenia jest portalem ogłoszeń lokalnych, a nie wysyłkowych). Przepraszam, ale to już jest kompletna bzdura – rozumiem, że w sklepach też zwraca Pani sprzedawcom uwagę, że mają w ofercie przedmioty po 5-15 zł (bo strzelam, że taka granica powinna chyba być, skoro przesyłka pobraniowa kosztuje od 12 zł wzwyż)? Polecam podczas wyszukiwania przefiltrować wyniki od podanej ceny minimalnej, poniżej której według Pani są tylko „starocie z niemieckiego śmietnika” – nie będzie się Pani narażać na niedogodność ich przeglądania.
    Natomiast w pełni się z Panią zgadzam, że oferowane przedmioty powinny być zdatne do użytku. Podobnie uważam, że moderatorzy powinni usuwać zduplikowane ogłoszenia oraz takie zawierające nieprawdziwe (stockowe) zdjęcia – do tego natomiast nie potrzeba w moim odczuciu wprowadzać opłat za ogłoszenia.
    Tak naprawdę problemy, o których Pani pisze, możnaby rozwiązać dużo skuteczniej wprowadzając większą ilość kategorii oraz ich podział na liczniejsze podkategorie. Przykładowo teraz szukając nart, trzeba przekopywać się w Sport i hobby->Sporty zimowe przez ogłoszenia z sankami, łyżwami, kaskami itp. Gdyby wprowadzić podział na kilka podkategorii, nie byłoby problemu. Podobnie jest w przypadku choćby kategorii Wyposażenie wnętrz->Dekoracje – ile zupełnie różnych przedmiotów pod nią się kwalifikuje? Ramki, obrazki, figurki, dywany, doniczki, zasłony, wycieraczki… Wprowadzanie opłat to w tym przypadku tylko i wyłącznie skok portalu na kasę, a nie rzeczywista chęć rozwiązania problemu.
    Pozdrawiam.

    Polubienie

   2. Mago, masz jakiś uraz?? Powtarzasz w komentarzach to samo, albo chcesz zostać rzecznikiem OLX, bo doskonale udowadniasz swoimi tezami że fajnie że jest drogo, albo jesteś miłośnikiem galerii handlowych (piszę to drugi i ostatni raz), ale nie lubisz wychodzić z domu, i chciałbyś (albo chciałabyś) mieć dostęp do galerii z domu. Może poradź gdzie świeczek po 3 zł mają szukać Ci którzy lubią takie rzeczy?? To nie jest serwis dla MAGO, tylko dla ludzi, ludzie są różni. Może to przywiązanie do słusznie minionego systemu, że wszystko ma być takie samo, wszyscy mają myśleć tam samo. Najlepiej tak jak MAGO.

    Polubienie

   3. Odejdź trolu internetowy. My tu piszemy o normalnych pełnowartościowych rzeczach a nie o tandecie ze śmietnika. Jak cena po podwyżce może być atrakcyjniejsza od niższej ceny – co to za poroniona logika?

    Polubienie

  3. Ja rownież należałam do Tablicy od 10-ciu lat!Bardzo lubiliśmy ten lokalny Portal.Niestety,kiedy Allegro,cieszące sie od dawna zła sława,zakupiło Tablice,wszystko zmieniło sie tylko na gorsze…

   Polubienie

   1. Przepraszam, ale komentarz najpierw był widoczny, potem zniknął, ale ostatecznie pojawił się ponownie. Stąd moje pytanie.

    Polubienie

   1. Panie Michale szacun !!!! Mago najwyraźniej nas obraża !!! Sorki, ale czy tylko dlatego, że chciałam zabytkowy samowar szybko oddać w lepsze ręce i wyceniłam go tanio – to jestem śmieciarzem ???!!!! Moim zdaniem te wszystkie wywody Mago i jej/jemu podobnych to nic innego jak dorabianie ideologii do pędzącej porażki z chytrości 🙂 zabrakło im kogoś od strategii i od wizerunku, kto pokazałby im palcem, że fortuny nie biorą się z wielkich „strzałów” i naciągania, ale z mozolnej pracy wszystkich średnich i drobnych kupców, i to wyłącznie oni trzymają każdą firmę na rynku, zwłaszcza w kryzysach. Nas średnich i drobnych najwyraźniej już tu nie chcą, nie ma co płakać tylko zmieniać portal i czekać, kiedy olx zwyczajnie padnie…. bo to już widać. Olx zapomniał, że my zawsze gdzieś się odnajdziemy i ktoś nas przygarnie, i że to nie my istniejemy dzięki olx, ale olx istnieje (już niedługo) dzięki nam…

    Polubienie

   2. Uprasza się o nie karmienie trolli takich jak Mago. Trolle żywią się odpowiedziami na swoje wypociny.
    Tak swoją drogą, blog jest moderowany, po co moderator wpuszcza takie chamskie wypowiedzi jak Mago? Niech idzie się produkować na Pudelka.

    Polubienie

 2. Czyli jak mam rozumieć, jak sprzedam jakiś niepotrzebny mi wazonik za 3 zł, i powiedzmy świeczkę za 1 zł, to i tak dopiero za 30 dni będę mogła wystawić następny wazonik i następną świeczkę??? proszę nie pisać, że mogę wykupić ogłoszenie, bo chyba widać, że koszt ogłoszenia ma się nijak do mojego „zarobku” na tych rzeczach…. Mam w domu tylko takie drobiazgi, na których nie można znacząco zarobić, a jednak szkoda wyrzucić, śmieszne, że nawet za darmo nie można bez oporu wystawić, bo chyba jest jasne, że jak chcę coś komuś dać, to nie będę dopłaca jeszcze do tego interesu, a poza tym, w tym tempie – 2 ogłoszenia na 30 dni, to chyba wiele długich lat by mi zajęło pozbycie się tego wszystkiego z domu.

  Polubienie

  1. Jeśli chodzi o ogłoszenia „oddam za darmo”, to chcemy uniknąć sytuacji, w której w ogłoszeniach podawana będzie nieprawdziwa kwota – tak jak to miało miejsce jakiś czas temu w kategorii Samochody Osobowe – część Użytkowników zaniżała wtedy cenę, co bardzo utrudniało znalezienie odpowiedniego auta 😦

   W Twojej sytuacji zachęcamy do skorzystania z darmowego limitu, a jeśli to okaże się zbyt mało – możesz choć na spróbowanie wykupić pakiet w tej kategorii – dla wskazanej przez Ciebie kategorii ceny są niższe niż np. przy sprzedaży mebli.

   Polubienie

   1. Nie mam mebli, nie mam dużych rzeczy do sprzedania, mam tylko całą masę DROBIAZGÓW za drobne pieniądze. Jakby nie patrzeć, nie mam już tu czego szukać, to już nie miejsce dla mnie i dla całej masy podobnych mi użytkowników. Może gdyby te kwoty za ogłoszenie były mniejsze, np. 1 zł, to może inaczej by to wyglądało, a tak to widać gołym okiem, że jedyną stroną, która zarobi na moich ogłoszeniach będzie OLX.

    Polubienie

  2. Wazoniki za 3zł i świeczki za 1 zł mają wylądować na śmietniku. Mnie już oczy bolą od tych śmieci na OLX kiedy szukam czegoś potrzebnego.
   Koniec ze śmietnikiem na OLX.

   Polubienie

   1. Zawsze mozesz ustawic cene od ktorej interesuja cie rzeczy I bedziesz szukac przyslowiowego wazonu od powiedzmy 100 zl, nikt nie kaze ogladac smieci za kilka zloty…

    Polubienie

   2. źle szukasz, skoro szukasz potrzebnego samochodu to po co przeglądać wazoniki? Trzeba się nauczyć korzystać z wyszukiwarki, chyba że przeglądasz OLX od deski do deski, to w ogóle zacznij korzystać z wyszukiwarki, jest taka 🙂

    Polubienie

   3. Jesteś wyjątkowym burakiem, skoro nie potrafisz ustawić prostych filtrów wyszukiwania (nie trzeba fakultetów, by zapisać je na stałe). Dzięki takim jak ty wszędzie rosną góry śmieci, bo tanie rzeczy nie mają prawa do drugiego, czy kolejnego życia.

    Polubienie

  3. nie wystawisz 😦 😦 bo mają walnięty program, który gubi się przy śledzeniu limitów, i po miesiącu będzie tak, że zapłacisz od każdej wystawianej sztuki ; u mnie właśnie tak wyszło. Mają mega byka w oprogramowaniu – ale jeśli chcą wiedzieć gdzie i jakiego – to najpierw niech nam zapłacą, tak samo jak żądają zapłaty od nas. Czas na ucieczkę 🙂

   Polubienie

   1. Tak jak pisaliśmy w innym miejscu – jeśli możesz dodać mniej ogłoszeń niż wynika to z limitu, prosimy o kontakt przez olx.pl/kontakt – chętnie sprawdzimy!

    Polubienie

  1. Każde ogłoszenie dodawane jest na OLX na 30 dni, dlatego ogłoszenia dodane przed wprowadzeniem zmian będą aktywne do momentu upłynięcia tych 30 dni. Po tym czasie pojawi się opcja ich przedłużenia na kolejne 30 dni – wtedy, jeśli ktoś wystawia więcej ogłoszeń, pojawi się komunikat o limicie.

   Polubienie

   1. nie prawda. Wasz program ma mega byka i po czasie okazuje się, że trzeba płacić za każde ogłoszenie niezależnie od limitów. Po dłuższym czasie limit jest fikcją.

    Polubienie

   2. Jeśli spotkała Cię taka sytuacja, to po prostu nam o tym napisz i podeślij numer ID ogłoszenia na olx.pl/kontakt/ – sprawdzimy wszystko dokładnie.

    Polubienie

 3. A nie lepiej bylo by zaplacic 5 zl za kazde ogloszenie ktore sprzedawca usunie ze swojej sprzedazy wtedy mozna domniemac ze zostalo sprzedane i pod koniec miesiaca wystawic rachunek jesli sprzedajacy nie zaplaci to blokada konta
  Pisze tu o kontach firmowych i w kategori meble bo za bibeloty mozna np 1 zl naliczyc
  Napewno by nie bylo wtedy takiego zgrzytu jaki jest teraz
  Ludzie chetniej zaplaca (prowizje) jak sprzedadza towar niz z gory gdzie niekiedy koszt przewyzsza wartosc towaru a gwarancji sprzedazy niema rzadnej

  Polubienie

   1. Miejmy nadzieje ze moja sugestia nie utknie dozywotnio w tym (odpowiednim dziale)🤔
    Trzeba pamietac ze klienta zaufanie stracic mozna bardzo szybko.Ale odzyskac je jest niezmiernie ciezko
    Takze my sprzedajacy liczymy na wasz rozsadek

    Polubienie

   2. Andrzej, nie wiemy co Ty byś z taką sugestię zrobił, ale my przekazujemy je zawsze do Działu odpowiedzialnego za zmiany wprowadzane w serwisie.

    Polubienie

  1. Panie Zbyszku, sprzedający czasami usunie swoje ogłoszenie bo nie ma na nie zbytu. I jak zawadza mu w domu to je po prostu wyrzuci.Nakładać pieniądze za zdjęcie ogłoszenia, według mnie jest nie do końca dobrym pomysłem. Najpierw należałoby udowodnić że rzecz została sprzedana, a nie zakładać, że tak właśnie było.

   Polubienie

 4. Niestety zmiany są daleko idące i uderzyły w zwykłych ludzi…. sorry ale 2 sztuki w wyposażenie wnętrz to naprawdę nic – bo tutaj powinno być limitowane ale nie 2 sztuki niech to chociaż będzie 5 i OK. Mało ale starczy dla kogoś kto chce sprzedać 3 rzeczy niepotrzebne a na 2 się zastanawia czy są mu zbędne czy nie…
  Znikło wam już z 500 tyś ogłoszeń , a co dopiero będzie po 30 dniach – może uciec nawet 1 mln
  z jednej strony rozumiem postępowanie ale z drugiej ktoś za daleko wykroczył , więc myślę że powinniście te limity pozmieniać szkoda reputacji
  czasem i 5 zł cieszy a ktoś zamiast płacić 15 zł płaci 10 zł lub 5 zł też zyskuje
  zbliżacie się do allegro krok po kroczku ..właściciel -ma praco robić co mu się podoba..
  @ mago -nie wiem jak Ty ale ja jak czegoś szukam to wpisuję sobie w wyszukiwarkę to czego szukam i nie muszę przegladać tego co nie chcę, TY chyba jednak nie masz wyszukiwarki w olx-ie , albo nie umiesz jej stosować i wyśpij się… tylko nic nie pij bo głupoty piszesz
  @Zbyszek naucz się pisać bo robisz błędy ortograficzne – chłopie wstyd !

  Polubienie

 5. Olx strzelił sobie tym razem w stopę z tą pazernością w opłatach,normalni,uczciwi użytkownicy znikną a zostaną same „firmy krzak” z przekrętami.Kolejna dobra zmiana he he…
  Jeszcze trochę to Olx będzie musiał sam płacić jak ktokolwiek będzie chciał tu zamieścić ogłoszenie bo pies z kulawą nogą tu nie zajrzy….

  Polubienie

  1. Oliwia, tak się składa, że obecnie bardzo mocno promujemy tę kategorię, dzięki czemu liczba odwiedzających osób jest wysoka i dlatego właśnie warto wystawiać ogłoszenia na OLX – nawet dokonując opłaty za ogłoszenia, po prostu szansa na szybką sprzedaż jest dużo większa niż gdzie indziej.

   Polubienie

   1. Możecie sobie promować i nawet bardzo bardzo mocno kategorie ale jak ktoś musi zapłacić 5zł razy 10 co daje 50zł za samo wystawienie za rzecz np. zegar ścienny który kosztuje 10zł i zanim sprzeda wyda znacznie więcej niż jakikolwiek zarobek po sprzedaży,więc gdzie tu logika wystawiać!No wy to wiecie jak ludzi skutecznie zniechęcić do siebie!Z uczciwością na pewno nie ma to nic wspólnego bo uczciwie byłoby jak już to wprowadzić cenę np. 8-10% od wartości wystawianego przedmiotu-sprzedajesz za 10zł płacisz 0,80gr-1zł ale olx na tym nie zależy tylko aby dużo kasy od potencjalnych sprzedających zwinąć nie ważne czy sprzeda czy nie!A jak za jakiś czas zniknie większość uczciwych sprzedawców i ogłoszenia razem z nimi to ludzie co niby tu będą oglądać chyba tylko wasz cennik zapłać zapłać he he…

    Polubienie

   2. Oliwia, ale my tę kategorię promujemy szczególnie wśród kupujących, m.in. dlatego tak dużo osób odwiedza ogłoszenia naszych Użytkowników i właśnie dlatego jeśli chce się sprzedać szybciej oferowane przez siebie przedmioty – warto wystawiać na OLX.
    A zegar ścienny to akurat kategoria Wyposażenie Wnętrz, w której ogłoszenie kosztuje 2 zł lub mniej za 30 dni emisji ogłoszenia.

    Polubienie

   3. Śmiechu warte „nawet dokonując opłaty za ogłoszenia, po prostu szansa na szybką sprzedaż jest dużo większa niż gdzie indziej”. Promowałam kilka razy i zero odpowiedzi.
    Na allegro był taki tekst w ofercie przy opcji wyróżnienia – 500 razy większe szanse na sprzedaż. Robicie podobnie – na siłę akcję promowania, moim zdaniem tym którzy nie promują sprawdzacie ogłoszenia po zmianie w edycji; choćby nawet słowa – przez godzinę lub więcej czasu. W tym czasie ogłoszenia są niewidoczne.To jest metoda na tych, którzy nie promują? „Wyjątkowa”. Nagle w tym blogu piszecie o zmianach; oczywiście dotyczących kasy, jak zmienialiście podkategorie i był bałagan w ogłoszeniach, tu nie było ani słowa.

    Polubienie

   4. Cześć, Marta! Nie wiemy jak swoje usługi promują inne serwisy, ale wiemy ile osób zagląda na OLX w poszukiwaniu różnych przedmiotów, dlatego wiemy, że szansa na sprzedaż przedmiotów na OLX jest większa niż gdzie indziej 🙂 wyróżnienie oczywiście zwiększa na to szansę, ale już samo dodanie sprawia, że zyskuje się możliwość dotarcia do ogromnej liczby potencjalnych kupujących. Pozdrawiamy!

    Polubienie

   5. Tak warto wystawiać ale chyba dla was bo za każde ogłoszenie po wyżej 3 będziecie kasować wszystkich jak leci i każdy będzie płacił do bólu co 30dni aż mu się odechce tej sprzedaży tu.I do tego te dziwne zasady zamieszczania…dla przykładu miałam 2 komplety nowych sztućców 30szt w komplecie,różniły się między sobą tylko wzorem na rączkach,na zdjęciach były widoczne oba w ogłoszeniu,napisałam w treści podana cena za komplet do wyboru taki lub taki jasno i klarownie każdy wie o co chodzi i kupuje ten który mu się bardziej podoba.I moje ogłoszenie zostało usunięte przez moderatora bo według Olxa powinnam podać cenę za wszystko co jest na zdjęciu hmm…tylko po co?Bo przecież wiadomo że nikt nie kupi 2 kompletów naraz.
    Chwilunia to są moje sztućce i ja je sprzedaje tak jak chce ale Olx wolałby abym sprzedawała sztućce najlepiej dla nich po jednej łyżce,widelcu i nożu na każdym osobnym ogłoszeniu bo 3 są teraz darmowe a w komplecie było 30elementów to za wystawienie 27 ogłoszeń musiałabym wtedy zapłacić!Dziękuje nie skorzystam byłam na Olxe od 2011r teraz przeniosłam się na inny serwis i tam nikt nie będzie mi narzucał swoich dziwacznych zasad w jaki sposób mam co sprzedawać!Bye bezpowrotnie OLX!

    Polubienie

   6. Widzę, że usuwacie krytyczne i niewygodne odpowiedzi –
    ‚Dlaczego usuwacie Państwo tutaj komentarze?’ kilka wpisów wyżej.
    Niczym znany portal swego czasu, prawda boli!
    Nie ma się co dziwić, interes ponad wszystko, moim zdaniem „ręka rękę myje”
    Tu jest limit; jeśli zechcesz możesz zapłacić za większą liczbę ogłoszeń.
    Inne alternatywne wyjście to wystawienie oferty na znanym portalu, tam bez problemu – bez limitu, lecz duża prowizja od sprzedaży.
    Prosty wniosek: tu płacisz za wystawienie większej ilości ofert (np. dekoracje Dom i Ogród), tam nie płacisz, ale jak sprzedasz to prowizja „szarpnie po kieszeni.”
    Bilans ten sam.

    Polubienie

   7. Marta, odnieśliśmy się już do tej wypowiedzi i powtarzamy ponownie – nie usuwamy komentarzy, tylko pojawiają się one z opóźnieniem.
    Jeśli Użytkownik indywidualny chce sprzedać coś w kategorii Dom i Ogród to na OLX może to zrobić w ramach limitu za darmo i bez prowizji. Opłaty pojawiają się dopiero później. Można jednak także kolejne sprzedawać swoje przedmioty – zaczynając od tych najbardziej atrakcyjnych. Pozdrawiamy!

    Polubienie

   8. To nie chodzi o to co Wy promujecie, tylko to czego ludzie szukają i co znajdują. OLX jest marką rozpoznawalną, jak kiedyś było allegro, ale allegro zmeiniło się w chiński bazarek, i trudno tam było coś sprzedać, i kupić sensownego, fajnego, Po kilkunastu latach na allegro od września moja noga sprzedawcy tam nie stanęła, skończyło się dojenie 100 zł/miesięcznie, bo opłaty nijak miały się do sprzedaży. Tu robi się to samo, fajne tanie rzeczy znikną, zostaną może i firmy, które będą widziały zysk, ale ludzie którzy chcą pozbyć się swoich szpargałów, i szukający okazji znikną. A szkoda bo sklepów w internecie jest mnóstwo, a serwis typu pchli targ był jeden. Mam nadzieję szybko powstanie kolejny…któremu nie będzie ciążyło to że nie jest chińskim bazarkiem.

    Polubienie

 6. RACJA TO KPINA NIECH RUSZAJA KONKURENCJE ! TAKIE OPLATY ROZUMIEM ZA WYSTAWIENIA AUTA LUB NIERUCHOMOSCI ALE DROBNE RZECZY TO JUZ BEZ PRZESADY ! A PO DRUGI 5 ZL NIBY OPLATA ZA WYSTAWIENIE TO PRZELEWEM A SMS JUZ SIE ROBI NIECALE 10ZL I JAKA TU LOGIKA ! I TAK LUDZIE PRZESTANA WYSTAWIAC ZOBACZYMY ZA MIESIAC CO BEDZIE CZY BEDA TAK PIENIARZKI PLYNELY I TYLU BEDZIE WYSTAWIAJACYCH ! PROSZE JEDNAK POMYSLEC CZY TO WYJDZIE NA DOBRE !

  Polubienie

 7. W ciągu 24 godzin zniknęło ponad 200 tysięcy ogłoszeń z działu Dom i Ogród to jest ponad 10%. Jak napisałem wczoraj w analizie, która nie została opublikowana za miesiąc stracicie co najmniej 90% ogłoszeń z tego działu. Apeluję jeszcze raz do kierownictwa OLX – ratujcie sytuację zanim nastąpi katastrofa. Wycofajcie się na pozycje wyjściowe czyli wróćcie do poprzedniego regulaminu i na spokojnie opracujcie nowy model opłat nie grożący zniszczeniem serwisu.

  Polubienie

  1. Darek, wszystkie Twoje komentarze pojawiły się tu na blogu, więc jeśli z jakiegoś powodu któregoś nie widzisz – prosimy napisz go jeszcze raz.
   Dziękujemy za komentarz i sugestię – przekazaliśmy dalej. Pozdrawiamy!

   Polubienie

   1. 1. Ta analiza raczej się nie pojawi i prawdę mówiąc nawet to rozumiem, raz że to dość obszerne, dwa, że pewnych obliczeń i porównań ze względów marketingowych nie wypada wam upubliczniać. OK, grunt żeby kierownictwo to przemyślało.
    2, Co do tych 200 tysięcy „znikniętych” ogłoszeń to prawdopodobnie pomyliłem się w sumowaniu podkategorii, zniknęło ok. 100 tysięcy. Nawet mi to trochę nie pasowało, bo ogłoszenia powinny znikać w tempie ok. 3 procent dziennie, ale jak widać nie sprawdziłem. Tak więc ja potrafię przyznać się do błędu, czy kierownictwo OLX potrafi – zobaczymy 😉
    3. Moja propozycja do przemyślenia odnośnie systemu opłat dla użytkowników prywatnych:
    – 10 bezpłatnych ogłoszeń we wszystkich działach z wyjątkiem nieruchomości i motoryzacji
    – powyżej limitu 0,20 zł za ogłoszenie
    – jedno zdjęcie bezpłatne, kolejne płatne po 0,10 zł
    To są poziomy opłat, które pozwolą zwiększyć wpływy (OLX jest firmą komercyjną i oczywiste jest, że chce zarabiać i ma do tego prawo), a równocześnie są do zaakceptowania dla wystawiających, a więc nie wpłyną na popularność serwisu. Lepiej jest zarabiać na skali obrotu, a nie na zysku jednostkowym. System opłat dla firm to bardziej skomplikowana sprawa i nie będę teraz tego rozważał.

    Polubienie

  2. Darku, za późno !!! olx upada. Obserwuję właśnie, jak dokładnie o tyle, o ile spadło tutaj – wzrosło gdzie indziej. Jeśli pieniądz nie ma stratega a jedynie chęci posiadania – to tak się właśnie kończy…. Olx po zbrataniu z allegro popełniło dokładnie ten sam błąd ….. Do tego pomyliły im się strategie podatkowe z tymi od zysku, i na pewno w tle jest już przejęcie rynku przez portale zachodnie…..

   Polubienie

   1. Naszym zdaniem z perspektywy Sprzedającego bardziej chodzi o to jednak jak dużym zainteresowaniem cieszą się oferowane przedmioty i jak szybko sprzedaje się swoje towary w danym miejscu, a nie ile ogłoszeń można w nim posiadać 😉 A swoimi działaniami robimy możliwie jak najwięcej by zainteresowanie było jak największe.

    PS. A tak w ogóle, to od dłuższego czasu mamy już innego właściciela niż Allegro 😉

    Polubienie

   2. Jak zdobywać popularność serwisu? Klasyczna metoda to wykupywanie reklam np w telewizji. Metoda kosztowna i daje krótkotrwałe efekty. W wypadku portali ogłoszeniowych jest też inna metoda – starania o jak największą liczbę ogłoszeń. Kupujący idą tam gdzie jest największa liczba ogłoszeń, sprzedawcy tam gdzie największa liczba kupujących, to się wzajemnie napędza. Dlatego OPŁACA SIĘ zdobywać ogłoszenia, oczywiście, że to kosztuje, potrzeba więcej miejsca na serwerach, potrzebna większa wydajność sprzętu i łącz, a nie przekłada się bezpośrednio na przychody, ale to nie jest zbędny koszt, tylko inwestycja w popularność serwisu, Wychodzi to taniej niż inwestowanie w reklamę, a daje efekty lepsze i znacznie trwalsze. Weźmy przykład: książki, na OLX jest 740 tysięcy ogłoszeń, u konkurencji 8,5 miliona. To gdzie ja najpierw pójdę szukając jakiejś pozycji? Tak się buduje popularność serwisu. W tej sytuacji podejmowanie działań zmniejszających liczbę ogłoszeń jest katastrofalnym błędem, a jak Wam pisałem w chwili obecnej wystawianie ogłoszeń z ceną jednostkową poniżej 20 zł jest na OLX nieopłacalne. Może się to opłacać tylko firmom, które na jednym ogłoszeniu sprzedają duże ilości tego samego towaru, przy pojedynczych przedmiotach kilkakrotnie taniej wychodzi u konkurencji. A to oznacza eliminację zdecydowanej większości ogłoszeń!!!
    Liczba ogłoszeń na OLX spada, wolniej niż przewidywałem, ale wyraźnie. W dziale wyposażenie wnętrz o ponad 30%, i to na pewno jeszcze nie koniec. Z kolei usychający portal na literę G. zanotował wzrost liczby ogłoszeń o ok. 100 tysięcy, co w ich przypadku oznacza wzrost o 20%. To zbyt wyraźna wzrost, żeby był to przypadek, z całą pewnością jest to sponsorowane przez OLX. A nie chcę już pisać o głównym konkurencie na rynku, bo nie chcę Wam za bardzo zaszkodzić. Zastanówcie się nad moją wcześniejszą propozycją (10 bezpłatnych ogłoszeń, 0,20 zł za ogłoszenie, ale we wszystkich kategoriach).

    Polubienie

 8. Widzę już wycofywanie się z serwisu masę ludzi , wprowadzenie opłat i do tego tak wysokich przynosi zawsze taki skutek, ja odchodzę jak i moi znajomi sprzedawcy , konkurencyjny serwis nie narzuca takich stawek , życzę powodzenia

  Polubienie

 9. Mam wystawione na OLX trzy sztuki różnych drzwi i jedno okno. Drzwi są nowe, ceny okazyjne (nawet 1/3 sklepowej) – zmieniłem plany i nie są mi potrzebne, Mimo to wiszą od roku i nikt ich nie chce… Okno bardzo specyficzne, kuloodporne, jako nowe kosztowałoby co najmniej kilka tysięcy złotych, a ja nawet za 280 PLN nie sprzedałem. I teraz, jakby mi przyszło zapłacić za ich wystawianie, to nie zapłacę, bo nie ma sensu. Nie opłaca się użytkownikowi prywatnemu wystawiać płatnych ogłoszeń w tym dziale! Rozumiem, że chcecie zarobić na firmach, ale limit ogłoszeń jest zbyt niski. Jakbym się dobrze rozejrzał w garażu, to mam jeszcze dwa okna i trochę nowych materiałów budowlanych (w tym kilkadziesiąt bloczków różnego typu)… Ale ktoś, kto nigdy nie robił remontu domu zaraz napisze, że limit ogłoszeń w dziale materiały budowlane jest dobry a koszt wystawienia niski.

  Pozostaje poszukać alternatywy, myślę, że wkrótce za wszystko przyjdzie na OLX zapłacić. I tu pojawia się szansa dla konkurencyjnych serwisów.

  Polubienie

  1. Henryk, jeśli posiadasz większą liczbę np. okien, to możesz je wystawić w ramach jednego ogłoszenia jako komplet podając cenę za komplet. Jeśli nie możesz wystawić wszystkich przedmiotów, a nie chcesz płacić za ogłoszenia dodane ponad limit, zachęcamy byś wystawił chociaż te, które uważasz, że mają największą szansę na sprzedaż i w ten sposób sprzedawał kolejne przedmioty. Przy okazji przypominamy, że na OLX w większości kategorii wciąż można dodać ogłoszenie zupełnie za darmo. Pozdrawiamy!

   Polubienie

  2. Prawda. Według moich obserwacji największą siłą OLX była możliwość wystawienia wielu rzeczy bez szybkiej perspektywy ich upłynnienia. Raz człowiek przysiadł, zrobił przegląd a później moderował cenę. Można tak było sprzedaż prawie wszystko i prawie zawsze.

   Od czasu ‚wprowadzenia zmian’ nawet nie chce mi się patrzeć na dziesiątki e-maili z przyciskiem ‚aktywuj’, ‚uważaj na limity’, zrób to, zrób tamto, myśleć co sprzedałem a czego po prostu nie mogę wywiesić, bo czeka przez limit, itp.

   Nawet jak słucham wszystkich wyjaśnień i wytłumaczeń ze strony OLX choćby na tym blogu, to, mi się po prostu nie chce. I żadne tłumaczenia nie sprawią, że znów mi się zachce 🙂

   Drogi OLX, patrzcie na liczniki swoich ogłoszeń i myślcie dalej co dalej. I nie obudźcie się, jak Allegro, kiedy się nagle zorientowali, że prywatnym ogłoszeniodawcom po prostu nie chce się u nich wystawiać, nawet za darmo, bo na portalu X można to było zrobić szybciej i wygodniej. Wtedy Wy byliście tym portalem X 😉 Teraz to miejsce na innego gracza, który nie musi aż tak dużo zarabiać :).

   Polubienie

 10. Właścicielem OLX jest ta sama osoba co Allegro więc prędzej czy później będzie to portal płatny. Rozreklamowali się nałapali miliony ludzi z ogłoszeniami a teraz porostu pobierają opłaty. Znikam z moimi ogłoszeniami !!!

  Polubienie

  1. Cześć, Jan! Właścicielem OLX i Allegro nie są te same spółki. Wciąż się rozwijamy, a Użytkowników wciąż przybywa, dlatego niestety byliśmy zmuszeni wprowadzić opłaty w części kategorii, choć wciąż w większości kategorii można dodać ogłoszenie zupełnie za darmo. Pozdrawiamy

   Polubienie

  2. Mały Off Topic, ale mam nadzieję, że moderator wybaczy 🙂 To była prawda (wspólny właściciel) do X 2016 roku, z tym, że nie była to osoba tylko fundusz inwestycyjny Naspers. W 2016 roku Naspers sprzedał Allegro 3 funduszom inwestycyjnym: Cinven, Permira i Mid Europa Partners, a sam pozostał właścicielem OLX. Dlatego dziwi mnie to co się dzieje w OLX, bo Naspers świetnie zbudował wartość Allegro i opylił ich moim zdaniem w idealnym momencie, na górce wartości firmy. Teraz ich dalszy dynamiczny wzrost moim zdaniem stoi pod sporym znakiem zapytanie, bo mając 90% rynku trudno rosnąć dalej, opinię wśród użytkowników (sprzedawców) mają katastrofalną, a na dodatek prędzej czy później zabierze się do nich UOKiK, a tam naprawdę jest do czego się zabierać. I dlatego nie rozumiem jak taki doświadczony właściciel zgodził się na ten ruch z cenami ogłoszeń, który grozi zapaścią w popularności serwisu i bardzo negatywnym wpływem na image firmy.

   Polubienie

   1. Gosiu, póki co widać raczej wzrost liczby Użytkowników korzystających z Serwisu, co pewnie jest wynikiem reklamy, w którą inwestujemy środki pochodzące z emisji ogłoszeń. Pozdrawiamy!

    Polubienie

 11. Rozumiem Wasze podejście (każdy chce zarobić) ale uważam, że powinniście jeszcze zwiększyć limity np. do 5 w każdej z tych kategorii co uprości całą procedurę i nie będzie zwykłym użytkownikom przysparzało problemów (biznesowi zwykle mają więcej ogłoszeń w danej kategorii). A po drugie to jako portal z milionami ogłoszeń i użytkowników, powinniście zarabiać na SKALI i ILOŚCI, a te ceny są z kosmosu! 5zł za odrobinę kodu na serwerze. Ludzie powoli przestawią się na Allegro lub na konkurencję. dajcie pakiet 10 za 5 zł(lub nawet taniej) i wtedy nikomu nie będzie żal tej kasy! A do Was popłynie morze pieniędzy!

  Polubienie

 12. Odczuwam zmiany sam na skórze i niestety Moderator przesuwa w odpowiednie miejsce przedmiot który był 5 miesięcy a nagle usuwa bo trzeba zapłacić.

  Polubienie

  1. 5 zl to nie jest cena która jestem skłonny zapłacić za wystawienie ogłoszenia, dom, jacht czy samochód to może, ale nie szpargały….dlatego zniknąłem z allegro(a tam było często mniej niż 5 zł, ale mam dużo szpargałów i robiły się duże sumy). No nic, poczekamy na cos nowego…

   Polubienie

 13. Witam.
  Bardzo lubię przeglądać własnie te najtańsze oferty (jak piszą niektórzy z niemieckim śmieciem). Można tu trafić na perełki lub nieosiągalne już w sklepach przedmioty.
  Ludzie są wspaniali, każdy na swój sposób. Zbieracze, kolekcjonerzy, rozstający się z zawodem, wchodzący na rynek, barterowcy,…. każdy ze swoim „konikiem”.
  Spotkałem tu wielu, kupując i sprzedając, lokalnie i na odległość, i mam dobre wspomnienia.
  Wielu sprzedających wspaniale dzieli i kategoryzuje przedmioty, tworzy to wiele ofert.
  Ulubiony dział „Narzędzi” ograniczyć do 3 ofert? Do czego to ma doprowadzić? „Sprzedam skrzynkę narzędzi ręcznych 333 szt. wszystkiego” albo „Okazja 34 kg kluczy do zamków też”.
  Tu widać podejście informatyka/programisty, dla którego jedynym narzędziem jest komputer i program. Jeśli nigdy w ręku nie trzymał hebla, struga, ośnika, dłuta… (listę można pociągną długo) to dla niego/niej nie ma to różnicy. To miał być portal ogłoszeń lokalnych, naszych, ludzkich, a wy chcecie z tego zrobić kolejny e-sklep.
  Pewnie dział marketingu już Wam cyferki „poukładał” i szacowany bilans zysków oraz strat wyszedł dobrze na plus.
  Rozumiem, że musice zarabiać, aby działać i rozwijać się dalej, ale chyba to nie jest najlepszy sposób, by zwiększać przychody. Zastanawia mnie czy dochody z wyświetlanych reklam, nie wystarczą na prowadzenie działu ogłoszeń drobnych?
  W żaden sposób, nie będę odnosił się do ofert firmowych, bo nie jestem firmą. Tu one będą zabierać stanowisko.
  Na koniec przychodzi mi do głowy tylko jedno zdanie „Ludzie głosują nogami”.
  Z wyrazami szacunku
  Krzysztof

  PS. tak z przekory napiszę jeszcze że:
  – od czwartej felgi powinna być pobierana opłata, bo do 3 tylko gratis.
  – pomyślcie też o książkach, ile tam towaru bez prowizji Wam ucieka.

  Polubienie

   1. Tylko że ja wczoraj pisałam i wczoraj już czytałam na Blogu OLX już po zaakceptowaniu !!
    Wiec proszę nie pisać takich głupstw, wprowadzacie ludzi w błąd.

    Polubienie

   1. Gosiu, pisaliśmy już wielokrotnie, że pojawiają się one po prostu z opóźnieniem… Co widać także po Twoich komentarzach, które są wszystkie widoczne.

    Polubienie

  1. Sławomir, tak jak pisaliśmy już tu wielokrotnie – komentarze czasem pojawiają się z pewnym opóźnieniem. Jak widać Twój poprzedni komentarz także jest widoczny 😉

   Polubienie

 14. A dla mnie jak już OLX musi pobierać opłaty, bo wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, to niech opłata będzie za ogłoszenie ale bez limitu czasowego, czyli od momentu wystawienia do momentu sprzedania. Wiadomo są tu przeróżne rzeczy używane i każda z nich musi znaleźć swego nabywcę. Czasami trwa to kilka dni, a czasami kilka, kilkanaście miesięcy. Wiem, bo też sprzedaję i kupuję rzeczy na olx. Jeżeli wystawię jakąś rzecz i zapłacę za wystawienie ogłoszenia to przynajmniej mam pewność, że opłaty nie przekroczą wartości sprzedawanego przedmiotu. Poza tym, według mnie ta opłata nie powinna być większa niż 2zł. Serwis chce pobierać opłaty nie dając nic w zamian, nawet prostej funkcji oceniania sprzedającego i kupującego. A wiadomo nieuczciwi znajdują się wszędzie. O nie jednym oszuście pisano na blogu. Wiec skoro chcecie pobierać opłaty, to zróbcie też coś aby zakupy i sprzedaż w Waszym serwisie były bezpieczniejsze.

  Polubienie

  1. Mysza, wprowadzając opłaty w tej kategorii oddajemy w ręce naszych Użytkowników m.in. Sklep na OLX.
   Jeśli chodzi o ocenę, to na ten moment nie możemy tego zrobić, ponieważ na OLX nie ma zabezpieczeń transakcji, dlatego nie zawsze mogłyby być te oceny zgodne z prawdą 😦 a poza tym OLX to serwis ogłoszeniowy, dlatego przypominamy, że jedyny rekomendowany przez nas sposób finalizacji transakcji to odbiór osobisty, do którego zachęcamy.

   Polubienie

   1. Serwis ogłoszeniowy, ale jednak wprowadzacie na przykład Sklep na OLX. Jak ma się jedno do drugiego, bo dla mnie się to raczej ze sobą kłóci?
    Ogólnie to pusty śmiech ogarnia, jak się te Wasze odpowiedzi i tłumaczenia czyta. Wy naprawdę wierzycie w to, co piszecie, czy po prostu taka linia firmy i trzeba się do niej dopasować? Jeśli tak, to nic złego w sumie, kązdy musi na życie zarobić a krzywdy jednak nikomu nie robicie. Gorzej, jeśli wierzycie w te tłumaczenia pt. „to wszystko dla Waszego dobra” i „teraz to już w ogóle będzie super hiper” – świadczyłoby to bowiem o dość mocno posuniętej korpolemingozie.

    Polubienie

 15. No i lipa. Mam 5 tanich rzeczy do wystawienia. 2 z nich wiszą w tej waszej super mega promowanej kategorii i jakoś przez 2 miesiące się nie sprzedały. Więc ponawiam, no ale kolejnego ogłoszenia już wystawić nie mogę, przez co 5 tanich rzeczy będę teraz sprzedawał pół roku. Z tego co widzę macie 14,6mln ogłoszeń… i ciągle spada. Po prostu chcecie się pozbyć tych malutkich, bo Wam zapychają serwery – za które trzeba płacić a zbijać kasę od dużych, bo oni zapłacą. Tak to powinniście tłumaczyć a nie zasłaniać się jakimiś ulepszeniami i promowaniem. Czemu ostatnio firmy mają wszystkich użytkowników za debili?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s