bezpieczeństwo, Ogólne

O bezpiecznym rezerwowaniu noclegów słów kilka

W naszym wcześniejszym wpisie informowaliśmy o popularnych kierunkach na letnie wyjazdy. Dziś chcielibyśmy powiedzieć kilka słów o tym, co należy zrobić, by wakacje, urlop były naprawdę udane i wiązały się jedynie z pozytywnymi wspomnieniami 🙂

shutterstock_407343652

Lato i wakacje to (przynajmniej dla niektórych z nas ;)) okres podróży i wypoczynku. Ze wzmożonego zainteresowania noclegami próbują niestety korzystać również oszuści.

Zwykle ośrodki czy właściciele apartamentów wymagają wpłaty zaliczki w ramach rezerwacji noclegu i jest to normalny proceder, ale zanim wyślesz pieniądze, aby uchronić się przed potencjalnym oszustwem, pamiętaj o kilku prostych krokach:
 • rezerwując pokój, dopytaj koniecznie o nazwę ośrodka i adres,
 • sprawdź podany adres w Google Maps, możesz także skorzystać z Google Street View (chociaż zdjęcia mogą nie być aktualne),
 • zwiększ czujność, jeśli w ogłoszeniu nie ma podanego numeru telefonu i jeśli zostało ono dodane przez nowego użytkownika (krócej niż miesiąc na OLX),
 • jeśli podano numer telefonu, porównaj go z tym dostępnym na oficjalnej stronie internetowej ośrodka,
 • gdy już otrzymasz dane do przelewu, sprawdź numer konta w wyszukiwarce internetowej. Istnieją też strony, takie jak http://jakitobank.pl czy http://numerkonta.com, gdzie można znaleźć ewentualne ostrzeżenia od internautów,
 • jeśli zdjęcia z ogłoszenia występują też w innych miejscach w internecie, to sprawdź czy opis, lokalizacja, cena i numer telefonu są spójne na wszystkich dostępnych stronach.
Możesz również zweryfikować to miejsce w lokalnej organizacji turystycznej. Zawsze warto też zapoznać się z opiniami na temat ośrodka w internecie 🙂

Polecamy szczególnie dokładnie sprawdzać oferty noclegów nad morzem oraz udostępnianych przy okazji koncertów, festiwali i innych wydarzeń, takich jak Audioriver czy Sunrise Festival.

Tymczasem życzymy owocnych poszukiwań i udanego wypoczynku 🙂

10 myśli w temacie “O bezpiecznym rezerwowaniu noclegów słów kilka”

   1. napisałam i od 18.07 nie jestem w stanie uzyskać odpowiedzi. Państwa pomoc techniczna przestała odpisywać, konta też nie mogę usunąć bo zostało zablokowane. Pisałam w tej sprawie również wiadomość aby usunąć konto bo w takim wypadku jest ono dla mnie bezużyteczne ale również bez skutku. Nie wiem już do kogo się zgłosić.

    Polubienie

   2. Aneto, udzieliliśmy Ci już odpowiedzi w sprawie drugiego z kont. Twoje zgłoszenie jest w rękach specjalisty, który odpowie na każde Twoje pytanie. Prosimy o cierpliwość. Pozdrawiamy!

    Polubienie

  1. Cześć, obecnie borykamy się z problemami, które wynikają z prowadzonych prac technicznych 😦 Wszystko jednak po to, by z OLX korzystało się jeszcze bardziej komfortowo. Prosimy o cierpliwość. Jeszcze dziś wszystko wróci do normy. Pozdrawiamy!

   Polubienie

 1. „Właśnie aktualizujemy dla Ciebie OLX Zapraszamy za chwilę” Taki komunikat widnieje po wejściu na stronę OLX – ta chwila trwa 2 godziny i zanosi się na więcej.
  Co się dzieje? Uniemożliwiacie pracę.

  Polubienie

  1. Edyto, borykamy się z problemami, które są wynikiem prowadzonych prac technicznych 😦 Wszystko po to, by również Tobie w przyszłości jeszcze lepiej korzystało się z OLX. Prosimy o cierpliwość i pozdrawiamy!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s