Okazuje się, że nie musimy iść do kina czy teatru, by zażyć trochę sztuki, bo prawdziwe arcydzieła możemy spotkać także w ogrodach i właśnie o tym będzie nasz kolejny wpis. I nie, nie – nie będzie to fragment o krasnalach ogrodowych 😉

Współczesne ogrody zdobią raczej subtelne figurki i dekoracje. Bardzo modne są nowoczesne instalacje z betonu, szkła czy metalu. Na przykład takie zwykłe kule betonowe czy szklane. Niby zwykłe kule, a ustawione w odpowiednim miejscu i w odpowiedniej kompozycji potrafią zachwycić każdego. Nadal popularnością cieszą się także posągi przedstawiające zwierzęta, ludzi, anioły.

shutterstock_214907413

Ciekawą ozdobą są też różnego rodzaju fontanny. Do wyboru mamy fontanny betonowe, kamienne, drewniane oraz jednopoziomowe lub kaskadowe. Te bardziej tradycyjne to betonowe kaskady zwieńczone ciekawą figurą, a te nowocześniejsze to na przykład umieszczone na jasnych kamieniach kwadratowe, grafitowe bryły, z których wydobywa się strumień wody.

Dekoracją samą w sobie są też wysokie ozdobne donice oraz różne lampiony i latarenki. Często fantastyczne dekoracje ogrodowe kryją się w naszych piwnicach, garażach czy na strychach. Stary rower, wysłużona taczka, nikomu już niepotrzebny gliniany dzban – doskonale nadają się na kwietniki. Nie trzeba więc zawsze wydawać majątku na nowe i wyszukane ozdoby. Wystarczy dobrze poszukać we własnym otoczeniu lub na OLX 🙂

shutterstock_64343032

Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić. Niech dekoracje i dodatki podkreślają charakter naszego ogrodu, a nie wprowadzają miszmasz 😉 Po wszelkie dekoracje także zapraszamy do naszych kategorii Dom i ogród/ Ogród:  oraz Dom i ogród/ Wyposażenie wnętrz/ Dekoracje.