główny obrazek artykułu "Rzekomy prezent od Administracji OLX"; na obrazku oszust siedzący przed komputerem, podszywający pod kogoś innego w celu wyłudzenia

Ostrzegamy przed nową próbą oszustwa, w której rzekomy kupujący wyśle Ci plik – rzekome „Prezenty od Administracji OLX”.

Nic takiego nie wysyłamy! Administracja OLX nie komunikuje się z Użytkownikami za pośrednictwem Wiadomości OLX. Przestrzegamy przed otwieraniem plików lub linków od nieznajomych, jeśli nie masz pewności, co się w nich znajduje.

Co powinno wzbudzić Twoje podejrzenia?

– treść pisana cyrylicą,

– link znajdujący się w załączniku prowadzi (pod pretekstem strony z nagrodami) do tajemniczej domeny. Nie jest ona w żaden sposób powiązana z OLX Polska (domena ta przekierowuje do kolejnej strony, która z kolei również kieruje pod inny adres – w tym momencie niedziałający),

– odsyłacz do strony „OLX.site” lub „OLX2021” na końcu – to oszustwo, strona ta nie należy do naszej firmy. Pamiętaj, że adres fałszywej strony to tylko przykład – w przyszłości oszuści mogą używać innych linków.

Korzystając z OLX, pamiętaj:
  1. Bądź ostrożny wobec Ogłoszeń, które są „zbyt dobre, żeby były prawdziwe”.
  2. Prowadź rozmowy w ramach czatu OLX – tutaj są one bezpieczne. Nie klikaj w żadne zewnętrzne linki umożliwiające płatność.
  3. W związku z epidemią Covid-19 rekomendujemy skorzystanie z wysyłki za pobraniem lub Przesyłek OLX. W razie odbioru osobistego, zachowaj odpowiednie środki ostrożności.
  4. Używaj przycisku „Kup z Przesyłką” tylko na stronie ogłoszenia umieszczonego na olx.pl.
  5. Sprawdź też stan Przedmiotu przy odbiorze, jeśli to możliwe.

Koniecznie zapoznaj się również z naszym wpisem „Uwaga na wiadomości z fałszywymi linkami do usługi wysyłki przez OLX!”!