Otrzymaliśmy informacje o nowej fali phishingowych wiadomości email, wysłanych do naszych Użytkowników.

Wiadomość wygląda, jakby wysłana była z adresu [email protected] – ale nie jest to prawdziwy adres nadawcy.

Fałszywe emaile zawierają informację o “tymczasowym zawieszeniu konta z powodu wielu połączeń”, by nakłonić Cię do kliknięcia w przycisk “Aktywuj”.

O tym, że email jest nieprawdziwy świadczy chociażby niepoprawna polszczyzna. Przycisk “Aktywuj” przenosi zaś do strony, której adres nie znajduje się w domenie olx.pl (mimo, że strona wygląda do niej łudząco podobnie).

Nie wprowadzaj swoich danych do logowania na tej stronie! Jeśli już to zrobiłeś, zalecamy jak najszybszą zmianę hasła do OLX (i innych stron, jeśli używałeś na nich tego samego loginu i hasła!).

Jeśli otrzymasz taką wiadomość:

  • Sprawdź nagłówki emaila i wyślij je nam – dzięki temu będziemy mogli stwierdzić, kto jest prawdziwym nadawcą wiadomości. Wyświetlenie ich jest proste i zajmie mniej niż minutę – zapoznaj się z instrukcją w artykule Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń “Jak zobaczyć nagłówki wiadomości e-mail na różnych pocztach?
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na link “Szczegóły dostawy”, skopiuj docelowy adres (lepiej nie otwierać linków wysłanych przez nieznajomych) i prześlij go nam razem z zawartością nagłówków.
  • → Możesz również zgłosić email jako próbę wyłudzenia informacji w ramach konta Gmail – instrukcję, jak to zrobić, znajdziesz tutaj.

O kontakt z nami prosimy oczywiście przez formularz kontaktowy. Po wysłaniu nam informacji, o które prosimy – możesz śmiało usunąć otrzymaną wiadomość 🙂