Otrzymaliśmy informacje o nowej fali phishingowych wiadomości email, wysłanych do naszych Użytkowników.

Fałszywe emaile zawierają informację o “tymczasowym zawieszeniu konta z powodu wielu połączeń”.

Wiadomość wygląda, jakby wysłana była z adresu noreply@olx.pl – ale nie jest to adres prawdziwego nadawcy. 

O tym, że email jest nieprawdziwy świadczy chociażby niepoprawna polszczyzna. Przycisk “Aktywuj” przenosi zaś do strony, której adres nie znajduje się w domenie olx.pl (mimo, że strona wygląda łudząco podobnie do OLX):

Nie wprowadzaj swoich danych do logowania na tej stronie! Jeśli już to zrobiłeś, zalecamy jak najszybszą zmianę hasła do OLX (i innych stron, jeśli używałeś na nich tego samego loginu i hasła!).

Jeśli otrzymasz taką wiadomość:

  • Sprawdź nagłówki emaila i wyślij je nam – dzięki temu będziemy mogli stwierdzić, kto jest prawdziwym nadawcą wiadomości. Jeśli używasz Gmaila, cała procedura zajmie Ci dosłownie kilkanaście sekund:
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na link “Szczegóły dostawy”, skopiuj docelowy adres (lepiej nie otwierać linków wysłanych przez nieznajomych) i prześlij go nam razem z zawartością nagłówków.
  • → Jeśli używasz innej poczty, zobacz, jak sprawdzić nagłówki tutaj.
  • → Możesz również zgłosić email jako próbę wyłudzenia informacji w ramach konta Gmail – instrukcję, jak to zrobić, znajdziesz tutaj.

O kontakt z nami prosimy oczywiście przez formularz kontaktowy. Po wysłaniu nam informacji, o które prosimy – możesz śmiało usunąć otrzymaną wiadomość 🙂